ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2012
ÎNSCRIS: 10.05.10
DEC-2011

Extrem de nemulțumit

De evitat

Dupa un plan destul de bine stabilit, crezut de mine la timpul respectiv, am considerat ca drumul din Praga pana la Bucuresti este foarte lung si ar fii bine sa facem un popas de o noapte in Budapesta. M-am documentat asupra catorva hoteluri, dar ajunsa la agentie mi s-a propus altceva, anume acest hotel Thomas, care din descrierile lor era destul de OK, central si destul de recomandat de catre cei de la agentie catre clienti.

Plecati de la ora 9, din Praga, dupa o oprire de cateva ore in Viena, am ajunsi in sfarsit la Budapesta, unde era ceata, frig si ploaie. Dupa o plimbare de 1-2 ore pe strazile frumos luminate am hotarat sa mergem la hotel, pentru ca a doua zi aveam un drum foarte greu pana la Bucuresti.

Cazarea s-a facut foarte repede, camera la etajul 1, cu vedere spre fata, care ne-a convenit foarte mult pentru ca din loja camerei se vedea masina care era parcata in fata hotelului.

Camera destul de mare, cu un televizor mic, mobilier foarte vechi, mocheta foarte murdara, peretii murdari, nezugraviti de foarte mult timp. Asternuturile curate, cu paturi pufoase, dar mici, perne care in momentul in care te asezai cu capul pe ele deveneau inexistente.

Baia mica, cu dus, chiuveta cu mobilier vechi, cadita de dus cu smaltul sarit, iar bateria cu diferite improvizatii.

Cand am intrat, mi sa parut destul de cald, dar era doar o impresie, caloriferul era calai. Cand am coborat sa ne aducem cateva bagaje am vorbit la receptie si mi s-a spus ca centrala hotelului este setata pe o anumita temperatura si nu crede ca este nici o problema, dar daca vrem putem vedea alta camera la etajul 6. Am urcat... la fel, deci am ramas la etajul 1.

Dupa un dus cu oscilatii de caldura (cand fierbinte, cand rece) la asa zisa apa calda, toata baia sa umplut de apa. Cum trebuia sa fac si eu un dus, va puteti inchipui ce era acolo. In final toate prosoapele de la hotel le-am insirat pe jos in baie, ca sa mai putem strange putin din apa.

In jur de ora 1 noaptea, m-am trezit, era un frig in camera de scoteam abur din gura. Timpul a trecut foarte greu, adormeam, ma trezeam ca imi era frig si iar adormeam, a fost un mare cosmar. La ora 6, ne-am ridicat din pat.

Cand am coborat la micul dejun, o alta surpriza... neplacuta. Nu am gasit decat parizer si parizer cu carne, cascaval, rosii, ardei, castravete si unt. Apa de baut nu aveau, decat niste asa zise sucuri, de fapt apa colorata cu zahar, iar cand am cerut apa s-a uita mirata la mine si s-a indreptat catre chiuveta si mi-a pus de acolo.

Cand am plecat din camera, am pus mana pe cateva calorifere de pe hol. Toate, absolut toate erau reci, iar cand am predat cheia la receptie am intrebat de ce nu a fost caldura, iar raspunsul a fost acelasi ca centrala este setata pe o anumita temperatura si in functie de asta se distribuie caldura.

La cat de frumoasa a fost excursia la Praga, atat de urata a fost acea noapte la acest hotel, mai ales ca ne astepta un drum greu, traversarea tarii pana acasa.

Trimis de viviv in 03.01.12 16:30:58
Validat / Publicat: 03.01.12 20:31:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: Hotel Timon

VIZUALIZĂRI: 1827 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viviv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Caloriferul care era rece. Aici se vede si loja cu vedere in fata hotelului.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 25.00 EUR pe cameră

alex_iasi
    [01.03.12 19:30:06]

ce a fost cu postarile alea copiate? cum ai putut sa faci asemenea lucru? te intreb pt ca ai niste postari din locuri unde chiar ai fost si merita citite... dar pt ca ai facut treaba aia urata, scade credibilitatea ta...

alex_iasi
    Alte impresii din această RUBRICĂThomas Hotel: