ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2009

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

Nu merita cele 5 stele

Dezamagire totala. Camera a fost de tipul studiou executiv (pat dublu si canapea extensibila -care era de fapt veche si rupta). Am avut probleme cu apa calda, curatenia s-a facut dupa ce am facut reclamatie la receptie, cafea si ceai teoretic tr sa ni se lase zilnic in camera, practic nu a fost asa.

in oferta se specifica ca eliberarea camerei se poate face si la ora 18, dar tr anuntat in prealabil la receptie Practic se putea numai contra cost.

Produsele cosmetice tr complectate zilnic, dar nici acest aspect nu a fost respectat...

In concluzie, daca am facut o reclamatie la receptie, se rezolva problema respectiva, insa numai pt ziua aceea, urmatoarea zi tr sa o luam de la capat...

Trimis de iggym in 08.07.09 20:14:55

VIZUALIZĂRI: 3461 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iggym); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

Anturium
    [08.07.09 20:25:00]

Dar cu plaja si marea ce ai avut?

iggymAUTOR REVIEW
    [08.07.09 21:10:24]

EU AM AVUT NEMULTUMIRI LEGATE DE SERVICIILE OFERITE INCLUSIV CELE DE PE PLAJA- SEZLONGURILE DIN MATERIAL PLASTIC ERAU VECHI, RUPTE SI "CARPITE" PE ALOCURI, BURETELE ERA CONTRA COST... . (NECONCORDANTA INTRE CEEA CE AU SPUS CA OFERA SI CEEA CE NI S-A OFERIT).

PLAJA SI INTRAREA IN APA NU ERAU ASA DE LINE CA LA MAMAIA...

SINCER AM REGRETAT CA AM FOST ACOLO. DIN EXTERIOR HOTELUL ARATA DE 5 STELE, DAR SERVICIILE SI PERSONALUL AU CU MULT SUB 5 STELE...

SI INCA CEVA: RECLAMATIILE NU PUTEAI SA LE FACI DECAT VERBAL, ATUNCI CAND AM CERUT UN CAIET DE RECLAMATII SI SUGESTII SAU SA NI SE INREGISTREZE O RECLAMATIE SCRISA, NI S-A SPUS CA NU EXISTA ACEASTA POSIBILITATE, INCLUSIV CEI DE LA ADMINISTRATIA STATIUNII (D-NA BALACI) NE-AU SPUS SA FACEM RECLAMATIILE LA FIRMA DE TURISM DIN ROMANIA SI EI VOR DISCUTA NUMAI CU REPREZENTANTII FIRMEI ROMANE

[08.07.09 21:12:27]

Nu mai scrieti, oameni buni, cu MAJUSCULE -- e foarte obositor la citit.

Ca sa nu mai spun ca eticheta de pe net spune ca "litere mari = tipat, urlat"

iggymAUTOR REVIEW
    [08.07.09 21:20:35]

scuze pt ca am folosit majuscule... ... dar crede-ma ca si acum sunt un car de nervi la amintirea acelui sejur. scuze inca o data.

sniga
    [16.07.09 09:24:04]

Cred si eu... ca ai de ce sa fii un car de nervi. Din cite stiu pretul pe noapte la acest hotel este destul de piperat.

Am citit mai multe pareri despre mai multe locatii in Albena si observ ca in acest an serviciile sint din ce in ce mai proaste. Daca o tin tot asa bulgarii vor ajunge sa inchida din hoteluri, caci marea majoritate sint romani cei care le calca pragul, cum se spune.

mathilda
    [27.07.09 17:07:56]

oho...eu credeam ca e super in Flamingo! Chiar doream in anul ce urmeaza sa mergem acolo...m-am pus deja pe ginduri...

ADO5000
    [07.02.10 14:14:41]

TOTUSI, AS VREA SA TE INTREB DACA SE MERITA DEMIPENSIUNE?? Cam care sunt preturile la restaurantele din zona????

webmasterXY*
    [07.02.10 15:42:44]

ADO5000, ai mai fost rugat sa nu mai folosesti in mod excesiv majuscule!!! Crede-ne ca vedem suficient de bine daca scrii cu litere mici!

funny
    [10.04.10 13:09:39]

iggym: da, am patit si eu faza cu "discutiile numai cu agentia romana", dar in Spania. Problema e ca pe agentia romana nu a interesat-o nici o reclamatie (de aceea evit acum agentiile).

Flamingo Grand, insa, ma intereseaza, deoarece acolo am rezervari pentru concediul de vara. Rezervari pe care le pot anula fara comision, daca hotelul nu e ceea ce pare a fi din oferta turistica.

maricika
    [18.08.10 11:31:34]

aiureli populiste, flamingo grand 5* este ok, personalul este extrem de amabil, totul este nou si la standard de 5*, dar daca s-a platit mai putin poate a fost cazata persoana la 4* in aripa veche din dreapta piscinei si asta este alta discutie... oricum fata de Mamaia sau alte statiuni de pe litoralul nostru este mai mult decat ok...va spune o constanteanca scarbita pana peste cap de jecmaneala si gainariile din turismul romanesc...piscina este enorma, foarte curata, cu loc de joaca amenajat o parte ptr. copii, gazon si spatii cu flori foarte curate, un restaurant elegant si foarte curat, ne-au asteptat la receptie cu sampanie (la noi ar fi bauto barmanul cu receptionera sau ar fi luato acasa), la baie am avut zilnic numai produse frantuzesti, dar cum romanul e strangator si zilnic baga la geamantan cremele, sampoanele, castile de baie sau nessul or fi renuntat si ei la a le mai inlocui, ca doar nu sunt cretini ...pacat de astfel de comentarii care nu reflecta realitatea, tare as vrea sa stiu si parerea staff-ului de la Flamingo despre romanii ce le-au trect pragul...sa-i vedeti la restaurant cu cate zece farfurii pline ochi de zici ca nu au mai mancat de 1 luna, odata unu a gustat cu lingura din platoul de pe linie si dupa ce a linso a puso la loc sa ne servim si noi cu ea in continuare...suntem niste terchea berchea cu aere de mari nobili...

webmasterXY*
    [18.08.10 11:36:39]

@maricika, te rugam ca pe viitor TOATE interventiile tale pe site sa se refere STRICT la impresiile personale si nu la catalogarea celor care AuFostAcolo si au pareri diferite.

Multumim pentru intelegere!

ADO5000, Anturium, funny, iggym, maricika, mathilda, sniga