ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.01.2012
DEC-2011

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Revelion

Impresionanta locatia, aproape de partie, camere spatioase si curate, administratorul cabanei foarte amabil! Am inchiriat toata cabana pt. Revelionul 2012.

GRUPUL NOSTRU A FOST FORMAT DIN 23 DE ADULTI DE 30-40 DE ANI SI 3 COPII DE 5-7 ANI.

Toate frumoase in corespondenta telefonica si scrisa de la rezervarea sejurului, stabilirea mesei in regim demipensiune si a meselor festive de Revelion si 1 ianuarie si prima intalnire la fata locului.

CAZAREA: ireprosabila! La partea de curatenie mai pot lucra, insa tinand cont de faptul ca nu au camerista/femeie de serviciu, iar administatorul impreuna cu un ajutor pregatesc si camerele pt. clienti... eu zic ca e suficient!

De fapt administratorul e un fel de "superman multifunctional": cabanier, receptioner, femeie de serviciu, barman, ospatar... bucatar!

Surpriza insa dupa ce ne-am cazat la capitolul SERVICII!

BUCATARIA:

Administratorul si 1 ospatar recent angajat deserveau restaurantul, a carui capacitate maxima este de 60 de locuri, iar la bucatarie 1 singur bucatar, in situatia in care din restaurant se comandau 10-20 de feluri de mancare simultan! TOTAL DEPASITI DE SITUATIE! Pt. masa de pranz - contra cost- asteptam 1-3 ore, si eram intrebati pe rand de ospatar, bucatar, administrator si patron daca ni s-a luat comanda... ! Vedeam cum la alte mese veneau clienti de pe partie, se asezau iar dupa mult timp de asteptare se ridicau si paraseau restaurantul total nemultumiti. Ne-au creat impresia ca nu exista deloc comunicare in conducerea cabanei si intre admin/patron si personal. Bucatarul nu stia ce a decis administratorul, iar administratorul nu era informat ce avea in plan patronul. Ne trezeam ca dupa 1 ora de asteptare ne informau ca nu mai exista ciorba... :(

Din pacate proasta coordonare, managementul cu neprofesionalism si interventia patronului (Alex) se rasfrange pe deplin asupra serviciilor prestate. Respectul pentru clientii cazati, care platesc sejururi si care servesc si masa in incinta restaurantului lipseste total!

Restaurantul si barul aflate in aceeasi incapere sunt mereu ticsite de prietenii zgomotosi ai proprietarului & comp. Se bea, se fumeaza enorm de abia te vezi prin fum si se chefuieste pana dimineata... pe ritmuri rock altenativ, care iti cam taie pofta de somn chiar si la ultimul etaj!

MANCAREA: Se poate si mai buna. Portii mici, servire mult prea tarzie... Cu exceptia micului dejul in regim bufet, de fiecare data ne-am ridicat flamanzi de la masa sau nemultumiti.

ATMOSFERA DE REVELION A FOST GROAZNICA. Ni s-a promis ca vom fi doar GRUPUL NOSTRU SI COPII (facea parte din oferta de inchiriere a cabanei) + o masa de 10 prieteni ai proprietarului. Si ne-am trezit la un moment dat cu inca cel putin 30 de tinerei categoria 20 de ani, agitati, alcoolizati si care ne priveau ostentativ! Si-au adus si un dj care a inceput sa mixeze muzica de club, house-rock alternativ, intr-o atmosfera de zgmotot si fum insuportabila. Nu am mai suportat la un moment dat si i-am cerut lui Alex (proprietarul) sa-i pofteasca afara, sa ne lase sa ne distram in stilul nostru si cu muzica noastra si sa ne respecte in acest fel! I-a mutat... pe hol cu tot cu sticle, fum, betie, dj si zgomot, astfel incat pana la 8 dimineata nu s-a putut dormi in cabana... Vibrau peretii de atata zgomot! Si va dati seama ca aveam si cei 3 copilasi cu noi. Revelion ratat, intr-un cuvant!

A compensat zapada din belsug si atmosfera superba de iarna de afara...

Ca o concluzie: LA CAPITOLUL SERVICII, PROFESIONALISM SI RESPECT PT. CLIENTI BAIETII DE LA ART MAI AU MULTE DE INVATAT! In afaceri si implicit in turism, ca sa fii respectat trebuie sa respecti clientii la randul tau!

Felul in care esti tratat, pe BANII TAI, dezamageste si te face sa crezi ca doar tinereii zgomotosi prieteni ai proprietarului, agitatia si distractia lor conteaza la ART.

Tu doar esti un instrument care dai bani pt. distractia altora, iar cand indraznesti sa atragi atentia ca esti nemultumit... esti privit cu rautate si considerat capricios!

Va recomand daca ajungeti pe la Art, sa nu uitati LECITINA pt. personal ca prea uita inclusiv unde si-au notat ce fel de ciorba ati comandat, DISTONOCALMUL pt. dvs. si DOPURI PT. URECHI ca sa puteti dormi... in ritmurile nebune & afumate ale chefurilor din fiecare noapte!

Partea frumoasa: in starea totala de confuzie, haos si mahmureala de la bar s-ar putea sa uite baietii sa va incaseze bautura... !!! :)

In rest, LA MULTI ANI... SI SA AUZIM CA ROMANIA CRESTE SI INVATA LA CAPITOLUL PROFESIONALISM, RESPECT & SERVICII!

Trimis de Frostinu in 08.01.12 01:17:11
Validat / Publicat: 08.01.12 08:54:47

VIZUALIZĂRI: 2286 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Frostinu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [08.01.12 08:54:32] »

@Frostinu: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

adri-nico [08.01.12 16:50:08] »

Bine ca ti-ai pastrat umorul.

Frostinu [08.01.12 18:07:17] »

@adri-nico: Ce ne-om face fara umor in situatii dintr-astea???

In fond... am avut zapada de poveste, copii zglobii si veseli dupa noi si... un timp de aur impreuna cu prietenii dragi & familia cateva zile la cabana (sau mai precis si in afara ei) ! Ca n-am avut mancare si atmosfera de Revelion pe masura banilor dati... din pacate nu este nici prima & nici ultima data cand se intampla in Romania.

Sper doar sa fie o lectie postarea mea, atat pt. turisti cat si pt.comercianti, si... poate invatam!

Numai respectandu-ne unii pe altii vom progresa si ne vom civiliza.

adri-nico, Frostinu
Alte impresii din această RUBRICĂCabana Art Vartop: