ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.01.2012
ÎNSCRIS: 18.08.09
SEP-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Locatie super!

Am stat in aceasta pensiune, doar pentru o noapte, in drumul nostru catre Dubrovnik.

Rezervarea am facut-o de pe booking, cu 2 luni inainte si am beneficiat de o reducere de 20 %.

Toate fotografiile de pe site sunt conforme cu realitatea. Privelistea este de vis.

Pensiunea este chiar pe malul marii, de pe terasa unde ne-am baut cafeaua mai erau 2 pasi pana la mare. Plaja este intr-adevar plina de pietre, va trebuie incaltaminte speciala. Nu stiu cum este intrarea in mare, pentru ca apa era rece in perioada aceea si nu m-am incumentat sa fac o baie.

Camera foarte curata, cu mobilier nou, TV - de care nu am avut nevoie, aer conditionat si baie proprie. Fiecare camera are balcon cu vedere la mare.

Ce sa mai zic..., acolo curatenia e la ea acasa. De cum am intrat, am simtit cum mirosea a "alb".

Micul dejun, inclus in pret, foarte consistent.

Pensiunea este foarte usor de gasit, fiind situata chiar la soseaua principala ce duce catre Split.

Personalul este de nota 10, foarte serviabil.

Este o locatie ce o recomand tuturor celor care viziteaza Croatia cu masina.

Pentru alte informatii, va stau la dispozitie.

Vacante placute tuturor!

Trimis de yohanna in 09.01.12 09:47:15
Validat / Publicat: 09.01.12 11:00:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CROAȚIA

VIZUALIZĂRI: 3533 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (yohanna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 scuzati spatele!

mprofeanu [09.01.12 19:36:49] »

La vara voi pleca impreuna cu sotul in Croatia si Slovenia cu masina. Spune-mi te rog traseul pe care l-ai ales.

yohanna [09.01.12 23:38:09] »

Traseul nostru a fost destul de lung. Initial am vrut sa mergem doar in Istria, la Porec. Apoi, citind despre Plitvice, ne-am zis sa ocolim putin, ca sa nu ratam aceste frumuseti ale naturii. Si daca tot ajungeam pana acolo, de ce sa ratam Dubrovnikul?

Acum o sa-ti spun doar opririle, iar traseul cu autostrazi, daca esti interesata de un drum asa lung, ti-l scriu dupa ce-l intreb pe sotul meu.

Drobeta Turnu Severin - Plitvice - Split - Dubrovnik - Zadar (doar vizitat, fara cazare) - Porec - Budapesta - Brasov - Constanta.

O zi am fost si in Venetia, foarte usor de ajuns din Porec, va trebui sa lasati masina in Mestre, iar de acolo luati autobuzul cateva statii pana in Venetia. Nu trebuie sa ratati.

Daca va intoarceti prin Ungaria, recomand cu caldura Prater Residence, super apartamente, in centru. Noi am rezervat din timp cu o reducere de 50%.

In total au fost 11 nopti, 5000 de km dus-intors, desi suna paradoxal deloc epuizant, un vis de concediu pe care l-as repeta oricand.

mprofeanu [11.01.12 19:51:45] »

Multumesc pentru raspuns.

Noi ne-am gandit la fel ca tine initial sa mergem in Istria cu opriri si cazari la: Zagreb – Liubliana – Pestera Postojna – Porec (sau alceva in Istria) – Plitvice – Pitesti (acasa).

Am dori sa facem un sejur de 7 zile undeva in Istria si de aceea ne interesam de cazari.

Poate te mai intreb mai la vara si de alte detalii.

valentyna [24.06.12 23:42:14] »

Yohanna,

mai am 2 zile si plec in Croatia chiar la Vila Amigo, sa beau si eu cafeaua la doi pasi de mare. Apoi voi putea spune si eu "amfostacolo".

Mai pleaca cineva in aceasta perioada?

Impresii recente?

Va salut pe toti "pe picior de plecare"

yohanna [25.06.12 09:08:59] »

@valentyna: Mai vreau si eu acolo... Gandeste-te si la noi cand iti bei cafeaua! Si eu plec maine in vacanta, dar tot te invidiez! Drum bun si sejur de vis iti doresc!

yohanna [25.06.12 09:22:53] »

webmaster, multumita valentynei am observat abia acum ca am postat gresit acest review, creand o confuzie. Noi am stat la Pansion Amigos, iar rubrica aceasta este denumita Vila Amigo, fiind vorba despre o cu totul alta locatie. Va rog sa faceti corectura, iar eu imi cer scuzele de rigoare. O zi buna va doresc!

webmaster77 [25.06.12 09:55:01] »

Mutat la rubrica "Pansion Amigos [Podstrana]" (nou-creata pe site)

theo85ro [16.07.12 09:12:56] »

@valentyna: Buna Valentina, si eu oscilez intre Pansion Amigos si Vila Amigo. Poti te rog sa ne spui cum a fost la Vila Amigo? Eventual sa pui niste poze?

Multumesc,

TEO

valentyna [16.07.12 09:45:48] »

@theo85ro: Buna, uite chiar acum m-am intors din Croatia, e prima zi in RO si inca "visez". LA VILLA AMIGO am stat 6 zile, e foarte bine si frumos. Villa Amigo este lipita de Pansion AmIGOS, cred ca e cam aceasi afacere. Conditiile sunt f. f. bune, este liniste, curatenie, nu intalnesti "zurbagii", depinde de ce anume vrei. E cam pentru odihna, somn, relaxare. Nu sunt discoteci, baruri, etc prin zona, dar terase unde sa mananci f. b. DA. Chiar langa si chiar la Villa poti manca. Poze o sa pun peste cateva zile ca abia am sosit. Mergi cu incredere ca e bine la amandoua. Villa e mai mica, cu vreo 6 camere, daca poti sa ceri camere cu vedere la mare, e mai liniste si mai frumos. La amandoua locatiile trecerea catre plaje se face prin (si pe langa) restaurant. Plaja e micuta, cu pietre, dar iti asiguta tot: umbrele, sezlonguri, etc. E F. B.

INTREABA-MA CE VREI. VACANTA PLACUTA!

theo85ro [16.07.12 20:05:15] »

@valentyna: Multumesc Valentina pentru raspunsul rapid! Ma bucura ce aud de la tine

Din poze mi s-a parut ca la Vila Amigo camerele arata mai bine...

Vreau sa stiu daca totusi ai ce face in zona. Eu m-am gandit la vizitat Trogir, Split si Omis si eventual una-doua din insulele din zona, Brac sau Hvar.

valentyna [17.07.12 09:13:51] »

Buna, ai ce face in zona: Splitul e foarte aproape si merita vizitat o zi sau 1/2 zi, Omisul e foarte frumusel si de la Omis se fac croaziere de o zi pe mare cu vizitarea insulei Brac, vin si te iau de la vila cu microbuz special. Noi am avut o surpriza placuta in acest sens pentru ca a venit un tip tinerel pe plaje cu oferta, cu pliante si ne-a cerut si un mic avans, binenteles ca am pus pariu (noi fiind 6 pers) ca e o mare teapa... si surpriza, a doua zi la 7.30 microbuzul s-a incarcat de turisti pentru aceasta croaziera. A meritat si e putin mai ieftin decat de la Split, de unde se fac in toate sensurile, croaziere. Dar cel mai mult, mie, mi-a placut la Dubrovnik, desi e cam departe de Podstrana, insa merita vazut!!! . Nu rata!

mprofeanu, theo85ro, valentyna, yohanna