ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2009
ÎNSCRIS: 19.10.08
JUL-2009

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Relaxare totala

Hotelul azimut este amplasat pe malul marii, fata fata cu frumoasa insula sf. stefan. Beneficiaza de plaja proprie cu sezlonguri si terasa. Hotelul este de 4*+, foarte frumos si curat, are restaurant, piscina, sauna si parcare proprie. Proprietarii sunt amabili, primitori si cumsecade si pot fi gasiti la tel. +382 33 468 992 sau +382 33 468 993.

Trimis de mariana in 04.07.09 09:20:32

VIZUALIZĂRI: 6188 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P1x terasa
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -101 PMA (din 2 voturi)

[04.07.09 11:34:36]

Arata foarte bine... Ai putea sa ne spui cam cat te-a costat?

Multumesc.

[09.07.09 23:10:47]

pretul difera de sezon si camera, incepand cu 1 iulie o cam dubla costa 180 euro, dubla lux 200 euro iar un apatrament 220 euro /2 persoane (copii sub 2 ani gratis iar peste 2 ani 40% reducere. In camera dubla pentru o singura persoana pretul este de 115 euro, in dubla lux 130 euro iar in ap. 145euro. Camerele au aer conditionat, mini bar, telefon, internet, terase cu vedere la mare si bufet suedez la mic dejun inclus in pret.

[09.07.09 23:13:41]

am uitat, au si apartament prezidential dar pretul il aflii... doar la plecare!!!!!!!!!!!!!

elena25
[14.07.09 10:25:28]

Buna Mariana,

As vrea sa te intreb cum te-ai cazat la acest hotel-pe booking nu exista iar pagina lor de net nu este cea mai utila. Exista vreo agentie care ofera cazare la acest hotel?

In plus, tu ai scris ca o camera dubla costa 180 euro, iar pe site-ul lor este trecuta a camera dubla la pretul de 130 (perioada august, cand sunt cele mai mari preturi)

Vad ca ai dat informatii detaliate despre preturi. De unde ai aceste informatii?

Multumesc anticipat

[15.07.09 14:25:53]

elena, poti face rezervare direct la hotel, nr de tel este +382 33 468922 sau +382 33 468 993 (de ce sa platesti comision la agentie?). Sau poti suna si ti se dau raspunsuri la toate intrebarile. Noi am fost acolo direct, nu am facut rezervare iar preturile ce le-ai gasit s-ar putea sa fie pe persoana in camera dubla sau mai este posibilitatea sa fi schimbat cate ceva de cand am ajuns noi acasa. Preturile afisate sunt luate de la receptie in ziua plecarii.

Daca doresti si nu te descurci cu rezervarea noi ne-am facut un prieten acolo si te-am putea ajuta. Hotelul nu colaboreaza cu nici o agentie din Romania.

bose
[24.08.10 11:13:53]

Din fotografii se vede ca hotelul arata excelent si e bine intretinut. Fotografiile fac cit o mie de cuvinte. Arata cu adevarat a hotel de 4 - 5 stele.

Bune fotografii!

rodik
[18.02.11 11:41:26]

Am impresia ca pozele incarcate de mariana sunt cele oficiale... de fapt am certitudinea... am intrat pe site-ul hotelului si am regasit aceleasi poze...

Mariana: chiar nu ai facut nici o poza aici???

sportiv
[18.02.11 12:33:30]

4 stele, am inteles. Bine ati descris si dotarile hotelului (restaurant, piscina, sauna), dar dotarile din camere? Dar, masa, meniul oferit? Masa era variata, bogata? Alte posibilitati de distractie oferite de hotel sau de statiune? O descriere a frumusetilor locurilor, a peisajului, in cuvinte bineinteles. Intr-adevar din fotografii se vede ca Hotelul este de 4 stele! Uneori nu sunt suficiente numai fotografiile! Prea putine cuvinte ati folosit pentru descrierea acestui superb hotel si a frumusetilor locurilor.!

commandorsteel*
[18.02.11 13:01:24]

in poze atat hotelul cat si camerele arata bine, ptr cate stele are.

ceea ce nu-mi place la un hotel de 4* in sus, sa aiba gresie sau marmura pe jos in camere, chit ca se face mai usor curatenie. poate nu sunt eu obisnuit cu asa ceva, dar in general imi place sa am pe jos macar o mocheta ceva... ca sa nu stai tot timpul incaltat.

parerea mea: D

rodik
[18.02.11 13:13:23]

E doar reclama mascata... pacat...

Alex_Macedo
[18.02.11 15:05:42]

... din cat o cunosc eu pe mariana, am convingerea ca nu se ocupa cu chestii ridicole de acest gen (reclama mascata), pentru ca NU ARE NEVOIE, sa faca asa ceva!!! Review-ul a fost scris in 2009 si de atunci a trecut ceva timp... eu, personal, mi-am permis cu scuze, evident, "sa o cert", prieteneste pentru a scrie mai mult decat niste date despre un anume loc!!!... eee... dar pana a face anumite lucruri de acest gen... Sorry!! Nu cred in acesta asertiune!!

georgiana
[19.02.11 15:45:33]

Din cate imi amintesc eu, doar din toamna anului 2009 s-a interzis pe site a se atasa poze de pe internet. Si pe atunci, pentru cine nu stie, erau ''la moda'' reviews-urile scurte, de cateva randuri doar, ca si pe celelatle site-uri straine. Pe atunci, nimeni nu isi imagina ca-i vor fi necesare cuiva pozele din camera de la hotel sau poze cu farfuria cu mancare.

De aceea rog pe cei care dau de acest stil de reviews-uri, sa se uite mai intai la data cand au fost postate si apoi s a dea dovada de ingaduinta, nu sa vina cu remarci gratuite de genul ''Reclama mascata''!

Nu as fi intervenit daca nu mi-ar fi atras din nou atentia exprimarea autoarea ecoului de mai sus.

@rodik,

Apreciez spiritul tau de observatie,dar ....pana la urma ai cam exagerat.Cred, de fapt, ca te-ai inselat.

Te informez ca @mariana e unul dintre cei mai vechi useri care au pus umarul la dezvoltarea acestui site, prin munca depusa scriind un numar destul de mare de reviews-uri si prin actiunile caritabile oraganizate de comunitatea AmFostAcolo.ro.

Deci, este excus 100%ca remarca ta la adresa actiunilor ei sa fie adevarata.'' Reclama.''.. la ce/???

Nu crezi ca ai fi aflat mult mai multe detalii despre Hotelul Azimut, daca ai fi folosit doar cateva cuvinte politicoase, scrise intr-un ecou, decat sa vii cu remarcile nepotrivite de mai sus?

Iti imaginezi ca atunci cand ea va citi ecoul tau, nu se va simti tocmai confortabil, pentru ca este o persoana care chiar scrie din devotament pentru colectivitate?

Imi pare sincer rau...

Alex_Macedo, alinviola, bose, commandorsteel*, elena25, georgiana, mariana, rodik, sportiv