Banat Hotel [Olimp]

Avatar pcarmen08
înscris/ă în 25.11.11
AUG-2011

Sejur H. Banat Olimp

M-a incantat oferta (care exista din iarna); Hotel Banat, 5 nopti 450 lei (doar cazare).

Cand am ajuns acolo, mai sa renuntam: ORIBIL! iti era scarba sa intri, incepand cu holul de la intrare... Camera? Am incercat vreo 4 (la alegere a a zis receptionera), toate erau un dezastru, baia era ceva de camping.

Un pustiu in zona in care este amplasat hotelul, de iti era nu urat, FRICA sa te prinda 10 seara la plimbare prin Neptun...

Evitati H. Banat din Olimp, va stricati vacanta.

Impresii încărcate de pcarmen08 in 25.11.2011 12:58:40

Validat / Publicat: 25.11.11 14:16:52

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pcarmen08); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

[25.11.11 14:16:24]

Cf politicii site-ului, reviews-urile cu evaluari "zero peste tot" sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la suparare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate asteptata.

Daca doreste, autorul poate reveni asupra evaluarilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (daca timpul alocat editarii a expirat)

- celeste
[25.11.11 23:27:19]

, @pcarmen, nu te-ai informat inainte de a vedea oferta... Olimp este o statiune de relaxare...

- urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[27.11.11 21:13:13]

Nu stiu cum arata unitatea insa vecinatatea hotelului o stiu si autoarea are dreptate. Am luat si noi seara la pas Olimpul iar acea zona chiar parca este uitata de lume. Cu exceptia gradinii hotelului Majestic, unde era ceva activitate, in rest era o pustietate de nedescris. Sa nu mai vorbim de scarile care coboara de la hotel spre plaja: o adevarata "jungla", prin care cu greu razbeai, indiferent ca vorbim de vegetatie sau de gunoaie.

Statiuni de relaxare sunt mai multe insa sunt cat de cat ingrijite, cineva se ocupa de spatiile verzi, au macar cate un bec ce lumineaza strada pe timp de noapte. Din punctul meu de vedere, zona hotelurilor turn din Olimp a fost probabil cea mai mare dezamagire a litoralului si am mentionat si eu intr-un review (vezi impresii) acest aspect

- celeste
[27.11.11 22:38:40]

Autoarea are dreptate dar la cate rw-uri s-au scris despre aceasta statiune ar fi putut evita acest sejur neplacut...

eu merg aproape in fiecare an aici la unul din hotelurile turn (cel cu circuit inchis) si stiu zic eu destul de bine statiunea... pentru cine nu este pretentios pentru relaxare este ok.

- pcarmen08
[28.11.11 12:29:04]

@celeste: Tocmai, ca relaxare am dorit! Am fost de mai multe ori in decursul anilor la Olimp pt. acest motiv, statiune linistita, cocheta; dar anul acesta a fost jale... statiune neingrijita, abandonata, caini vagabonzi, vegetatie salbatica de-a dreptul, scarile pe care se cobora (pana anul acesta la plaja) sunt facute praf... intuneric seara, dupa ora 21.30 iti era frica sa vii dinspre Majestic spre Banat... cine a fost anul acesta acolo stie cu siguranta

- nicunicunicu*
[21.07.12 19:36:52]

avand in vedere pretul platit la hotel banat-olimp pot spune ca merita... in primul rand nu mergi la mare sa stai in camera... plaja este pentru toate gusturile (cu nisip, cu scoici, cu nisip fin, cu golfulete linistite, golfulete cu stanci si apa agitata

pentru mine unul este raiul pe pamant avand in vedere ca in zona nu este nici o carciuma din care sa razbata toata noaptea manele... este statiunea ideala pentru relaxare, odihna... raiul pe pamant

nicu

- dimitrius
[07.09.19 09:35:08]

@nicunicunicu: Raiul pe pamant. Camera curata, personal amabil, plaja la 300 de metri. Pret calitate/pret excelent. Nici nu merita sa mergi aiurea pana in Grecia sa-i umpli de bani pe greci si pe tine de oboseala.

- dimitrius
[07.09.19 09:37:21]