Kaliakra Superior Hotel

înscris/ă în 08.02.10
SEP-2011
1000 [euro]

ARTICOL ARHIVAT

Inca e bine, dar se pare ca si aici incepe sa se strice treaba

Este a patra oara cand vin la Kaliakra.

Cazarea ca de obicei buna, parca la curatenie stau mai prost un pic.

Mancarea ca de obicei buna, bauturile la fel.

In schimb prin statiune au inceput sa apara cat mai multi coca de Romania care au inceput sa invadeze inclusiv plaja curata si linistita de la Kaliakra (zgomot+mucuri de tigara stinse in nisip) care este ceva nou pentru acel loc. Plaja nu se mai curata seara printre sezlonguri, rezulta diverse prin nisip.

Ca sa nu vorbim numai de romanasi au aparut o specie noua: specia de rusi care isi pun copiii sa-si faca nevoile fiziologice pe plaja curata, dupa care in ziua urmatoare nu mai stau in acel loc ci se muta in continuu in functie de unde este curat!

Parca nemtii nu mai sunt asa veseli si galagiosi, le-au luat-o romanii inainte.

Oricum in 2-3 ani Albena nu o sa mai fie statiunea linistita cum o stiam, ci probabil o cocalarie ca pe la noi.

Impresii încărcate de comisarul in 27.09.2011 12:42:56

Validat / Publicat: 27.09.11 13:56:19

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: tot aici.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: sua, turcia, spania, grecia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (comisarul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- tumisfabu
[03.10.11 18:55:31]

Comisarul, sunt in asentimentul tau cu curatenia, am fost la Kaliakra in 2009 si 2011, curatenia incepe sa scartaie. Mobilierul la superior era mucegait in partea de jos, cum prezinta cineva in impresii, de la proasta scurgere din dus, camera nu era aspirata demultisor, balconul la fel, eu regret, dar intr-adevar cred ca decade. Pacat de atmosfera intima, restul conditiilor, ma refer la plaja, restaurant, baruri, piscine, dar in cativa ani, sunt de acord cu tine ca... om trai si-om vedea... sau ne-or spune altii!

- comisarul
[04.10.11 08:25:01]

da, intr-adevar am uitat sa precizez de curatenia pe balcon care din cate am vazut stand pe plaja si uitandu-ma la camere, unele cameriste o fac bine, altele cred ca sterg o data pe sezon balconul de panzele de paianjen!

nici cu spaga din pacate nu am vazut vreo diferenta la cum facea curat, ca sa vorbim pe romaneste!