ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2009
ÎNSCRIS: 09.07.09
JUL-2009

Foarte nemulțumit

Ca la 2*

Grand Hotel Varna 5* - din poze totul pare de vis... daca ajungi acolo speri sa treaca cat mai repede timpul sa pleci acasa...

Am fost acolo... si va fi ultima oara... .

Am rezervat biletele din timp si asteptam cu nerabdare sa plecam. Am ajuns repede si eram tare entuziasmati (am fost 2 cupluri). . urma sa petrecem un concediu de vis!

Insa nu a fost deloc asa: cum am ajuns la receptie am fost intampinati de un domn care ne-a spus ca nu sunt gata camerele si mai trebuie sa asteptam putin. Am asteptat cam 50min, timp in care ne-au fost schimbate nr de camera de vreo 4 ori. Intr-un final am preluat una din camere si am fost sa o vedem. Cand am intrat in camera ne-a cam luat de nas un miros de vechituri... lenjerie uzata, mobilier vechi, vopsea cojita... jalnic! Am mers din nou la receptie si le-am spus despre camera ca nu este exact ceea ce ne doream noi, ca am platit pentru 5* si vrem conditii de acest nivel. Domnul de la receptie ne-a cam luat peste picior spunand ca " nu am camere pentru regi si regine". Am cerut sa vorbim cu managerul... Ni s-a prezentat o doamna care a luat de la receptie o mana de carduri de acces de la diferite camere si ne-a plimbat prin tot hotelul sa ne alegem 2 camere. Toate erau insa la fel!!!! Oribileee!!!!!

Ne-a aratat apartamentele si am ales sa ramanem in cate un apartament fara a plati in plus... asta dupa ce am facut mare scandal!

Dupa ce am "rezolvat" problema cu cazarea am fost sa mancam... Restaurantul (sau mai bine zis cantina) se afla la etajul 1. Este o sala foarte mica unde se serveste mancare ca pentru bolnavii din spitale: supe de legume, compot, branza, rosii si castraveti. 7 zile am mancat numai salata si branza pentru ca nu aveai ce alege: ba mirosea urat, ba arata groaznic... . mancarea a fost aceeasi timp de 7 zile!!!! In ultimele 2 zile am preferat sa mancam in statiune la restaurant!

Dupa "masa copioasa de la cantina" am mers la piscina unde ni s-a spus ca nu mai sunt prosoape si nici sezlonguri asa ca am mers la o piscina alaturata hotelului dar am fost alungati deoarece nu eram din hotelul de care apartinea piscina... Deja era prea mult pentru o singura zi, asa ca am mers pe plaja... unde se pare ca era o portiune rezervata hotelului... Oribil. . Am decis sa ne intoarcem la hotel si sa bem ceva la terasa acestuia... Inafara de bere si cateva bauturi cu alcool, toate de cea mai proasta calitate nu gaseai nimic... .

Cat despre curatenie am fost la fel de dezamagiti... lenjeria ne-a fost schimbata o singura data la insistentele noastre, prosoapele o data la 2-3zile...

Nu recomand nimanui sa ajunga acolo... 5* este doar o fatada in spatele careia se ascund nesimtire si mizerie... Eu am fost tare dezamagita!

Nu va luati dupa pozele frumoase de pe toate site-urile! In poze totul pare de 5*... dar in realitate de 2*!

Trimis de miha83gza in 09.07.09 19:44:38

VIZUALIZĂRI: 1123 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (miha83gza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

florin1standard
[09.07.09 21:00:29]

Si eu am luat aceasta teapa, sunt de tot rasul.

In plus, pentru a sta langa piscina pe acele paturi care apar in poze iti cereau 20 euro; la masa alergam de nebuni dupa tacamuri si pahare, care erau de negasit in restaurant; la bar avea cateva bauturi dar nici acelea tot timpul; stateam la coada sa mancam, fructele erau varza nici porcii nu le mancau, am avut dureri groasnice de burta.

Preturile in statiune erau exagerat de mari - 2 euro o cutie de cola, nici in club nu este pretul asta, nici un fel de muzica, distractie 000000, mori de plictiseala...

Daca vreti sa mancati doar oua si branza mergeti acolo, va asteapta un personal trist si deprimat.

florin1standard
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Hotel Varna Hotel: