ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.01.2012
ÎNSCRIS: 05.01.12
JUN-2011

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Merita incercat

Este o locatie care intradevar merita cele 5 stele, o zona linistita romantica care sant sigur ca satisface cerintele atat tinerilor cat si celor de varsta mai inaintata.

Camere frumoase, spatioase, mancare foarte variata si suficienta chiar daca am fost la demipensiune (nu am simtit nevoia de all inclusive), plaja este lata si foarte lunga cu sezlonguri si umbrele suficiente si cu 2 baruri care stau la dispozitia tuturora iar centrul spa este amenajat si dotat ireprosabil, sauna, piscina interioara, sala de jocuri, masaj etc.

Personalul este amabil, serviabil si cunoscatori de limba romana!!!

Merita incercat!!!

Trimis de Robert Sch. in 05.01.12 14:17:41
Validat / Publicat: 05.01.12 16:06:38

VIZUALIZĂRI: 3938 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Robert Sch.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 76.00 EUR pe cameră

[05.01.12 14:41:23]

Hello, bine te-ai atasat comunitatii!

Ne-ai putea indica un cost al sejurului la acest hotel? De asemenea, cateva fotografii ar fi prinde excelent, in lipsa altor detalii din review, multumesc.

[05.01.12 17:37:08]

@Robert Sch., foarte putine informatii ne-ai oferit. Sunt interesata de cit mai multe amanunte pentru ca voi merge acolo in perioada 8 - 15 septembrie.

Sezlongurile si umbrelele sunt contra cost? Hotelul are parcare? Se plateste parcarea?

Cum sunt preturile in resor? Ma gindesc ca nu sunt prea mici, tind cont ca este un resort de 5*.

Din pozele vazute pe diverse site-uri, am inteles ca toate cladirile sunt pe malul marii. Daca ar fi posibil sa optam pentru o anumita cladire, in care ar fi potrivit sa ne petrecem sejurul?

kelyboy
    [05.01.12 21:04:12]

Nu cred ca e vorba de un resort in adevaratul sens al cuvantului. Sau este? Daca nu ma insel acesta se afla cam la jumatatea drumului intre Paralia si Olimpic Beach, plaja din aceasta zona e extrem de mare, cu nisip fin si apa limpede si curata, intrarea in mare e lina, zona e perfecta pentru cei ce doresc liniste si nu doresc " sa fie calcati pe cersaf" de vecinii de plaja. Daca gresesc rog sa fiu atentionat.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [05.01.12 21:13:11]

@kelyboy: Gresesti localizarea, acolo unde crezi tu, se afla Mediteranean Princess.

Mediteraneean Village se afla inspre Salonic foarte aproape de statiunea Paralia Korinos.

kelyboy
    [05.01.12 21:26:01]

@ionescunic: ok, multumesc! Acum mi-am amintit locatia corecta, stiu ca am trecut pe langa acesta si chiar am admirat aceasta locatie...

[05.01.12 21:45:08]

@ionescunic, scuze, dar asa este cum a scris @kelyboy.

Mediteraneean Village despre care s-a scris in acest reviw este intre Paralia si Olimpic Beach. Din acest lantul de hoteluri Mediteraneean, in zona Paralia-Katerini mai sunt Mediteraneean Princess si Mediteraneean Resort, si Mediteraneean Village, cel in cauza.

Poate ca nu este un resort... asa m-am gindit eu ca ar putea fi. Are ca intindere o suprafata destul de mare, are iesire direct la plaja... si am gindit ca ar putea fi un resort...

@kelyboy, sa inteleg ca plaja este publica? Nu este plaja privata a hotelului?

stefan.b
    [06.01.12 01:21:05]

Stimate d-le Robert puteti da o adresa de mail pentru informatii suplimentare?

Va multumesc

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [06.01.12 16:22:51]

@Hlli si totusi hotelul se afla intre paralia Katerini si paralia Korinos: Mediteraneean Village harta interactiva

[06.01.12 17:43:56]

@ionescunic, scuze si... inca o data scuze...

Am ajuns, cu ceva timp in urma, si eu la aceeasi concluzie ca si tine. M-am orientat total gresit. Daca deschideam mai devreme mesajul tau, cu siguranta eram scutita de timpul afect cautarilor mele.

Multumesc inca o data.

Si daca mai bat cimpii in orientari gresite, m-as bucura sa ma atentionezi.

[11.01.12 02:54:51]

@hlli:

Sezlongurile si umbrelele atat pe plaja cat si la piscine sant fara plata, iar prosoapele se pot lua de la receptie in schimbul sumei de 20 euro/pers (garantie), bani care se restitue la plecare, avand posibilitatea de a le schimba ori de cate ori era necesar cu altele curate.

Parcarea a fost fara plata si este foarte mare intins in spatele vilelor, dand posibilitatea de a duce masina pana la locul cazari.

Despre preturi nu va pot da prea multe detalii, deoarece eu ma aprovizionam de la un magazin LIDL din zona cu cele necesare, profitand astfel de frigiderul din camera. Merita insa de retinut, ca in fiecare zi de la 17-19 era ora de fapt orele fericite, timp in care se putea lua de la bar totul la jumatate de pret!!!

Cladirile toate sant pe malul marii, iar eu am avut posibilitatea de a-mi alege vila si camera dorita, datorita faptului ca dupa primirea facuta de catre personal cu sampanie si suc, un angajat amabil (roman) m-a invitat sa-mi prezinte cateva camere inainte de a ma caza.

[11.01.12 10:58:02]

@Robert Sch., multumesc pentru raspuns. Ai dat mai multe infrormati in ecou decit in review. Cu siguranta voi mai avea multe intrebari in prag de plecare... dar mai este mult pina atunci.

iuliaraicu1981
    [01.05.12 12:14:28]

@Robert Sch. : buna... imi poti spune te rog ce numar de camera ai avut? ... am ales si noi acest hotel pentru vacanta si m-ar interesa care camere ar fi mai ok mai laes pentru familie cu copil de cca 2 ani.

Multumesc.

georgeluci
    [09.08.12 20:43:40]

Buna, v-as ruga sa-mi dati cateva informatii despre Mediteranean Village, daca exista vreun restaurant unde poti lua masa de pranz, acolo sau in apropiere, si la ce distanta este Paralia. Multumesc.

[10.08.12 00:41:35]

Buna!

Mediteranean Village este de fapt un complex de vile, iar in partea de jos (dreapta) inspre Paralia, la capatul vilelor, sant magazine si restaurante unde poti servi masa de pranz.

Paralia nu este departe, noi seara iesam la plimbare si mergeam pe jos in jur de 15-20 minute, iar acolo ai o gama larga de a servi masa chiar si la restaurant cu specific romanesc.

Noi am fost la demipensiune si nu am simtit nevoia de a servi nimic la pranz deoarece dimineata si (seara) a fost multa mancare gustoasa si diversificata.

Concediu placut!

georgeluci
    [10.08.12 16:16:18]

@Robert Sch. : Multumesc pentru informatii. Multa sanatate si concediu placut

abniela
    [08.02.13 22:32:17]

in ce perioada ati fost? Ma intereseaza pentru ca vreau sa stiu cum e vremea si temperatura apei in perioada 25 mai-05 iunie.

Multumesc

[11.02.13 10:59:31]

Noi am fost dupa data de 20 iunie si atat apa cat si vremea a fost OK, dar ma gandesc totusi ca e prea devreme 25 mai pentru o baie placuta in marea Mediterana. Perioada aleasa este prea la limita dintre placut si mai putin placut (sau cu semnul???).

Concediu placut!!

abniela, georgeluci, hlli, iuliaraicu1981, kelyboy, Robert Sch., stefan.b