Pensiunea Emil Pârtie

înscris/ă în 02.09.11
JAN-2012
+ COPII: 2

Partie!!

Cu ochii pe prognoza meteo care anunta ninsori bogate m-am hotarat sa petrec cateva zile la Predeal cu familia. Am cautat in special un acces facil la partie si o camera spatioasa cu minim 2 paturi.

Deoarece era vacanta elevilor si pentru ca m-am hotarat in ultima clipa a fost destul de greu sa gasesc ceva convenabil dar pana la urma m-am decis pentru Emil Partie.

Am vorbit la telefon cu proprietarul si am facut rezervarea urmand sa trimit si un avans.

Punctele tari ale pensiunii sunt amplasarea foarte aproape de partie, sunt 50 m fata de teleschiul de la Clabucet.

Pensiunea are vreo 20 de camere de diferite marimi duble sau triple.

Camera in care am stat era destul de mare cu 3 paturi din care unul dublu si unul amplasat intr-un mic balcon inchis. Se pot caza 5 persoane fara probleme. In camere este baie cu cada, se ofera prosoape curate si sapun.

Tot timpul a fost caldura mai multa chiar decat trebuie si apa calda fara probleme.

Un punct slab este ca gunoiul din camere nu se ia decat la cerere probabil si pentru ca majoritatea turistilor veneau pentru 1-2 sau 3 zile (Vineri-Duminica).

O alta problema este ca in camera nu era frigider. Sunt 3 frigidere in spatiul de servit masa de la parter. Nici dotarea bucatariei si nici conditiile nu erau la nivelul de 3 stele afisat. Nu se ofera mic dejun.

Masa se poate lua la restaurantele din apropiere (Fulg de Nea, Klass etc) evident fiecare cu tarifele si conditiile respective.

Exista o garderoba pentru skiuri si sanii.

Parcarea se face atat in fata cat si in spatele vilei si este suficienta pentru aprox 20 de masini. Desi vila era ocupata 100% mai erau locuri de parcare disponibile.

Tariful este in functie de marimea camerei si gradul de ocupare /perioada. Totusi pentru banii platiti ma asteptam la mai mult. Trebuie mentionat ca in toata acea perioada nu era nici o camera libera, era un afis in permanenta pe usa si evident preturile erau mai mari decat normal.

Personalul este amabil dar insuficient pentru a deservi corect toate camerele.

In concluzie este o pensiune foarte potrivita ca amplasare pentru cei care vin doar pentru schi si care ajung acasa doar ca sa doarma fara sa dea atentie la alte aspecte de confort (cazul meu) dar nu este pentru cei care vin sa stea mai mult in camera (cazul sotiei mele).

Impresia generala este ca se poate mult mai mult in ce priveste serviciile, mai ales la capitolul curatenie.

Impresii încărcate de Freelancer in 12.01.2012 19:28:33

Validat / Publicat: 12.01.12 20:29:17

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Freelancer); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 7 voturi) nota2

[12.01.12 20:33:04]

@Freelancer, ne poti confirma daca localizarea pensiunii pe harta interactiva este exacta?

amfostacolo.ro/harta-roma ... l-partie__10849

Util articol, mai ales ca este primul pentru aceasta pensiune, cateva poze ar prinde totusi grozav, ce spui?

- Freelancer
[19.01.12 11:58:17]

@webmaster: Localizarea pe harta este exacta.

Poze nu am din camere si din afara am facut poze doar pe partie.

Pe diverse site-uri turistice exista poze dar sunt marcate de site-urile respective si n-are rost sa le facem reclama.

Oricum acele poze arata asa cum era pensiunea cand a fost inaugurata.

pagină generată in 0.0757219791412 sec