ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.11.2011
ÎNSCRIS: 09.08.10
SEP-2010

Destinatia ideala

Din pacate nu pot compara acest hotel cu altele din Antalya, fiind prima vacanta in Turcia, insa voi descrie intocmai impresiile cu care am plecat de acolo.

Zona este intr-adevar una saraca, insa banuiesc ca marea majoritate stiu ca Antalya, nu este o regiune bogata din Turcia, exceptand resort-urile de 4 si 5 stele de pe malul marii.

Hotelul nu este unul impunator, genul de constructie grandioasa cu un lobby de zeci de mp, insa este unul curat si elegant. Un lobby atat cat trebuie pentru numarul de camere pe care il are. De la intrarea in hotel esti intampinat cu zambetul pe buze si cu dorinta tuturor de a te ajuta cu orice solicitare sau intrebare.

Camerele nu sunt luxoase, dar elegante si foarte curate. Nu toate au cea mai buna priveliste dar banuiesc ca nu veti pierde mult timp in camera uitandu-va pe geam, cel putin noi nu am facut-o. Aveti un minibar care este completat (in cazul in care ati consumat) o data pe zi si chiar de mai multe ori daca solicitati; curatenia de asemenea se face o data pe zi si nu se face ca sa fie facuta.

Restauranele sunt multe si cu mancare foarte buna: unul principal, mare si cu terasa, unul de zi (pentru mic-dejun si pranz) si 5 a la carte (la acestea trebuia sa faci rezervare, de preferat dimineata pe la 8-9). La capitolul asta stau mai bine ca multe alte hoteluri din zona (inainte de a pleca am cautat destul de mult pe forumuri un hotel bun si cunosc dotarile multora). Mancare extraordinar de buna pentru toate restaurantele. Cel principal, in care se servea cina, avea in fiecare seara o alta tematica, a. i. nici nu trebuia neaparat sa ajungi la cele a la carte.

In curtea hotelului sunt 2 piscine pentru adulti, una mare si una mai mica si cu topogane si o piscina pentru copii foarte mici, care aveau parte de ingrijitor, exact ca la gradinita. Un bar mare intre cele 2 piscine unde gaseai orice de baut. Despre plaja nu pot spune foarte multe deoarece nu prea am stat insa am fost la o narghilea pe ponton, unde de asemenea este un bar deschis pana pe la ora 24.

Exista si un lobby bar unde seara poti servi un cocktail. De asemenea mai sunt si cateva magazine in hotel, de haine si bijuterii, insa preturile sunt destul de piperate.

Serviciile in general sunt de la foarte bune in sus, personalul hotelului de nota 11, o sa ramaneti uimiti de cat bun simt o sa gasiti acolo si cata grija pentru detalii. Practic toti au grija ca dumneavoastra sa va simtiti bine in vacanta.

Recomand hotelul si pot spune ca din ce am auzit de la altii care au fost la alte hoteluri in Antalya, Belek, etc... este chiar in topul preferintelor.

Trimis de dsum3r in 21.11.11 17:29:37
Validat / Publicat: 21.11.11 18:31:54
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1916 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dsum3r); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 108.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂDobedan Exclusive Hotel & Spa [ex. Alva Donna] [Bogazkent]:

• pagină generată în 0.032016038894653 sec