ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.10.2011
OCT-2011
2 AD. + 1 COPII

ARTICOL ARHIVAT

O impresie foarte buna!

In periaoda 30 sept - 3 oct 2011 am avut un miniconcediu la hotelul Kaliakra Standard. Totul a fost neasteptat de bine.

Hotelul a fost ocupat in proportie de 50-60% cred, nu a fost aglomerat.

Camerele cam micute ce-i drept, curate, cu un mic televizor plat, o canapea extensibila pentru 2 persoane, un pat mare de 2 persoane si inca unul de o persoana. La baie halate, papuci de casa, pasta si periute de dinti. (chiar daca le-amfolosit pe ale noastre).

La restaurant cam tot ceea ce-si poate dori o persoana nu exagerat de pretentioasa - fructe variate, legume, salate, carne peste-vita-porc. In fiecare seara cinta o formatie si daca nu esti timid poti si dansa. Eu personal "am spart gheta" si la scurt timp s-a umplut ringu.

Animatie super, poate si prin faptul ca fiind mai putini au avut mai mult timp de fiecare in parte (volei, fotbal, darts, si multe altele). In fiecare seara intr-o sala interioara cu scena spectacole chiar dragutele.

Plaja foarte curata, nisip foarte foarte fin, sezlonguri cu saltea (salteua o iei de la un cort de pe plaje).

In camera nu merge internetul pe fir, dar functioneaza cel wirelles user: numarul de rezervare si parola numele de familie cred (da mai bine intrebi la receptie)

Pentru alte info va stau la dispozitie...

Trimis de spartacus1 in 14.10.11 16:16:53
Validat / Publicat: 14.10.11 18:32:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Complex Duni, Marina Beach

VIZUALIZĂRI: 2849 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (spartacus1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 In fiecare dimineata nisipul era nivelat de un tractoras.

[14.10.11 16:34:23]

@spartacus1, n-ar fi rau, ba chiar ar fi indicat sa notezi si serviciile referitoare la bucatarie si masa, inteleg ca v-ati bucurat de meniul existent, deci o nota ar fi binevenita.

In perioada in care ati fost acolo, stiu sigur ca se mai facea plaja, n-ar fi rau sa notezi marea si plaja, la sfarsit de sezon. Ar completa media de care se bucura acest hotel.

Eventual cateva fotografii cu hotelul ar fi bine primite printre utilizatori, multumesc.

alex1968
    [14.10.11 19:41:52]

@spartacus1,

Cum era statiunea in perioada respectiva? In afara de Kaliakra mai erau hoteluri deschise? Buticuri, terase erau deschise? Multumesc

spartacus1AUTOR REVIEW
    [16.10.11 14:39:28]

Pt. Alex.

Din cele 3 zile - 2 le-am petrecut la hotel si la una am fost sa vizitam castelul reginei Maria, nu am avut timp de vizite prin statiune. Din ce am vazut din masina totul funciona cam la jumatate. Nu stiu daca mai erau si alte locuri deschise.

Am fost foarte norocosi in ceea ce priveste vremea. Marea avea 23 grade, si in aer erau 24. Se putea face baie si plaje aproape ca in mijlocul sezonului.

mm
    [31.05.12 12:19:36]

cat de mare este diferenta intre standard si superior? multumesc

nicole33
    [31.05.12 17:59:30]

@mm:

dacă întrebarea ta se referă la diferența de preț, poți afla acest lucru din oferta oricărei agenții de turism.

diferențele între standard și superior se referă doar la cazare, regimul de masă fiind identic, adică ultra all inclusive.

corpul de hotel kaliakra superior este perfect paralel cu plaja, astfel ca toate camerele au vedere frontală la mare, în timp ce corpul standard este poziționat cumva oblic, toate camerele standard având vedere parțială la mare.

ca și grad de confort diferența estede o jumătate de stea, de la 4* la 4*+, aceasta diferență regăsindu-se în suprafața diferită a camerei, băii și balconului, precum și în diagonala televizorului lcd din cameră, toate acestea fiind mai mari în cazul camerelor superior.

mm
    [31.05.12 18:35:47]