ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2009
ÎNSCRIS: 07.07.09
JUN-2009

Totul este minunat

Am fost anul acesta in per 23. 06 - 3. 07, am stat 10 nopti cu sotul si cu prietena mea si totul a fost extraordinar.

Am cumparat excursia cu reducere eaerly booking din martie, in aprilie am achitat-o integral si pana in iunie nu ne-a mai preocupat deloc plecarea in Antalya.

Am mers cu masina noastra si am ajuns la hotel in jur de ora 3 dupa-miaza. Imediat cineva ne-a descarcat bagajele, altcineva ne-a parcat masina, am lasat voucherul la receptie si am fost condusi la restaurantul "Sapphirre" sa luam masa. In aproximativ jumatate de ora cat a durat masa, ni se gasise camera si bagajele ne-au fost aduse in camera.

Camera f mare, f curata, primitoare, vederea la terenul de tenis si la strada deoarece optasem pt o camera std land view.

Tot personalul extraordinar de primitor, amabil, si f prompt. Nu mi s-a parut ca asteptau ceva sa le dai, am dat noi la baiatul care ne-a adus bagajele si la cel care ne-a parcat masina.

Personalul de la restaurant extraordinar. F atenti, mereu cineva in jurul tau sa iti ia farfuria, sa curete sau sa iti aduca ceva de baut. F curat, mancarea f diversa si gustoasa. Aveau si mancare gatita si gratar si "diet corner", deci pt orcine.

Un mare plus pt echipa de animatori. Fata care facea gimnastica era intr-adevar o profesionista si reusea sa antreneze pe toata lumea, Belly dancer, un baiat extrem de talentat ca si ceilalti. Spectacole reusite seara si distractive.

In perioada cat am stat a fost ziua sotului meu si am avut parte de surprize din partea hotelului: in primul rand tel la 9 dimineata de la receptie sa ii spuna la multi ani si sa ii faca daca dorea o rezervare la unul din rest a la carte, mai tarziu am gasit un decor f frumos in camera pwe paturi, o inimioara si 2 delfini, iar pe la ora 14. 00 am gasit o felicitare, un cos cu fructe, o sticla de vin si un cadou: o sacosa de plaja cu un tricou si o sapca. Poate nu e mare lucru, dar gestul este extraordinar.

Seara la masa, am avut o masa aranjata festiv si sampanie din partea casei, plus ca tot personalul a fost si mai atent la noi decat de obicei.

Pt check out am cerut sa eliberam camera dupa 12, nu a fost nicio pb, nicio extra taxa, iar cd am predat cheia, am primit un cartonas cu nr camerei prin care beneficiam pana la ora care vroiam noi de toate serviciile all inclusive.

Extraordinar hotel, il recomand si la cuplurile fara copii si la cei cu copii, mai ales ca cei mici beneficiaza zilnic de toata atentia animatorilor de la Kids Club: desene, jocuri, poezii, colorat, mini disco in fiecare seara.

Trimis de andrusca100 in 07.07.09 19:26:00

VIZUALIZĂRI: 1938 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andrusca100); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

maimerg
    [07.07.09 19:34:15]

Buna, as vrea mai multe informatii despre traseu. Anul acesta mergem cu avionul, anul trecut am fost tot cu avionul si tot la Delphin Palace, iar la anul cu masina vrem la royal probabil. Astept si iti multumesc mult

maimerg
    [07.07.09 19:38:21]

cat a fost biletul de persoana pe noapte dak mai stii

andrusca100AUTOR REVIEW
    [07.07.09 20:41:32]

buna, noi am fost trei persoane adulte in camera tripla si am platit 10 nopti cazare ultra all inclusive 2100 euro, insa am rezervat excursia la sf lui martie cu early booking (20 % reducere).

Noi am avut ultra all inclusive zilnic de la 9. 00 la 18. 00 si la Delphin Palace pt ca fac parte din acelasi lant si facand o comparatie, eu as alege Diva in continuare. E mai micutz, dar personalul e mai atent, la masa e mai curat si animatia e mai buna echipa echipa de la Diva.

Traseul la dus a fost f bun: am mers din doua stopuri. Am plecat din Bucuresti am luat-o pe la Ruse - Varna, Sunny Beach - Bourgas - Istanbul. Am dormit la Istanbul, apoi a doua zi am plecat dupa-amiaza din Istanbul si am mers 300 km pana la Eskisehir. Iar din Eskisehir, urmatoarea zi am mers 430 de km pana in Lara, aprx 5 -6 ore de mers.

La intoarcere am facut drumul din doua bucati. Am plecat din Antalya la 14. 30 si am ajuns in Istanbul in jur de ora 24. 00 (am mers cam 720 km prin Kutahya), si a doua zi am mers Istanbul - Romania, am iesit pe la Edirne si am luat-o pe drumul catre Ruse, prin centrul Bulgariei dar tu sa nu faci asa ceva ca drumul a fost un cosmar. multe drumuri inchise, nesemnalizate, neluminate, pustii. Ia-o tot prin Bourgas e aceeasi distanta din Istanbul si drumul e ok prin statiuni.

daca mai vrei sa stii ceva, astept intrebari.

Andreea

jokermen2001
    [09.07.09 16:03:03]

Andrea fata, iti plac asa de mult pozele cu mine de le-ai atasat aici, tu nu ai avut poze cu tine sau nu ai avut aparat foto. Apropo de unde ai pozele, sau te-ai indragostit de mine?

mirelab
    [09.07.09 16:48:13]

-)))))))))))))))))))))))))))))

andrusca100AUTOR REVIEW
    [09.07.09 18:42:21]

u nu am atasat nicio poza, nici de la mine nici de la altcineva... probabil celor de la amfostacolo.ro le place de apar peste tot, desi.. daca ma uit mai bine.... nu prea ar avea de ce...

[09.07.09 18:52:41]

andrusca100 - acolo unde nu sunt atasate foto la review (sau snt atasate maiputin de 3), se adauga *automat* cele mai recent adaugate X poze, in ideea de a ilustra cele scrise (ca doar e vorba despre acelasi hotel, nu?)

Acest lucru este scris explicit, insa, acolo sus:

POZE ATASATE LA REVIEW- NU exista fotografii atasate acestui review [sau ele nu au fost inca validate]

Alte fotografii, de la alti useri

[88] foto. Click pe poze pentru a le mari

andrusca100, jokermen2001, maimerg, mirelab