ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.12.2011
ÎNSCRIS: 27.12.11
AUG-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 4 ani, resp. 5 luni

O vacanta frumoasa

Mi-am facut cont aici pentru ca am cautat doua saptamani pareri despre aceasta vila si nu am gasit nimic asa ca pentru cei care vor acum macar exista o parere.

Am mers aici in periaoda 12 august - 22 august. Inainte de a face rezervare am sunat la multe vile unde mi se spunea ca in situatia in care am doi copii nu ma accepta intr/o camera simpla ci doar in una tripla, ceea ce mi se parea absurd, unul din copii fiind un bebe de 5 luni.

Aici cand am sunat am intrebat prima oara daca e ok sa ne dea o singura camera, ceea ce s/a si intamplat. Cand am ajuns la ora 10 camera era gata, doamna ne/a ajutat la bagaje, am avut chiar si parcare fara plata in spatele vilei.

E vorba despre vila Alexandra de pe faleza in fata plajei Debarcader.

Am primit camera 3, fara vedere la mare (nu am mai prins libera dar anul asta nu mai scapa), era o camera imensa, eu cu doi copii chiar aveam nevoie de spatiu, baia curata, in fiecare zi se facea curat, maturat spalat, iar dupa 4 nopti ne/a schimbat lenjeriile si proasoapele. Cat am stat am avut ocazia sa vad si cateva din celelalte camere si sunt exact CA PE pe site/ul [***] de unde am facut rezervarea.

Nu mai spun cat de de aproape de plaja, adica iesi din vila si cobori pe plaja e superba locatia si toate conditiile sunt super. meriTA!

Trimis de elizioana in 27.12.11 19:46:17
Validat / Publicat: 27.12.11 20:54:24

VIZUALIZĂRI: 6989 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elizioana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster0 [27.12.11 20:41:09] »

@elizioana: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Ne-ar ajuta foarte mult dacă ai putea să ne spui şi adresa exactă a vilei, pentru a nu o confunda cu celelalte cu acelaşi nume din localitate. De asemeni, măcar o poză cu exteriorul ar fi foarte utilă dacă ai putea să încarci.

Mulţumim,

maria55 † [28.12.11 02:51:24] »

Din descrierea ta, cred ca este vorba despre Vila Alexandra de pe faleza statiunii, str. Tudor Vladimirescu, nu-i asa?

Localnica fiind, pot spune ca daca e vorba despre aceasta, alegerea ta a fost una f buna. Pozitia vilei, chiar pe faleza statiunii, distanta f mica pina la plaja, centru sau bazar intruneste toate conditiile pt un sejur placut.

Pacat ca nu ai avut sansa sa primesti o camera cu vedere la mare, pt ca privelistea este minunata, insa chiar si asa, ma repet ai facut o alegere buna.

Intr-adevar, in statiune mai sunt din cate stiu inca doua vile cu acest nume, insa una pe str Dorobantilor si o alta pe str Transilvaniei, ambele f bune, din exterior privite, f frumoase, insa cea la care va-ti cazat voi intruneste mai multe plusuri. In primul rand ca si pozitie.

Sunt f incantata cand aflu ca mai sunt si turisti multumiti de conditiile de cazare in orasul meu!

La mai multe vacante reusite si Sarbatori Fericite!

elizioana [12.01.12 17:35:26] »

@maria55: da Maria de acea vila e vorba si, crede. ma eu iubesc Eforie Nord. AM fost peste tot, si prin lume in ceva locuri dar aici ma simt cel mai bine, ma simt acasa. Cunosc orasul cu toate stradutele lui.

Da ai dreptate cu locatia, pentru mine a fost de vis, cu un bebe de 5 luni pentru care ai de luat atatea lucruri faptul ca am fost la 5 minute de plaja a contat foarte mult. Anul acesta tot acolo voi veni. Si sa stii ca si din camera care avea vedere spre strada atmosfera de vacanta se simtea foarte frumos, se auzea muzica de la terasa Union, vedeam cum se plimba tinerii chiar e frumos.

Eu deja ma gandesc de pe acum ce fain o sa fie anul asta la mare.

Si apropo, eu intotdeauna am invidiat localnicii ca au marea aproape.

maria55 † [12.01.12 20:18:37] »

@elizioana: nu ne invidia! Si stii de ce? pt simplu'fapt ca nu avem timpul necesar sa ne bucuram de plaja, admiram marea din fuga masinii, suntem mereu in alerta, sezonul fiind destul de scurt in comparatie cu cu alte statiuni de prin Bulgaria, Turcia sau Grecia.

Cu riscul de a ma repeta, revin si-ti spun ca ai facut o alegere f buna. Vila buna, locatie perfecta si o statiune accesibila ca si cost.

Poate vei da un semn si ne vedem intr-o mini intalnire AFA. (din balconul meu se vede marea... asta ca sa "pun paie pe foc")

Salutari din Eforie, Maria

Djbobo* [14.07.12 11:38:15] »

Am citit impresiile dvs despre vila Alexandra, dar din pacate n-o gasesc deloc pe net.

Daca stie cineva unde se ''ascunde'' sa-mi dea va rog un pm cu link-ul catre aceasta vila, era destul de interesanta fiind aproape de plaja.

In aceasta zona plaja e buna, intrarea in apa lina, are pietre in apa, orice alte detalii daca mi-ati furniza ar fi de folos.

Multumesc

elizioana [15.07.12 16:47:35] »

e vorba de vila Alexandra faleza, str. T. vladimirescu, este exact langa vila Panoramic, o gasesti pe site cu vile eforie.

Anul acesta am incercat sa rezerv din nou dar din pacate nu am reusit, din cate am inteles a fost data in administrare altor persoane care nu cred ca u fost prea interesati de clienti, nu au actualizat nimic pe site/uri, mai mult de pe un site a fost scoasa.

era superba ca locatie, chiar pe faleza, dar daca vrei ceva la fel de aproape iti pot recomada vila Petra, vila Panoramic, astea tot pe faleza, iar la 200m Casa Ayan 2.

Plaja este superba, e lata, nu sunt pietre deloc, in schimb intrarea nu e chiar lina ca in Mamaia, aici se adnceste destul de repede, dar daca eu cu 2 copii mici nu/mi fac griji atunci nu e grav, te asigur.

Djbobo* [16.07.12 20:59:15] »

Multumesc ptr promptitudinea raspunsului si ptr informatii.

Intradevar vilele recomandate sunt tentante, cred ca ne vom orienta spre la Casa Ayan2.

elizioana [17.07.12 10:28:35] »

Cu multa placere. Intr/un final si noi tot spre CAsa Ayan ne/am dus. Am facut rezervare deja pentru luna august, sa speram ca va fi frumos.

Concediu placut!

riva [09.03.13 10:11:37] »

@maria55: @maria55: Am o rugaminte, sunt mai multe vile pe faleza, ma puteti ajuta cu nume, adresa etc? Le cunosc din amintirile pe care le am din statiune (ma refer la vilele vechi). Multumesc

maria55 † [09.03.13 13:06:21] »

@riva: Vila Alexandra, Vila Petra, sunt doar 2 pe care pot sa le recomand! Locatii pe B-dul T. Vladimirescu, chiar pe faleza!

Insa sunt alte zeci de vile f bune si accesibile ca pret in zona chiar daca nu sunt pe faleza statiunii ci pe strazi perpendicular cu acesta. Acum nu stiu ce perioada doresti, ce fel de camera (dbl. tripla sau single), s. a. m. d.

Da-mi niste amanunte si te ajut cu mare drag!

Djbobo*, elizioana, maria55, riva
Alte impresii din această RUBRICĂVila Alexandra: