ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.11.2011
ÎNSCRIS: 27.11.11
NOV-2011

ARTICOL ARHIVAT

Nu mergeti la OK party

am organizat ziua fetitei (3 ani) la [restaurantul?/clubul?] "OK party" cluj (pe bradutului 28). ceea ce am patit acolo tine de domeniul fantasticului.

dar sa va povestesc: incep prin a va spune ca semnezi un contract stufos... ceva mi s-a parut in neregula ca e nevoie de asa un contract pentru 3 ore intr-o sambata dupa-amiaza, cu atat mai mult cu cat din experientele mele, in nicio alta parte nu se intampla asa. ma rog, nu prea aveam optiuni, ca ne-am trezit tarziu si alte locuri erau deja ocupate.

trec peste asta si ajung la taxe. spatiul pentru parinti costa suplimentar. "daca nu vreti sa platiti 80-100 lei, puteti sta pe hol": shock: adik vreo 25 de parinti pot sta pe hol! :roll:

apoi, incepe partea cu adevarat tare: animatoarele sunt de fapt de-ale casei. una mai tucuirie, imbracata in alba ca zapada (ce ironic, nu?) era sefa. cred ca e de fapt nevsta aluia care se dadea patron. ma rog. femeia aia poate fi orice, dar numai animatoare nu. in niciun caz la copii. nu a schitat niciun zambet in 3 ore (de la 17 la 20). in schimb a pus pe toata lumea la punct, pe un ton acru, superior. nu ca ar fi aviut vreun motiv sa se creada cumva superioara.

de copii s-au ocupat la modul ca le-au facut niste baloane si i-au pus sa treaca pe sub o esarfa. 3 ore!!! picturile pe fata ar fi starnit invidia orcarui amator de Avatar. toate fetitele, oricat de dragute ar fi fost, aratau ca niste monstri, cu dungi negre pe fata! pot sa va asigur ca nicio fetita nu se va simti ca o printesa :evil: vorba lui caragiu: "petrecerea continua... ".

iar evenimentele neplacute se succed cu o rapiditate care ne-a buimacit pe toti. daca ceri inca vreo 2-3 pahare de plastic (singurele din care exista acolo, si din care sunt oricum exact cati adulti) ti se spune "au mai fost situatii din astea si trebuie sa suplimentam pachetul " adik de la 80 la 100 lei: shock: de copii nu se ocupa nimeni, iar daca cineva intreaba daca se poate chema un taxi, raspunsul vine prompt "chemati-va singur" :o

dar marile surprize vin la final: poarta e inchisa, iar daca cineva vrea sa plece mai repede ii se spune: asteptati si plecati toti sau mai multi odata": x la ora 20.00 se opreste orice muzica (oricum in surdina) si "animatoarele" incep sa faca curat printre copii. totul se sfarseste brusc si trist. ce sarbatorita, ce parinti. GATA.

ei, dar asta nu e tot. can vine momentul achitarii diferentei, surpriza maxima: "ati mai avut 2 copii fata de cei de care ati zis, adica 12 nu 10, deci inca 40 de lei in plus". nu are rost sa spun ca cei doi copii aveau 6 luni si respectiv 1 an si au stat in bratele mamelor lor IN LOCUL PENTRU ADULTI!!! :? si acum e cireasa de pe tort: "este ora 20.26 deci mai trebuie sa dati 50 de lei ca ati depasit ora 20.00" inutil sa spun ca de la ora 20, de cand s-a dat stingerea, lumea se imbraca si isi imbraca copiii, ca erau minus 6 grade afara. :shock: :shock::s hock: nici nu mai are rost sa spun ce draci aveam cu totii, de la parinti la bunici. adik la ora 19.45 trebuia sa fim toti gata, imbracati si incolonati cate doi ca sa iesim "toti odata".

daca toate astea sunt OK, daca temperatura de la copii nu era nici pe departe 21 de grade, daca pozele pe care le-au facut saunt TOATE neclare si cu jumatati de capete, de nu poti folosi niciuna, daca ai stick sa dai sa ti le puna, ca nu merge inscriptionarea de CD, atunci va doresc distractie placuta!

va scriu din revolta si din solidaritatea parintilor care vor o petrecere reusita pentru copilul lor. sa se simta sarbatorit, rasfatat, iar parintii sa fire respectati. sunt multe alte locuri in cluj, unde astea se intampla, dar la OK party, nimic nu e OK!!!

Trimis de monsieur in 27.11.11 13:48:11
Validat / Publicat: 27.11.11 15:20:52

VIZUALIZĂRI: 5484 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (monsieur); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[27.11.11 15:09:49]

Să vă trăiască sărbătorita!

... însă, conform politicii site-ului, articolele cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate așteptată.

Dacă dorește, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (dacă timpul alocat editării a expirat)

De asemeni, articolul a fost mutat la rubrica "Restaurante din Cluj și împrejurimi" (deja existenta pe site); șters rubrica dublura introdusa de autor.

PS - @monsieur: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare!

AndreeaG
[27.11.11 16:09:12]

@monsieur

Iti multumim ca ne-ai scris, personal mi se par extrem de utile astfel de review-uri, sunt sigura ca este adevarat tot ce ne-ai scris (din modul in care ai facut-o) si iti inteleg perfect revolta.

Nu cred ca le-as fi platit nimic in plus, la finalul "petrecerii", ba le-as fi facut cadou si un "control" eventual.

Oricum, mi se pare foarte bine ca ai scris, chiar daca poate pe ei nu-i va atinge deloc, dar cu mai multe astfel de review-uri, poate se mai civilizeaza si prestatorii de servicii de pe la noi (macar de frica daca nu de bun-simt).

monsieurAUTOR REVIEW
[27.11.11 20:46:04]

@webmaster0: buna

multumim de urari!

nu e vorba deloc de lipsa de obiectivitate. am scris articolul la 24 de ore de la eveniment. poate vor mai scrie si altii despre "pataniile" lor si va veti convinge.

in ceea ce priveste editarea, crede-ma ca m-am straduit sa raman calm, orice adnotari (si as mai avea de spus multe) nu vor face decat sa dea un plus de nonvaloare prestatiei lor.

monsieurAUTOR REVIEW
[27.11.11 20:48:08]

@AndreeaG: m-as mira sa civilizeze ceva astfel de oameni. ei sunt adeptii "tunului": il dau si nu ma astept sa te mai intorci, dar te jupoi acum.

macar sa poata altii sa se fereasca de astfel de "prestatii"

AndreeaG, Ladybug3*, monsieur
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Cluj și împrejurimi: