Delphin De Luxe Resort [Okurcalar]

ADULŢI: [?]
+ COPII: 1

ARTICOL ARHIVAT

Aproape perfect

A treia oara in Antalya la hotel de 5* UAI numai ca acesta a reusit sa ma impresioneze cu calitatea serviciilor. Nu pot spune ca e perfect (mi-ar fi placut camera de la Concorde si animatia de la Papillon Ayscha) dar e foarte, foarte bun. La capitolul "mici carcoteli" as spune de personalul care nu prea pricepe engleza, de bellboy care la sosire nu a inteles ca am nevoie de bagaj acum, nu peste 5 minute si cand mi-am luat valiza a inceput sa faca misto ca eu muncesc si el e in vacanta, de doctorul care e de fapt paramedic si de tariful adevaratului doctor chemat de acasa - 62 E consultatia, 10 E injectia. In rest totul s-a ridicat mult peste asteptarile noastre, tinand cont si de costul sejurului, mult mai mic ca in alte parti.

Plaja cu pietre (rotunde! ) am gasit-o chiar interesanta, posibil sa deranjeze doar familiile cu copii mici. Bauturi fine de import in barul din lobby si la Secret Garden dar numai sub forma de cocktail. Daca primiti camera cu vedere spre hotel Mukarnas beneficiati de oarece zgomot dar si de wireless de la ei. Ospitalitate reala, printre altele eram intrebati la piscina daca vrem sa ni se stearga ochelarii fara sa conditioneze de un eventual bacsis. La plecarea in miez de noapte (multumim Kartago Tours pentru orarul de zbor si noaptea pierduta! ) ni s-a pregatit un bufet cu cafea si cutii pentru papa la pachet. Recomand calduros!

Impresii încărcate de sam in 02.07.2009 13:02:52

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (sam); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 1 voturi) nota2