ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2009
ÎNSCRIS: 07.07.09
JUL-2009

Cel mai tare hotel din HURGHADA

Cum am zis este cel mai tare hotel din hurghada, hotelul are 5 stele eu ias da 6stele. Serviciile sunt ireprosabile, mancarea impecabila si nu pikanta precum ziceau altii, hotelul arata exact ca din 1001 nopti. Hotelul este format in forma de 8 si este ca un labirint, are 3 piscine imense plus una mica de copii destul de mare. In fiecare seara in zona receptiei este un mic amfiteatru in care se faceau diferite spectacole, mai era un teatru de vara cu bar la care in fiecare seara si acesta oferea spectacole. era indeajuns sa te uiti la un ospatar si era prezent sa-ti ia comanda. Tot ce se comanda in interiorul hotelului nu se platea la ospatar, barman. . ci doar la receptie. Totul se lua pe numarul camera si plata o faceai cind vroiai tu la receptie. Romservice ireprosabil... . curatenie ireprosabila, defapt tot hotelul era foarte curat... . parca prea lucea de curatenie. Spaga este ceva normal in egipt dar nu va asteptati ca o sa dati mult... cota medie este de 2 dolari defapt fiecare da cit vrea. cursul valutar era de 1$ - 5. 5 l. e (pounds) si 1e - 7. 7 l. e (pounds). Preturile variaza deci nu va aruncati sa cheltuiti banii aiurea... . . de ex: APA o sa beti foarte multa fiind foarte cald. (apa plata la eii este cea minerala) si costa la hotel 14 pounds. nu va recomand sa o cumparati de la hotel decit daca va este lene sa traversati strada. Vis a vis de hotel este the grand hotel... . in dreapta lui este un supermarket acolo veti gasi apa la 2 pounds... . . 1. 5 L. deci este mult mai avantajos. Nu uitati sa va luati ness-ul cu voi de acasa... . :))) oriunde va veti duce veti bea aceeasi cafea chioara si fara gust... . credetima sunt cafengiu de meserie... :))) si stiu ce vorbesc. . eu am luat ness de acasa si nu am dus lipsa.

In zona hotelului sunt foarte multe magazine tip bazar... dar aveti grija se negociaza foarte mult... deci nu lasati la pret. de ex: o sisha (narghilea) o poti luat de la 200 pounds si poti negocia pina la 30 pound in functie de calitatea produsului. taxiul pina in centrul orasului costa 20 pounds dus (nu mai mult). acolo este un bulevard stil bazar aici veti gasi produse mult mai ieftine ca si in CAIRO. DECI NU UITATI... NEGOCIATI... NEGOCIATI... NEGOCIATI... si veti castiga si simpatia vanzatorilor. Orasul se numeste SAKARA. Noi am fost 8 zile si am facut tot ce sa putut face... . LUXOR, SAFARI, CAIRO, Snorkeling linga insula GIFTUN (Sa nu o ratati merita pe deplin).

Noi am plecat din tara cu agentia BESTREISEN si pot spune ca a fost cea mai buna alegere... o voi recomanda tuturor prietenilor. servici de calitate, promtitudine. Ghizi nemaipomeniti... . . prezenti in permanenta si mi-au oferit ajutorul de fiecare data cind am avut nevoie. Dupa parerea mea cei mai tari ghizi de la BESTREISEN pe zona HURGHADA sunt AYMAN (vorbeste foarte bine romaneste) si DAVID.

Daca doriti si alte detalii trimitetimi mail pe adresa gino_greece@yahoo. com

Trimis de gino_greece in 08.07.09 13:51:25

VIZUALIZĂRI: 4753 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gino_greece); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 undeva pe la etj 5 cautati panorama(este un loc unde poti face poze super tari)
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂGrand Resort: