ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.01.2012
DEC-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 ani

Sub orice critică
Către satisfăcător

Hotel nou si f frumos asezat insa cu servicii de f proasta calitate si personal f slab pregatit! Haos total

Am stat la acest hotel in perioada 28 -12-2011 pina la 02 -01 2012, am achizitionat acest pachet prin early booking din august si am platit pt Cina Festiva de Revelion 70 de euro de persoana :)

Am avut all inclusive ca tip de masa insa nemultumirile mele sunt vis a vis de serviciile si personalul acestui hotel de 4 stele.

In camere nu s-a facut curat timp de 5 zile... baia murdara prosoape si lenjerii neschimbate la masa era haos si mancarea mai mult rece la pranz si cina... all inclusive se servea pina la ora 19 (apoi bauturile si orice doreai erau contra cost la preturi de 4 stele)!

Cina FEstiva de Revelion foarte slaba calitativ si am fost f inghesuiti in cele 2 restaurante f mici ale acestui hotel... abia puteam iesi de la mese sa servim ceva sau sa dansam... :(Loc de dans aproape inexistent, formatie de muzica f slaba pregatita, masa s-a strans la ora 12.00 am::(iar multi dintre noi cei aflati la petrecere nu am stiut si am ramas doar cu bautura :)) caci mancarea nu mai era la miezul noptii... iar bautura :))

Atentie, doar: 2 sticle vin la masa,1 sampanie 1 fanta si 1 cola si 1 rachiu bulgaresc in pahar deja pus... si vinul desfacut si sucul etc:(F Proasta calitate pt cei 70 euro de pers platiti!

Mesele de pranz mic dejun si cina au fost satisfacatoare singura obiectie ca erau mai mult reci si uneori lipseau farfuriile, bolurile si daca rugai sa aduca asteptai 10 minute 20 sau te ignorau complet :(...

Am fost mai multi amici la acest hotel si am mai lasat tips-uri la ospatari si personal tot sperand ca vom fi mai bine tratati dar degeaba:(In camere era frig am rugat sa ne dea calorifer electric... cu greu au adus:(cuierul lipsea din camera am stat cu gecile pe scaune 3 persoane, plus saloptetele de ski timp de 5 zile :(( umerasi erau 2 in tot sifonierul, . feon nu era in camera desi hotelul este cu Spa... hehe... apoi am cerut la receptie si feon si cu greu a venit si acela :)) Halate de baie pt Spa trebuia sa ceri tot de 4-5 ori ca sa primesti unul :)) Mda...

Apoi vreau sa specific ca in ziua plecari pe 2 ianuarie 2012 unor turisti romanii le-a fost furat IPod-ul... angajatul care cara bagajele la masina a dus geanta Doamnei respective si din el a disparut Ipod-ul :((

Au anuntat la Receptie etc etc dar 0 ajutor din partea conducerii acestui hotel... zambeau ironic... se faceau ca habar au ce se intampla desi au inteles rapid situatia... Ipod-ul disparuse in drumul bagajelor catre masina :( duse de angajatul lor pe un carucior! Haos total in concluzie la acest hotel :( Parcarea este inexistenta desi apre pe site masinile sunt parcate fiecare pe unde apuca..

Proasta calitatea a serviciilor si personalul f slab pregatit si nevorbitor de lb engleza, care te ignora indiferent cat de frumos le vb sau le dai bacsis, nu conteaza cat esti de generos se pare :( probabil ca ei chiar nu inteleg o iota din ceea ce vb noi in lb engleza).

Pacat de acest hotel pt ca aici totul este nou... sau totul renovat recent amplasat frumusel si f apropae de centru si de Gondola!! Nu vom reveni cu siguranta la acest hotel si nici nu il vom recomanda nimanui!

Statiunea este f frumoasa si urcatul cu Gondola de vis!Partiile super , magazine cafenele, tot ce iti doresti la preturi bune, este si un mic Mall, un patinoar fain .

Foarte frumos Bansko, ghinionul nostru ca am ales acest hotel mizand pe faptul ca pe internet aratau bine pozele si totul este nou... (este la 500 m de Gondola asezat si 600 m de centru)

Recomand statiunea Bansko din tot sufletul desi este destul de departe de Bucuresti, am mers cam 8 ore insa merita efortul:)

Trimis de ogabriela in 04.01.12 14:31:53
Validat / Publicat: 04.01.12 16:12:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena KALIAKRA, LAGUNA GARDEN, SANDY BEACH, NISIPURILE DE AUR: HOTEL ATALAS HOTEL MOSKO OKO GARDEN ETC

VIZUALIZĂRI: 2224 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ogabriela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 hotelul in lateral
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 60.00 EUR pe cameră

[04.01.12 16:14:49]

@ogabriela, te rog acorda o nota si pentru cazare, este una dintre principalele note care contribuie la media unui hotel, multumesc.

ogabrielaAUTOR REVIEW
    [04.01.12 16:33:15]

Revin cu o completare in ceea ce priveste modul in care s-a facut cazarea la acest hotel Am ajuns la receptie am dat voucher-ul si actele insa a fost destul de dificil sa comunicam cu receptionerul deoarece nu avea chef de vorba si nici nu intelegea lb englezadesi suna f ciudat aceasta este realitatea, este f greu sa le explici sau sa le ceri ceva.

Am primit camera destul de repede deoarece am ajuns la ora 15 si ceva iar cazarile se fac la ora 14 la ei in Bulgaria , camera era f friguroasa am cerut un calorifer electric... cuier nu exista... uscator nu... apa la baie curgea si nu se scurgea in chiuveta deloc... am mers si am reclamat la receptie problemele insa nu ne-au schimbat camera... au remediat problema cu apa (destul de tarziu dupa insistente si telefoane la Bucuresti la agentia prin care am cumparat sejurul... care ne-au ajutat imediat si au vb pt noi la hotel la conducere)... dupa 5 ore au trimis un calorifer electric si pe seara un uscator, asta dupa ce am mers la receptie de 4-5 ori

Cam asta e concluzia asupra hotelului si a cazarii!

Bagajele le-am carat singuri deoarece era doar un singur angajat si era f ocupat

adryana
    [04.01.12 19:22:50]

@ogabriela, speram sa nu se mai... friga'' nimeni cu revelionul la Bansko, dar observ ca nu e chiar asa. Ca sa nu mai fi asa suparata iti spun ca pe noi ne-a costat de persoana 88 E doar masa de revelion si am avut fiecare doar 2 pahare cu vin. In rest, de cazarea noastra acolo numai de bine.

ogabrielaAUTOR REVIEW
    [05.01.12 00:31:24]

@adryana: Buna si mersi de reply nu sunt suparata caci macar ne-am bucurat de munte de sanie de zapada, de peisaj, si statiunea e f frumoasa asa cum am mai spus asta e

Lasa ca mancarea f multa si bautura strica !

Pupici

cypryanutzu_cyf
    [10.11.12 13:56:42]

de craciun merge careva? as vrea sa vad si eu cum este: D

adryana, cypryanutzu_cyf, ogabriela
    Alte impresii din această RUBRICĂSt. George Ski & Spa Hotel: