ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.11.2011
DE ela7
ÎNSCRIS: 15.08.11

Am fost acolo la 'AM FOST ACOLO'

In acesta dupa amiaza am avut deosebita placere sa-i intalnesc, pentru prima data, pe cativa dintre cei pe care-i consider "colegii mei de condei".

Da, am fost acolo, la Targul de turism, la stand la "AM FOST ACOLO". Asa am putut sa-i cunosc pe: @dragos, @adriana, @santana si pe inca vreo doi-trei, dar, din pacate nu le-am retinut "numele" si chiar ii rog, daca citesc review-ul meu, sa mi-l aminteasca.

De asemenea, l-am cunoscut si pe @admin, cel din ideea si din grija caruia existam noi ca si comunitate de "scriitori".

Toti mi s-au parut simpatici si mi-a parut rau ca doar am trecut pe acolo ca o cometa si ca nu am avut timp sa zabovesc mai mult la o "cutie" de vorba (pentru ca "sucul" nu era la pahar, ci la cutie, sic!). Desi am stat exagerat de putin timp, a fost o intalnire speciala.

E atat de frumos sa te privesti ochi in ochi si sa simti caldura mainii unui coleg, pe care pana azi nu l-ai cunoscut decat dupa cuvintele scrise pe site!

M-a amuzat foarte tare @adriana, care, auzindu-mi "numele", s-a fastacit si s-a codit pana sa si-l "divulge" si pe al ei, pentru ca a crezut ca-i port pica pentru "galceava" pe care am tras-o de curand, aici. Dar eu nu ma pot supara pe cineva care are alte pareri decat mine! Si, era culmea, acum cand, in sfarsit, ne-am cunoscut, sa continui o "disputa", consider eu, nevinovata.

M-a amuzat si @santana, care, cand a auzit cine sunt a zis: "A! Cea cu cainele! " Apoi a continuat: "Pai, te-am recunoscut din poze! " M-a facut sa zambesc. Si, acelasi lucru fac si acum, cand scriu despre noile mele "descoperiri" de azi.

Pe @dragos am vrut sa-l rog, cand am facut poza de grup, sa se aseze pe scaun, ca sa nu ma mai simt "eclipsata" de "Inaltimea Sa" :)))). Si, nici atunci nu sunt sigura ca tot n-ar fi fost mai inalt ca mine! Ce sa-i faci, daca, atunci cand m-am nascut eu, n-a prea plouat?!?!?!!!

Eu n-am facut poze, deci n-am ce posta. Dar sper s-o posteze @admin. pe cea facuta.

Despre el pot sa va zic ca e un tip linistit si amabil, un delicat. Dar, desi pare fragil, va zic eu: este un om PUTERNIC! Pai, ia ganditi-va! Cum alt fel poate fi un om care e "CAPUL", care ne tine in frau pe toti??? Credeti ca e usor lucru sa-ti "mananci" din timpul tau ca sa coordonezi toata activitatea necesara ca site-ul sa functioneze bine? Nicidecum!

In fine, azi a fost o zi deosebita, de aceea am tinut sa va impartasesc si voua acesta bucurie si sa-i incurajez pe cei care inca nu si-au facut timp, sa se duca maine si poimaine la Targul de Turism, ca apoi sa poata scrie, aici, fericiti: "AM FOST ACOLO".

Trimis de ela7 in 04.11.11 21:42:46
Validat / Publicat: 04.11.11 22:50:42

VIZUALIZĂRI: 1878 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

[04.11.11 22:11:20]

Mutat la rubrica "Din viata comunitatii AmFostAcolo" (deja existenta pe site).

[04.11.11 23:06:26]

Aţi ratat spectacolul! Băiatul acela timid care se întreţinea cu fetele de la standul Bulgariei şi cu vecina din stînga, cea cu fusta scurta şi ochi albaştri, este colegul nostru Vladex. Sper să fie dat afara de pe afa! Glumeam ca de obicei, era Flaviu. Cred că mîine, fiind zi liberă, ne vom vedea la ochişori cu mai mulţi.

Cristian_h*
[04.11.11 23:31:44]

da, si eu propun eliminarea lui @Vladex, pentru agresarea vecinei radiografiata foarte bine de @Santana care sper sa-mi ramana dator!

Acum fara gluma, regret ca nu am apucat sa mai organizam inca o intalnire AFA, dar inca nu-i tarziu!

Andox
[04.11.11 23:37:26]

Alooooo, ce faceti doamnelor si domnilor??? Ne mai terorizati mult pe noi cei napastuiti care nu putem sa ajungem la targ??

Vrem amanunte, poze, multe amanunte, multe poze, extrem de multe poze.

Cat sa mai asteptam???

[04.11.11 23:38:23]

Doar sa îndrăznească Cornel să nu organizeze întîlnirea afa! Pînă atunci sper să mă împac cu toata lumea, chiar şi cu Aeerdna.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / zSTRATOSFERA
[04.11.11 23:40:41]

@Andox, da' cin' te opreşte să vii?!

I-am trimis colegei ceva poze, să le lipească aici (eu nu le urc, pentru că nu le pot lipi de articolul ei). Mai tre' să şi vrea şi să aibe timp...

[05.11.11 10:07:22]

@Dragos: mai, sunt ca mosul ala care vrea, dar nu poate!!!... )) 1. de ieri, net-ul meu merge cu viteza melcului; 2. mi le-ai trimis intr-un "hal" prea complicat pt. mine. Dupa- amiaza, daca net-ul o sa ma ajute, o sa incerc sa ii dau de cap si sa pun pozele mult-asteptate!!!

TEOANCA
[05.11.11 11:05:07]

Multumim @ela7 ca ti-ai facut timp sa ne scrii. Mai gasiti amanunte despre zilele AFA de la targ, pe blog, scrise cu diverse detalii organizatorice si cu umor bineinteles de @roth.

Multumim din nou si asteptam pozele.

Ma inscriu si eu in clubul lui Andox, al celor napastuiti...

gheisa
[05.11.11 20:55:19]

@all: as fi dat si eu o fuga pana in Bucuresti, dar am de parcurs "doar" vreo 800 km (dus-intors).

Chiar daca am mai putin de o luna de cand am "aderat" acestui grup, deja ma simt foarte bine, sper sa ma adoptati si pe mine in familia voastra . Sa nu mai zic ca am devenit dependenta de site-ul asta, unde, pana acum, toti imi par simpatici.

Cu parere de rau, NU amfostacolo.

P.S. Data viitoare poate organizati o intalnire undeva in Transilvania

[05.11.11 21:00:08]

@campean_annisia: da, si eu am devenit dependenta, desi sunt noua pe-aici!!! l-am dat naibii de Facebook!!! ))

gheisa
[05.11.11 21:01:15]

@ela7: ai dreptate, si eu m-am gandit la asta. Ce site-uri de socializare mai tari decat AFA?

Angelinne
[05.11.11 21:55:28]

pfffffffff

deci eu am fost azi acolo sa il cunosc si personal pe Cornel: D

targul in sine nu prea m-a interesat ca momentan banii pt. viitoarele concedii tocmai ce i-am bagat in izolarea casei

m-am bucurat enorm ca am reusit sa mai cunosc si cativa colegi de forum, din pacate nu am putut sta prea mult ca am avut si copilul cu mine si era chior de somn: D

o amorteala deosebita la targ, fata de alti ani mi s-a parut chiar pustiu!!

mi-ar face mare placere sa mergem mai multi de pe amfostacolo undeva prin vacante!!! ar fi super tare!

roth
[06.11.11 10:47:47]

Ce bine ca s-a spart gheata cu o poveste despre targ si AFA.

Amfostacolo in fiecare zi, stiu sunt o norocoasa, am si ceva poze care, tot asa, o sa le trimit colegei sa le urce ea... insa nu jur ca pot azi, luni si marti nu sunt in tara asa ca miercuri cel tarziu, asta daca nu apar puse de alti colegi mai "buni" cu voi cei care asteptati fiecare vorba, gest, fapt, poza despre acest eveniment.

Regret ca nu am avut bucuria sa vad tot ce a miscat pe acolo, toti colegii care cu drag au trecut pe la stand, insa or mai fi si alte ocazii.

Sa fiti sanatosi si bucurosi pana la urmatoarea intalnire/eveniment.

RobertCodescu
[06.11.11 13:02:05]

La AF50 şi AF60 eşti SIGURĂ că

faceau reclama zonei Hunedoara

fiindcă aş putea să jur că este străjerul şi toboşarul Cetăţii Sighişoara şi judeţul Hunedoara nici măcar nu se învecinează cu judeţul Mureş de unde sunt cei doi!!!

Sper totuşi să am eu dreptate şi să fii tu cea care s-a înşelat şi să-i văd pe cei 2 şi la anul la Festivalul Medieval de la Sighişoara!!!

În rest felicitări pentru review acum mă faci să-mi pară rău că am venit ca oficialităţile în PRIMA ZI la ora 11.00!!!

[06.11.11 13:17:15]

@RobertCodescu: pozele nu le-am postat eu, ci @Adryana. Deja i-am atras atentia si eu si un alt (a) coleg/colega de pe site, despre acest lucru. Cu siguranta sunt "crainicii" Cetatii Sighisoara!!!

RobertCodescu
[06.11.11 13:28:54]

OK atunci să se îndrepte eroarea judiciară măcar acum în ultima zi de Târg de Turism!!!

Michaell
[06.11.11 13:37:41]

@ ela 7

pot spune cu cea mai mare siguranta ca cei doi domni imbracati in costume medievale, unul purtind o toba iar celalalt (ceva mai mic la inaltime) deobicei are o arma /pusca, sunt de loc din sighisoara. in mod normal ei isi fac turul prin cetate. am observat azi vara ca garderoba si-o schimbau la restaurantul/pensiunea casa cu cerb.

[06.11.11 13:45:56]

@Michaell: daca citesti ecourile scrise mai sus, vezi ca nu eu am postat pozele, ci @Adryana si ca, personal, stiu ca ai dreptate.

adryana
[06.11.11 15:49:24]

imi cer scuze pt. greseala, nu stiam ca se face atata ,,tam-tam '', scopul rw. meu si al pozelor postate doar de mine deocamdata era cu totul altul, de a ne cunoaste macar virtual cu cei care nu au reusit sa ajunga la targ. Poate era mai bine sa nu amintesc nimic altceva ce nu era legat strict de intalnirea AFA. Imi amintesc acum ca acei tobosari erau undeva in fata standurilor Hunedoarei si Sighisoarei, de aici confuzia.

[06.11.11 16:00:17]

@adryana: nu trebuie sa te scuzi. Ai dreptate ca tu doar ai vrut sa postezi pozele cu intalnirile AFA, si, cand colo, te-ai trezit "bombardata" cu atentionari peste atentionari. Nu trebuie sa te superi! Noi doar am vrut sa faci si tu cunostinta cu "crainicii" aceia atat de (re) cunoscuti de cei care au fost deja la Sighisoara. Bine ai facut ca ai postat pozele, ca asa ne mai cunoastem intre noi. N-am avut timp sa vad daca, in afara de mine si tine, a mai scris cineva despre Targ. Oricum, in privinta pozelor, ai fost cea mai harnica dintre noi toti. Felicitari!

costin1968
[06.11.11 18:19:04]

Felicitari pentru caldul tau Review, si La Mai Mare AFA!!

AndreeaG
[15.11.11 09:30:58]

Of...

pot sa mai zic odata? OOOOOOFFFFFFF...

ma bucur sa va vad "la fata" macar in poze, mai scrieti oameni buni!

sunt sigura ca sunt multi care ofteaza, ca si mine, ca n-au putut ajunge.

Imi lipsiti enorm, nu am avut timp nici sa respir in ultimele sapt si am suferit enorm ca "n-am mai fost" pe aici.

Nici n-am vrut sa deschid site-ul, stiam ca am sa oftez prelung citind despre intalniri, acum mi-e "sete" deci mai scrieti (sau sa-mi spuneti si mie pe unde este, daca s-a scris mai mult, am citit pe blog deja ).

OOOOFFFF...

[15.11.11 09:36:07]

Nici nu ştii ce dor mi-a fost mie! Unde umbli, domnişoară? Cît făceai cu bicicleta de la Vîlcea pînă la Romexpo? 3-4 ore cred... De la Militari te preluam eu, că Bucureştiul e cam aglomerat la intrare.

AndreeaG
[15.11.11 10:00:32]

@santana

aglomerat pt masini poate, bicla ruuuulz

mai povestesc curand (sper) doar sa mai si respir din cand in cand

adryana, AndreeaG, Angelinne, costin1968, ela7, gheisa, Michaell, roth, santana*, TEOANCA
Alte articole din această RUBRICĂDin viața comunității AmFostAcolo: