ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.01.2012
ÎNSCRIS: 08.01.12
JAN-2012
ARTICOL ARHIVAT

Restaurant Rustiq - Drept la replica

DREPTUL la REPLICĂ se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):

VREAU SA II RASPUND "D-N. AM FOST ACOLO"

Ma numesc Maties Calin adm. la Hotel Rustiq Santimbru.

Daca sunteti restaurant concurent SA VA FIE RUSINE! nu se face asa. Diferenta dintre noi si ALTI consta in nr. de clienti multumitii, si incasarile zilnice.

Mie nu i-mi este rusine de numele meu si nici nu ma ascund dupa ,,pseudonimul am fost acolo"am facut cercetari sa aflu cine sunteti ca sa i-mi cer scuze si sa va ofer o recompensa ca sa i-mi spal rusinea dar nu v-am gasit.

Ca sa vedeti ca ma intereseaza CLIENTUL SA FIE FOARTE MULTUMIT eu va dau numarul meu de telefon ca sa i-mi cer scuze ,,daca este cazul" 0788****** chiar daca numarul meu este afisat si in restaurant si pe site.

cu respect MATIES Calin

NOTA WM: am editat noi nr. de telefon, in sensul protectiei datelor personale. Cei interesati il pot cere fie prin p.m., fie cautandu-l in locurile mentionate de catre autor.

Trimis de rustiq in 09.01.12 10:01:21
Validat / Publicat: 09.01.12 11:04:19

VIZUALIZĂRI: 2117 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rustiq); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[09.01.12 10:57:25]

Mutat la rubrica "Restaurante Alba Iulia si imprejurimi" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor.

Articolul la care se face referire este vezi impresii, scris de catre Chiar am fost.

creivean
[09.01.12 18:39:11]

Hmmm..., m-aţi făcut curios.

Cum tot trec de minim 2 ori pe an pe acolo, poate am să intru o dată, să văd ce şi cum...

Până atunci, tind să-i dau dreptate lui @biancuta, care a lăudat restaurantul în review-ul său (click aici).

De ce? Pentru că @biancuta este un user vechi, care în timp şi-a câştigat reputaţia de a fi corectă/obiectivă în evaluări.

Părerea mea...

biancuta
[09.01.12 23:13:18]

@creivean, multumesc pentru increderea acordata! Vreau insa sa-ti amintesc ca de cand am fost eu acolo au trecut aproape doi ani si lucrurile se pot schimba!

Eu am fost acolo doar o singura data, cautand un local unde sa mancam ceva. Sotul meu mi-a spus ca stie un local unde mai fusese de doua ori. Si el, la randul sau, a fost dus de altcineva, un director cu care se afla in delegatie, care spunea ca stie un local bun. Fiind pozitionat la "la drum", restaurantul e potrivit pentru cei care calatoresc si doresc sa se opreasca sa manance din acest motiv nici nu am avut mari pretentii.

Noi cand am ajuns acolo nu era lume, era aerisit, a fost OK. Incet, in local au venit tot mai multi, motiv pentru care am regretat ca nu am ales salonul de nefumatori, fiind si cu cea mica iar restaurantul s-a umplut de fum.

Nu-mi amintesc daca este usa pentru separarea celor doua saloane (fumatori/nefumatori), in cazul in care nu sunt delimitate prin usi, separarea nu are nici un rost.

Sotul meu a consumat in alte randuri chiar ciorba de burta mentionata de clientul nemultumit mentionat de administrator si a spus ca a fost foarte buna.

Dar... exista cazuri si cazuri, gusturi diferite, etc.

Eu am fost acolo o singura data si am "nimerit bine", in sensul ca mancarea a fost buna, nealterata si nu am avut probleme cu servirea. Cred ca am luat supa cu taitei si snitel cu cartofi prajiti, portiile au fost mari.

Numarul mare de clienti pe care-l mentioneaza administratorul cred ca e dat de localnici, care vin si ei aici.

E posibil ca in cazul in care sunt clienti, sa scada calitatea serviciilor, e posibil si ca "fata" care serveste sa aiba un salar de nimic si sa nu se mai dedice...

Asa cum am spus, eu am fost o singura data si, poate am avut noroc, sau poate altii au avut ghinion (nu stiu care e exceptia de la regula, norocul meu sau ghinionul altora).

La impresiile mele a fost postat un ecou al lui @mocanudonald, care lauda localul cu adevarat spunand ca l-a frecventat cativa ani, insa in ultima vreme... a cam decazut. Sper sa nu fie asa si sa ramana un local bun.

Referitor la clientul nemultumit, as dori sa fac anumite observatii:

-fum de puteai sa-l tai cu cutitul

; e foarte posibil, se fumeaza si fum este, asa cum am mentionat si eu;

-bancile foarte tari (sa nu credeti ca luati masa acolo pe scaune tapitate...)

cine spune ca bancile trebuie sa fie tapitate? Mesele si scaunele sunt din lemn si pot fi din diverse materiale...

A, era sa uit... eu sunt din Alba Iuia si nu am nevoie sa dorm acolo dar nu recomand nimanui sa doarma acolo pentru ca "pute" in adevaratul sens al cuvantului... este localizat pe langa halele Transavia, asadar "pute" a rahat de pui.

In zona se simte intr-adevar acel miros, dar nu intotdeauna (probabil depinde de faza de productie a puilor, nu stiu daca e "rahat" de pui, asa cum se mentioneaza, eu tind sa cred ca e mirosul specific de fiertura, de... nu stiu, de maruntaie..., etc., dar... cine stie?) dar consider ca aceasta nu e problema a pensiunii, mirosul este in toata zona.

4. In final, as dori sa adaug ca restaurantul mi s-a parut interesant prin decoratiuni si prin acele autografe inramate (fapt care cred ca i-a adus si popularitate), insa nu e un local pretentios sau scump.

Imi amintesc acum si de un pub din Tg. Mures, printre cele mai populare din oras, unde se tin concerte live, karaoke, etc, unde, la fel, peretii sunt decorati cu afisele artistilor care au cantat acolo, nu doar au fost oaspeti. E ceva care atrage.

biancuta
Alte articole din această RUBRICĂUnde mâncăm în zona Alba Iulia?: