#I#D

1.500 euro
cu transport AUTOCAR

#G#0
#M#0

Un loc in care vom reveni

La inceputul lunii august am plecat, pentru prima data in concediu, fara emotii, stiind, datorita impresiilor postate, la ce sa ne asteptam. Mentionez ca anul trecut am stat la Batihan unde am fost multumiti, dar am vrut sa vedem si alt hotel

Am plecat din Brasov dimineata la ora 5, singura problema intimpinata pe drum s-a datorat lucrarilor de la Podul Prieteniei unde am pierdut cam 2 ore.

Cazare intermediara in Canakkale (Helen Hotel), mic dejun si plecare spre Kusadasi, unde am ajuns in jurul orei 14.

Dupa verificarea voucher-ului la bariera, am ajuns la receptie unde formalitatile au durat circa 5 minute si am plecat spre camera rugandu-ma sa nu am ghinionul sa nimeresc inspre zidul hotelului Batihan.

Camera destul de mare cu doua paturi pe care le-am unit, LCD cu 2 programe romanesti, balcon cu 2 scaune si o masuta.

Curatenia se facea zilnic si destul de bine, prosoapele lasate pe jos erau schimbate. Mancarea foarte buna si variata, cozi am vazut doar seara la gratar. Langa piscina era o turcoaica care facea gozleme, mai era un bar unde se serveau pide si ayran, iar la barul dinspre plaja gaseai pizza, hamburgeri, cartofi prajiti.

Bauturi: sucuri la dozator, tarii locale (gin bunicel), berea si vinul rosu bune.

Personalul foarte amabil si saritor, dornic sa te faca sa te simti bine.

La piscina am vazut ca echipa de animatie avea mare succes.

Plaja destul de curata, din pacate in perioada in care am fost erau cam multe alge, dar asta nu mai depinde de hotel.

In concluzie, recomand acest hotel, care se pare ca a devenit cel mai bun la categoria sa.

Impresii încărcate de jeli in 09.01.2012 13:01:13

Validat / Publicat: 09.01.12 14:02:21

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Hotel Batihan
VIZUALIZĂRI: 2078

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (jeli); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 6 voturi) nota2

- soreno29
[09.01.12 14:18:05]

Avand in vedere ca anul trecut ati fost la batihan ati putea face o comparatie intre cele doua hoteluri? Cu bune si rele? Multumesc mult!

- cosminp
[09.01.12 14:32:03]

s-ar putea sa fie cel mai bun hotel din categoria sa, cu toate ca Batihan, unde am fost si eu in urma cu 2 ani, s-a ridicat foarte mult de cand a fost renovat.

cel mai important este sa nu nimeresti o camera catre aripa noua de la Batihan, adica sa deschizi geamul in peretele de vis-a-vis, ca atunci vei avea cea mai 'frumoasa' priveliste.

apropo, poate cei de la Batihan vor vopsi peretele in culoarea marii... dar nu pe furtuna.

- jeli
[09.01.12 15:21:39]

@soreno29: Serviciile si mancarea sunt foarte bune la ambele hoteluri. La Batihan m-au deranjat 3 lucruri:

- modul de a schimba prosoapele (erau luate dimineata si aduse dupa amiaza);

-distanta de la plaja la bar (am vazut ca anul trecut au deschis unul la intrarea pe plaja);

- acreala uneia dintre barmanitele de la lobby bar.

Stiu ca sunt subiectiv dar m-am simtit maibine la Ephesia.

- soreno29
[09.01.12 15:24:04]

@jeli: amanuntele astea pot sa ti strice concediul... multumesc pentru raspuns!

eu uitandu-ma la cum arata acum batihanul si la cum arata ephesia as alege clar batihanul dar e chestie de optiune... anul asta am fost la tusan si la aquafantasy... mi -e dor de kusadasy dar un an bulgaria... un an turcia sau grecia... la anu nu e randul turciei :)

#G#1

#M#1