ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2009
ÎNSCRIS: 28.12.08
JUN-2009
[?] AD. + 2 COPII

Sejurul perfect

Un sejur perfect! Logo-ul hotelui este mai mult decat adevarat si asteptarile noastre au fost implinite.

Speram ca anul viitor sa revenim pentru ca ne este teama sa nu avem ca termen de comparatie acest concediu, in caz ca alegem o alta locatie si sa fim dezamagiti.

Pentru familiile cu copii recomand acest HV, unde au trecut cele doua saptamani prea repede, fara sa aiba timp sa se plictiseasca.

Delfinariul merita vazut, croaziera trebuie facuta pentru ca e super, iar seara turceasca a fost spectaculoasa.

Pe voucher aveam standard room, dar cu 5€ la receptie am primit family room de 47m2 cu 2 dormitoare.

Gradinile dintre vile, pentru ca nu pot fi numite bungalowuri, sunt de vis, puteai sa-ti culegi portocale singur, sau puteai sa te odihnesti in hamac la umbra.

Cele 2 piscine, relax pool si activity pool, multumeau si pe cei dornici de liniste, dar si pe cei mai galagiosi si gaseai sezlonguri libere si la ora11. Am fost singurii romani din Club, 6 adulti si 3 copii, dar speram sa descoperiti cu placere acest Holliday Village.

PERFECT

Trimis de bitnic in 03.07.09 22:55:18

VIZUALIZĂRI: 4366 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bitnic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 gradina
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

[06.07.09 08:41:27]

Buna Ziua,

Va rog frumos imi povestiti despre aquapark (program de functionare, cate sunt si daca sunt restrictii pentru copii mici) ?

De asemenea plaja cum este?

Cat de mare este distanta intre plaja si aquapark?

Seara exista si luna park? (jucarii, masinute)

Vreau sa mergem si noi la acest hotel impreuna cu 2 copii de 8 si 6 ani.

Va multumesc mult pentru amabilitate

[09.07.09 01:25:36]

programul la aqua este 10 - 12 si 14 - 17, 30. Sunt topogane pt copii si pt adulti, dar fetita noastra de 5 ani s-a dat in bratele lui tati pe cele de adulti si nu au fost probleme.

Plaja e foarte intinsa, cu nisip fin si cu intrare lina in mare, perfecta pt copii. Aquaparqul este langa receptie, iar pana la plaja se merge intr-o plimbare de 10 - 15 min, dar sunt niste masinute (ca la golf) puse la dispozitia turistilor, cu program 9-18.

Exista si lunapark; la sosire primiti cadou un card echivalentul unui jeton, iar in rest costa 3 jetoane 5E sau 8 jetoane 10E.

Distractie placuta! Noi am fost prin Fibula Travel si ghidul a fost de nota 10, el a vorbit la receptie sa primim apartamente.

[09.07.09 10:38:46]

Frumos, va multumesc mult. Probabil la anul 2010 si eu voi alege acest hotel. Copii sunt incantati de Aquapark.

Va rog, daca aveti timp sa imi mai spuneti si despre :

- camere

- mancare

- daca se fac cozi si aglomeratie la restaurant si bar

- stiti care este diferenta intre HV si all inclusiv ?

Va multumesc pentru amabilitate

[09.07.09 21:45:42]

Camera standard are 30m2, family in care am stat noi 47m2 si absolut toate au o mini chicineta cu plita, chiuveta, hota, vesela, chiar si ibric si frigider (singurul pe care noi l-am folosit din toate astea).

Ce n-am mai intalnit in alte locatii au fost spatiile de depozitare de pe alei, special amenajate si inscriptionate unde puteai depozita farfuriile pe care le mai luai in camera cu fructe sau altele (pt mofturosii mici care nu aveau chef sa manance tot la masa), sau pahare si veneau chelnerii cu carucioare si le ridicau.

Mancarea a fost din belsug, chiar si cel mai pretentios gasea ceva de mancare. Dimineata am numarat 7 feluri de cascaval si 9 de dulceata, a fost prima oara cand am gasit la masa de dimineata fagure intreg de miere din care iti taiai cat doreai. Peste era la fiecare pranz si seara (am avut pastrav de cateva ori pe saptamana), puiul aparea la fiecare masa gatit in mai multe feluri in acelasi pranz sau cina, dar in fiecare zi era pui rotisat si cartofi prajiti (pt traditionalisti), a fost si calamar pane si in fiecare seara la coltul China cuchie gatea un chinez o mancare delicioasa.

Sunt si 4 restaurante a l'a carte dar nu le-am incercat pt ca eram prea plini cu bunatati. Dulciurile au fost delicioase, inca le mai pomenim (baclavale, halva, torturi, tarte, jeleuri etc). am gasit intotdeauna masa libera, si chiar daca era folosita, la un semn venea chelnerul si o debarasa, inclusiv schimba fata de masa. noi am avut AI dar se putea plati o diferenta la receptie (nu stiu cat) si transformai in UAI

[10.07.09 08:42:38]

Multumesc mult pentru raspunsuri

[27.12.09 18:36:46]

Buna Seara,

In primul rand va doresc Craciun Fericit si numai bine, fericire si sanatate.

Va rog frumos, as dori sa va mai intreb ceva. Am citit pe un alt site ca in aqua park se platesc bauturile. Imi puteti povesti putin despre acest lucru. La ce distanta de aqua park sunt cele mai apropiate baruri cu bauturi alcolice si nealcolice incluse in all inclusiv?

Dumneavoastra in 2010 va mai duceti in Turcia?

Va multumesc

[29.12.09 22:16:09]

In aqua park este la liber doar apa plata, dar intrarea in Park este langa receptie, unde se afla un bar non-stop, iar receptia este langa relax pool care are si ea un bar deschis pana seara.

Noi cu siguranta mergem tot la Club Golden Beach in 2010, copiii si azi au pomenit de concediul din Turcia, am vazut ca pe site la agentia Fibula deja este afisat earlybooking-ul de 15% pentru inscrierile pana pe 31 martie, la fel cu sejururile din 2009. Asteptam calcularea preturilor dupa stabilirea charterelor si ne luam zborul. Ce mult mai e pana la vara!

[30.12.09 10:40:02]

Unde veti lua cazare ? in zona de vile sau in hotel ?

Care ar fi diferentele precum facilitati ?

[30.12.09 11:25:46]

in complex este o singura cladire gen hotel - micut, cu 2 etaje, dar privit de afara pareau mai mici camerele. Restul sunt toate vile cu cate 2 scari per vila fiecare cu parter plus etaj.

Nu este diferenta de facilitati, poate doar distanta mai mare sau mai mica fata de piscine sau restaurant principal sau fata de plaja

[30.12.09 15:30:23]

Stiti cate camere si de care tip sunt intr-o vila ?

[30.12.09 20:12:03]

Acum am scos pliantul cu Holliday Village-ul, ca sa dau informatiile corecte, si sunt trei tipuri de camere: standard de 30m2 cu un pat matrimonial si un pat single, suite de 47m2 cu doua camere una cu un pat matrimonial si una cu doua paturi single(in care am stat noi) si family de 62m2 cu trei camere una cu pat matrimonial si doua cu cate doua paturi single.Ce e de laudat ca toate tipurile de camere au aerisire exterioara la baie si chicineta. Incerc sa scanez din pliant cateva imagini si sa le postez pe site

[30.12.09 20:25:13]

nu reusesc sa le trimit scanate incerc sa fac foto la pliant

[30.12.09 21:25:02]

bitnic: pozele scanate erau in format TIFF, iar pe site sunt acceptate doar JPG / JPEG / GIF sau PNG.

Le-am schimbat formatul si le-am validat (am sters dublura). Pe viitor eventual ai grija sa selectezi formatul JPG / JPEG (sunt cele mai comune, uzuale si mai convenabile) atunci cand scanezi.

[30.12.09 21:35:19]

multumesc pentru ajutor. juniorul meu a luat la cunostinta pentru ca l-am implicat si pe el putin

[30.12.09 21:50:50]

Multumesc mult Bitnic, poate la vara ne vedem la Golden Beach

[23.02.10 22:28:34]

Am inceput anul cu gandul ca vom reveni la acest hotel, dar baiatul nostru depaseste limita de varsta admisa pentru categoria copii, asa ca ne-am orientat catre Carpe Diem Claros in vara aceasta. Sutem bucurosi ca am bifat un hotel frumos din Antalya pe care inca o data il recomand cu caldura. Sper ca si sejurul din vara sa se ridice la nivelul celui de anul trecut

Tarta
    [23.03.10 20:09:10]

Frumos review-ul. Noi am vrea sa mergem anul asta. Care este limita de varsta pentru copii?

[24.03.10 21:58:43]

Sunt taxati ca si copii pana in 12,99 ani. Va raspund cu drag la intrebari

Tarta
    [26.03.10 22:54:59]

Este adevarat ca bauturile din minibar si prosoapele de plaja se platesc? Cel putin asa scrie pe conceptul de all inclusive trimis de ei pe mail.

[27.03.10 20:36:13]

Noi nu am avut minibar in camera, frigiderul era functional dar gol, nu te oprea nimeni sa iei apa de la oricare dintre barurile din resort si sa le ai la rece in camera s. a.

Erau turisti care aveau alte culori la bratari reprezentand UAI, si aveau prosoape de plaja incluse. Nu stiu care era diferenta in euro, dar se putea plati diferenta la receptie

bitnic, Tarta, vacanta2007*
    Alte impresii din această RUBRICĂVonresort Golden Beach Resort HV1 [Colakli]: