ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.12.2011
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 29.12.11
SEP-2011

Sinemoretz, un colt de rai

Am fost acolo si a fost nemaipomenit!!

Este un fel de Vama Veche de acu 20 de ani! Foarte multa liniste, apa curata (baietii au facut scufundari ca sa vada pestii), gazdele foarte atente si amabile, pensiunea la care ne-am cazat eleganta, curata, si am beneficiat de toate facilitatile de 3***, inclusiv aer conditionat! .

Daca am fi avut nevoie aveam acces si la bucatarie, dar am preferat sa exploram si sa ne plimbam decit sa gatim. Si asta pentru ca intr-adevar ai ce vedea!

Localitatea este situata pe un promontoriu stincos scaldat de mare pe ambele parti. In stinga localitatii se varsa riul Veleka in mare, un riu curat si limpede, plin cu pesti, unde sotul a pescuit si asta fara ca bulgarii sa ne intrebe ce cautam acolo!

Satul, ca de fapt este un sat, are si vreo 2-3 hoteluri cu All-inclusive pline cu turisti germani si bulgari dar fara romani, asta din ce am vazut noi.

Rezervarea am facut-o prin e-mail, iar pensiunea la care am fost cazati se numeste Bella Donna (pentru cei care doresc sa mearga la anul acolo). In incheiere un an nou mai bun decat cel care a trecut.

La multi ani!

Trimis de Cristina42 in 29.12.11 12:34:11
Validat / Publicat: 29.12.11 13:37:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Constantin si Elena, Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 5071 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cristina42); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.12.11 13:22:32]

@Cristina42: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Pe de alta parte, pe viitor este bine sa delimitezi recomandarile de cazare de cele referitoare la orasul sau zona vizitata. Se obine astfel o structurare mai buna a informatiilor (cine cauta doar info despre cazare o gaseste mai eficient) si, nu in ultimul rand, notele acordate reflecta mai bine recomandarile despre cele doua "obiective" distincte (se intampla cateodata sa stai intr-un hotel pe care nu doresti sa-l recomanzi, dar zona sau orasul in sine ar merita cu totul alte note - sau viceversa).

Poti incerca sa ne povestesti mai pe larg despre vila, sunt convins ca este un loc interesant, care atrage multi turisti tentati de o astfel de zona mai linistita, pe site exista deja o sectiune pentru aceasta vila (vezi impresii), recomandarile, notele si poate pozele tale, ar contribui in mod decisiv pentru o eventuala vacanta a multor turisti care iubesc salbaticia locurilor mai putin promovate.

• Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Sinemorets:

• pagină generată în 0.036112070083618 sec