ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.12.2011
ÎNSCRIS: 18.02.09
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 9 ani

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un hotel bun, nou si modern

Am ajuns la Sherwood Dreams Resort, cu autoturismul, in jurul orei 13, si in aproximativ 10 min. am primit camera, conform rezervarii facute inca din nov. 2010 pe net prin TUI.

Hotelul este nou si parea complet finisat, nu am observat sa fie nimic lasat neterminat, camera spatioasa si foarte moderna, servicii ireprosabile, personal foarte amabil, piscine foarte bine intretinute, 7 tobogane impartite in doua piscine (4+3), mincare foarte-foarte buna si pe toate gusturile, inclusiv inghetata, la micul dejun fresh de portocale gratuit, baruri prin hotel si la piscine, animatorii si spectacolele au avut succes printre turistii resortului. Pot spune ca toate conditiile oferite au fost super OK, si recomand hotelul.

In momentul in care ne-am cazat in hotel, copilul a primit din partea hotelului 5 "tichete" gratuite pt. LunaPark-ul resortului.

Parcare auto spatioasa, gratuita, si cu paza.

Un mare plus a fost ca in resort au fost foarte putini rusi, majoritatea turistilor erau nemti.

Singurele puncte minus sunt:

-PLAJA care are ceva pietricele la intrarea in apa, si se adinceste abrupt (in 2m are 1,60 m adincime).

-PEISAJUL din jurul hotelului este cam pustiu, fiind o zona in dezvoltare.

Lipit de Sherwood Dreams Resort Belek se afla Sensimar Belek Resort & Spa, ambele resorturi deschise anul acesta (mai. 2011), si care fac parte din acelasi lant hotelier.

Sherwood Dreams Resort Belek este dedicat familiilor cu copii.

Sensimar Belek Resort & Spa este dedicat adultilor fara copii.

Turisti cazati in Sensimar Belek Resort & Spa pot folosi toboganele si piscinele de la Sherwood Dreams Resort, iar vice-versa doar adultii cazati in Sherwood Dreams Resort pot folosii piscinele din Sensimar Belek Resort & Spa.

Piscina (pt. adulti) de la Sensimar Belek Resort & Spa este de vis.

In imediata apropiere de hotel, saptamanal (in fiecare miercuri) se tine o piata (bazar) saptaminal, in care sunt puse in vanzare tot felul de produse (haine, incaltaminte, lenjerie, marochinarie, jucarii, articole de plaja, artizanat, etc).

La aproximativ 500m de hotel este si un complex comercial.

Trimis de aysha in 04.12.11 23:31:54
Validat / Publicat: 05.12.11 06:37:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Se pot citi review-urile scrise de mine

VIZUALIZĂRI: 7307 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aysha); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

maria55 †
    [05.12.11 07:39:23]

@aysa, meriti un vot si de la minept ceeace ai scris in acest review. Date concrete, amanunte care intereseaza, iar despre pret ce sa spun, mie mi se pare unul f bun.

manuta_1969
    [24.01.12 20:45:52]

buna, despre restaurantele hotelului ce imi poti spune daca este cu rezervare ptr unul singur [gratis] si daca la luna park biletele se dau numai la copii si ce pret au masinutele sau alte minunati ce au acolo in caz ca se termina portia data de hotel ce program are discoteca sau alte distractii. daca minibarul era umplut zilnic si ce fel de mancare era in caz ca ai un copil de 6 ani.

[24.01.12 22:14:21]

@ manuta_1969

La restaurantele A'la Carte se poate [gratis] o data pt. fiecare 7 zile de cazare.

Pt. LunaPark doar copilul a primit din partea hotelului 5 "tichete" gratuite. Daca retin bine pretul unui tichet era 2 TL adica 1 EUR.

MiniDisco 20:00-21:00

Spectacol 21:00-23:00

Discoteca nu stiu exact unde era si de la ce ora, pana la ce ora, dar am vazut ca pt. doritori se faceau si seri cu plecare organizata de "Turul Discotecilor" impreuna cu echipa de animatori a hotelului, cu plecare din hotel in jurul orei 23:30.

Minibarul era complectat zilnic [gratuit].

Mancarea este foarte buna, variata si pe toate gusturile. Fetita noastra de 9 ani este foarte-foarte mofturoasa, si totusi a gasit foarte multe feluri de mancare care sa-i placa.

manuta_1969
    [26.01.12 21:05:17]

iti multumesc ptr raspuns, as dori despre plaja sa stiu daca este suparator pietrisul si daca in apa mai sunt pietre sau este nisip.

[26.01.12 22:10:48]

Pietricele sunt doar la intrarea in apa, dar apa se adinceste abrupt, dupa primi 2m apa are 1,60 m adincime.

Pietricelele nu sunt suparatoare, nu sunt necesari papuci speciali pt. apa-pietre.

nicol popescu
    [27.01.12 15:33:09]

buna, as dori sa stiu ce mancare exista la snack-bar, daca au si pizza) si daca sucurile sunt la dozator sau la sticla? Pe plaja exista bar? multumesc

[30.01.12 00:03:45]

In legatura cu mancarea de la SnackBar si cu existenta barului de la plaja nu te pot ajuta deoarece nu am incercat/vizitat nici una din cele doua locatii, dar pot sa-ti spun ca barul de la piscina este vecin cu plaja.

Sucurile din mini-bar sunt la sticla, in rest, pe la baruri si restaurant erau si la sticla (pet) de 2-2,5 litrii din care primesti in pahar, si erau si la dozator de la care te autoserveai.

aysha, manuta_1969, maria55, nicol popescu
    Alte impresii din această RUBRICĂSherwood Dreams Resort [Bogazkent]: