ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.12.2011

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Superba poiana, insa hotelul... lasa de dorit

Asa cum am spus in alta zona a siteului (vezi amfostacolo.ro/intrebare- ... d=1736&a=1#8754), am ramas in tara in perioada 1-4 decembrie.

un coleg mi-a recomandat hotel sinaia, insa acolo negasind cazare am sunat la rina tirol, care cica ar face parte din acelasi lant hotelier, doar ca este in poiana brasov.

am rezervat camera cu 3 saptamani inainte. cu o seara inaintea plecarii am sunat din nou ptr reconfirmarea cazarii.

toate bune si frumoase, insa cand am ajuns la hotel tirol unde facusem cazarea ne-au trimis la vista - ca acolo este facuta rezervarea mea - a zis receptionera. am ramas confuza - m-am lamurit mai tarziu: vista si tirol au acelasi nr de tel. iar ei, pe nu stiu ce criterii, te cazeaza ori la tirol ori la vista - dupa cum vrea muschiul lor.

vista arata in exterior, si in interiorul camerelor, ca un hotel de pe vremea lui ceasca. deprimant - zic eu. la intrarea in hotel e destul de dragut - in zona receptiei- iti ia ochii. insa: acolo-i vopsit gardul caci in camere - e leopardul. am fost in pensiuni cu pret la jumatate care erau intradevar placute. camerele mici, mobila relativ noua insa exfoliata pe alocuri, putin spatiu... baia curata, cu dus, cu crapaturi prin fainata... cireasa insa... o usa ce despartea camera noastra de cea a "vecinilor". da. intre camera noastra si camera vecina era o usa - incuiata cei drept- insa... a fost ca si cum am stat in camera cu vecinii. am vb in soapta tot timpul... deci a fost... sa fiu optimista - ciudat.

am ramas acolo caci eram obositi de pe drum si chiar nu mai aveam chef sa umblam dupa alta cazare. aaa... sa nu uit - in oferta scria de parcare asigurata: care parcare e... micaaa... micaa... iar noi cu un 4x4... dar asta e...

si a mai fost ceva: nu functiona telecomanda televizorului - pe care il foloseam ptr a beneficia de intimitate - sa nu ii mai auzim pe vecini. cand am sunat la receptia mi-a spus tipul de acolo ca "poate nu stiu sa folosesc telecomanda, dar va trimite pe cineva" - cineva care a venit poate dupa ce am plecat noi.

am trecut mai usor peste toate astea datorita naturii: am si urcat pana la postavarul pe jos: superb. avem o tara... sa ne traiasca... ceva de vis...

si ca sa mai zic ceva de bine: am mancat foarte bine si in conditii excelente la "roxy's garden" o ambianta de vis... chiar daca astepti putin pana vine mancarea este o placere... decorul foarte placut, si fetele f amabile.

in concluzie: cred ca nu voi mai merge la hotel. pensiunile au fost intotdeauna mult peste conditiile hotelurilor - asta in romania.

voi sper sa alegeti ceea ce este bun din tot ce am spus eu: tara e superba. restul... uneori chiar nu mai conteaza.

Trimis de geanigi in 07.12.11 11:01:26
Validat / Publicat: 07.12.11 12:59:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în POIANA BRAŞOV. A mai fost în/la: suceava, sibiu, sighisoara, rasnov, mamaia, busteni, sinaia, predeal, orsova

VIZUALIZĂRI: 3036 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (geanigi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

floryelbog [27.09.12 20:57:28] »

Ma mir foarte tare despre aceste pareri. Pe de o parte sunt multumita pentru ca lauda continuua aduce dupa sine delasarea, asa incat e bine sa vina si pareri mai putin bune astfel incat acest hotel sa aiba ambitia de a deveni si mai bun decat este de fapt. Noi mergem permanent acolo. Asta inseamna de cateva ori pe an. Intotdeauna am fost primiti foarte bine, intotdeauna daca am solicitat un serviciu am fost serviti cu promtitudine si de aceea ne simtim extraordinar. In diferitele perioade in care statiunea era goala, aproape totul inchis, acest hotel avea parcarea plina. Tocmai de aceea vi s-a parut parcarea mica pentru ca e plina mai tot timpul. Se pare ca place tuturor iar raportul calitate-pret este foarte bun.

webmaster [27.09.12 21:04:17] »

@floryelbog: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Poti folosi linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

floryelbog
Alte impresii din această RUBRICĂȘoimul Hotel (ex Rina Vista) :