ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.10.2011
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    DIN: pitesti
    ÎNSCRIS: 06.10.11
    AUG-2011

Un concediu salvat in cele din urma...

Nu pot zice ca din prima am avut parte de ceva spectaculos. Am fost primit de cea mai batrana si prost dispusa receptionera pe care am vazut-o, care scarbita mi-a aruncat o foaie si o cheie. Am fost in camera si apoi la masa, la cantina la etajul 2, unde am avut surpriza neplacuta sa dau de un decor din al doilea razboi mondial la fel ca si meniul. Nu am mai stat pe ganduri si m-am dus plin de nervi la receptie cu gandul sa o fac pe baba cu ou si otet... Ce sa va zic... tocmai se schimbase tura si intrase o blonda superba, sefa de receptie cum aflat apoi. M-a intrebat cu ce poate sa ma ajutasi sincer i-am zis pana la urma de problemele mele: eram cu sotia si fuseseram repartizati intr-un apartament cu2 paturi si la masa la cantina. Problema cazari s-a rezolvat imediat, ni s-a dat un apartament cu pat matrimonial exact cum ne-am dorit.

Doamna Lavinia, sefa de receptie pe care v-o recomand din tot sufletul sa o cautati, a facut posibil a doua zi cu acceptul directorului transferul nostru de la masa la cantina la restaurant, unde trebuia sa ni se dea de prima data find veniti cu bilete de agentie. Am primit si bratari ca in afara si ni s-a explicat tot ce putem sa facem si ce nu. Am incercat sa mergem sa facem si tratament dar medicul de acolo era in aceasi stare ca baba pe care am gasit-o la receptie, plictisit, un "stie tot" de o incapatanare iesita din comun. Din nou am mers la receptie plin de nervi si de data asta am gasit 2 blonde, Normal ca experienta s-a repetat si aceasi sefa de receptie m-a calmat si mi-a oferit sansa sa cunosc alt medic, de data asta pe doamna doctor Enescu, care a avut timp sa imi asculte nevoile si sa ma ajute cu proceduri corespunzatoare diagnosticului pe care il aveam,

Cazarea a fost mai mult decat ok'curatenie exemplara, piscian superba, masa ok si tratamentul la fel.

Recomand pentru un sejur garantat sa cautati pe cele doamne: sefa de receptie, Lavinia si doctora Enescu.

Trimis de adrian antoni* in 06.10.11 23:12:29
    Validat / Publicat: 07.10.11 06:50:23
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GOVORA.

VIZUALIZĂRI: 4573 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adrian antoni*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 46.00 EUR pe cameră

[07.10.11 06:50:40]

@adrian antoni: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

anadragusin
    [07.10.11 08:01:48]

Noroc cu blondele din hotel! Nu stiam ca la h. Oltenia se afla si o cantina. Eu am fost 3 ani la rand la acest hotel si am servit masa numai in restaurant, in sistem fisa-cont, aflat la demisol. Pana la urma se pare ca ati avut un concediu reusit! Statiunea in ce stare se mai afla? Bine ai venit pe site!

hlli
    [07.10.11 09:16:00]

La Govora vad ca este un "obicei" de a fi cazat in conditii mai putin bune, ca mai apoi sa se rezolve totul in favoarea turistului.

Cu ceva ani in urma am avut, eu si mama mea, cazare la hotel Parc. Camerele pe care le-am vazut au fost infioratoare si i-am spus receptionerei ca eu nu stau in astfel de conditii... mi s-a raspuns ca la hotel Palace nici atit nu o sa imi placa. Imi incerc norocul si ma duc sa vad hotel Palace. Alt soc!!! Deapsita de evenimente, m-au dau lacrimile, timp in care apare dl. director. Era usor revoltat ca "de ce nu imi place camera si hotelul?!!! " Venisem pentru mama care avea in vrema aceea probleme respiratorii. In conditiile de cazare existente, eram hotarita sa ma intorc acasa, sa las "cadou" hotelului sejurul platit, dar... dl. director a "rezolvat" problema mea. Am primit o camera superba, cu o priveliste minunata, fisa de cont pentru restaurant... si asa sejurul nostru a fost multumitor.

Sa auzim de bine!!!

Michaell
    [07.10.11 21:58:10]

@ Adrian Antoni

ar fi totusi interesant de stiut, cum a comentat ,,blonda ,,dna Lavinia, problemele pe care le-ati avut la sosire cu colega ei, baba scirboasa. cum a axplicat atitudinea ei?

Marian Preda
    [08.10.11 17:59:26]

Salut Adrian!

Bine ai venit in marea ,,familie'' AFA!

Sa inteleg ca sejurul tau a fost salvat de... blonde?!

Am trecut si eu anul acesta (vezi rw...) prin aceasta ,,faimoasa'' statiune balneo-climaterica.

Din pacate, am avut un oarecare soc, deoarece din vechea ,,nestemata '', a ramas doar... locurile pitoresti de pe langa raul Hinta!

Drumul este aproape forestier, iar pavilioanele sau vilele (candva, adevarate opere arhitecturale), au devenit ruine.

I. C. Bratianu (cel ce a pus bazele acestei statiuni) sau Dr. Zorileanu (o alta personalitate de renume mondial, de care este legata aceasta statiune) s-ar rasuci acolo unde Dumnezeu ii odihneste.

Sa nu intru in amanunte despre, Izvorul Ferdinand -care cu cele 3 izvoare tamaduitoare, se afla intr-o mizerie sub orice limite, aratand declinul... statiunii.

Poate doar cu ajutorul Manastirilor valcene din zona sa se mai intample ceva (Manastirea Dintr-un Lemn, Manastirea Govora sau Horezu, Cotmeana sau Surpatele etc... etc), dar se pare ca nici ajutorul divin, nu ne mai ocroteste!...

Vacante Frumoase!

adrian antoni*AUTOR REVIEW
    [08.10.11 23:52:45]

Vreau sa incep prin a va multumi de urarile facute, sincer nu credeam ca o sa am vreun raspuns sau vreo intrebare in legatura cu concediul meu.

In legatura cu statiunea cred ca au inceput sa miste ceva lucruri pe acolo: Palace-ul este in renovare, la fel si parcul, unde din pacate am vazut ca s-au taiat copaci seculari. Sper totusi sa iasa bine pt ca am in continuare nevoie de aerosoli care se gasesc in aer si sunt nevoit sa revin cel putin o data pe an in viitori 3 ani.

Eu o sa va mai povestesc despre hotel: camera unde am fost cazat era garsoniera de 3 stele, recent renovata, cu mobilier nou, TV, AC si frigider. Problema care am avut-o la cazare este ca mi-am dorit sa dorm alaturi de sotia mea intr-un pat mare, nu separat cum mi s-a oferit prima data. Cu masa intr-adevar este infiorator la cantina, dar am fost transferat la restaurant unde am beneficiat de mic dejun sub forma de bufet suedez si fisa-cont in rest asa cum a zis si anadragusin. Am avut si o bratara pe care a trebuit sa o port tot sejur pe mana fara a o putea da jos. La tratament a fost foarte aglomerat: ultima procedura o aveam la ora 4 si jumatate. Ce nu mi s-a parut ok: a trebuit sa imi platesc intrare la piscina desi eram cazat in hotel. In rest am vizitat imprejurimile, manastirile si am facut multe plimbari in parc pentru aer si cam atat.

Raspuns pentru Michaell: sincer nu am primit nici o explicatie de la "blonda" pt purtarea babei, doar niste scuze pentru neplacerile cauzate si cel mai important rezolvarea problemelor. Daca va mai pot raspunde si la alte intrebari va stau in continuare la dispozitie. Multumesc.

adrian antoni*, anadragusin, hlli, Marian Preda, Michaell
    Alte impresii din această RUBRICĂOltenia Hotel: