ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.10.2011
ÎNSCRIS: 18.10.11
OCT-2011
team-building

Cu placere pe Valea Doftanei

Am fost acolo, asta ca sa ma introduc in atmosfera site-ului si pot sa spun, spre rusinea mea (citind in prealabil opiniile unora), ca era sa refuz destinatia si noroc de colegii mei, care au insistat si aici trebuie sa spun ca au facut-o din comoditate, nu ca ar fi stiut ce ii asteapta acolo.

Am descoperit un loc linistit, placut, confortabil, o gazda foarte amabila si primitoare totul asezonat cu un peisaj de basm.

Acest stabiliment si ii spun astfel pentru ca am vazut ca unii ii spun, ba pensiune, ba vila, etc., se incadreaza fara nici o discutie la CLASIFICAREA PE CARE O ARE, asta aviz amatorilor de comentarii despre acest subiect si este facuta, spre surprinderea mea, din darnicie, nu din zgarcenie, ca sa ma exprim mai plastic, lucru surprinzator pentru investitorul roman si pentru zona unde se afla, departe de tumultul civilizatiei.

Cred ca eu si colegii mei, suntem nitel cam surzi, din acest motiv ascultam muzica mai tare si tot acest motiv sta si la baza faptului ca oricat ne-am straduit, nu am reusit sa auzim placutul zumzet al retelei de inalta tensiune, care apropo, este totusi la o distanta destul de mare de constructie, neputand influenta in nici un fel, electromagnetic vorbind, somnul sau alte functii ale organismului nostru.

Gazda este foarte placuta si primitoare, ti se ofera tot felul de variante pentru masa (resurse proprii sau din bucataria lor), deschidere vis a vis de program, ora stingerii etc, exagereaza cu caldura, asa ca daca mai mergeti careva si sunteti rai de cald sa-i spuneti de la inceput.

Eu am avut norocul sa stau in camera de la mansarda, da, acea camera de la mansarda si vreau sa va spun ca am dormit de am rupt, ca si ceilalti colegi ai mei din alte camere, am reusit sa aerisesc si camera, cu geamul de la baie si despre pat, ce as putea sa spun..., stiu super ok.

Despre opiniile altora ce sa spun, nu vreau sa le combat in nici un fel dar cred ca tine si de fiecare om in parte, tine si de astaptarile pe care le are fiecare despre ceea ce va gasi acolo, etc.

Un lucru este cert, cine vrea la pensiune in salbaticie, trebuie sa se astepte la un astfel de drum, la o locatie, alta decat Carlton Ritz, etc. si la servicii practicate de niste amatori care se chinuie si ei cum pot sa dea valoare unor zone, ca, sa stiti de la mine, mare lucru nu se castiga, la tarifele din Romania.

Numai de bine.

Trimis de Cristi Siderof in 18.10.11 14:29:41
Validat / Publicat: 18.10.11 16:16:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VALEA DOFTANEI. A mai fost în/la: Peste tot la toate genurile de cazare

VIZUALIZĂRI: 3387 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cristi Siderof); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Dimineata

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[19.10.11 21:35:48]

@Cristi Siderof

Bine-ai venit in marea familie de pe AFA si ma bucur ca a mai aparut inca o persoana pro, care sa aprecieze aceasta locatie unde si noi amfostacolo.

Citindu-ti review-ul, pot spune ca si noi ,,am gustat cam aceleasi ingrediente'': ospitalitate, amabilitate, cazare, masa si gazde ok. Fiind la sfarsitul lunii mai, la noi n-a fost nevoie sa se dea drumul la caldura, deci la acest capitol n-am ce pareri sa impart

O rugaminte as avea: ai putea posta ceva poze sa vedem si noi cam cum arata imprejurimile de-acolo toamna. Asa cum povesteam in review-ul meu despre Perla Muntilor (click aici), noi am fost in luna mai s-am prins totul de-un verde crud... o frumusete.

Acum voi probabil ati avut parte de culorile ruginii ale toamnei sau poate chiar si de prima zapada...

dananecula
Alte impresii din această RUBRICĂCabana Perla Munților [Teșila]: