ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.09.2011

Extrem de nemulțumit
    Extrem de nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Hotel Orea Eleni 3*

Scriu dupa ceva timp de la intoarcere, dupa ce m-am mai linistit, ca daca scriam imediat cred ca se inrosea tot textul sau era acoperit cu ****!

Servicii de transport, cazare si masa sub orice critica. Nu stiu cum de mai functioneaza aceasta agentie in Romania si nu se sesizeaza OPC-ul! Minciuni oferite pe tava numai sa te faca sa platesti, dupa ce ai platit nu mai recunoaste ceea ce a zis.

Hotelul... cred ca in momentul construirii de catre bunicul sau strabunicul actualului administrator era un hotel decent. Astazi... valeu mama! Si acum ii multumesc lui Dumnezeu ca nu am luat vreo boala de piele sau de stomac.

Mancarea... fara nici cea mai elementara diversitate alimentara. La micul dejun, in fiecare zi acelasi meniu: ceapa taiata cat cuprinde, rosii si ardei gras bazaite de muste, cascaval de post, 2 tipuri de sunca/salam, lapte straveziu, ceai de plante local, apa de canal la temperatura incaperii (desi afara era foarte cald). Nu tu o maslina, nu tu un biscuite, nu tu un fruct, nimic.

Pana sa fi fost la acest hotel desconsideram hotelurile de pe litoralul romanesc, dupa ce m-am intors mi-am dat seama ca hotelurile de 2* sunt cu mult peste nivelul acestui hotel. Cum oare are acest hotel 3* greu de zis.

Personalul... aceeasi persoana care lua gunoiul CU MANA GOALA din cosul de gunoi (care nu avea nici macar sac de plastic), spala scaunul de WC din camera, cobora si pregatea servirea mesei, ajuta in bucatarie. O lipsa totala de igiena! Pai la noi daca s-ar intampla asa i-ar desfiinta a doua zi!

Orice intrebari aveti puneti-le si aflati tot ce vreti sa stiti inainte de a alege aceasta destinatie, cautati pe net, deschideti ochii bine, nu ca mine care am inghitit toate prostiile lui HTS Travel.

Nici celui mai mare dusman al meu nu i-as recomanda varianta aceasta pe care eu, ca un mare idiot, am ales-o!

Trimis de e_e_h* in 26.09.11 13:18:24
    Validat / Publicat: 26.09.11 15:05:04
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thesalonic, Atena

VIZUALIZĂRI: 2038 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (e_e_h*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

IonutA*
    [08.05.12 01:52:10]

ma iertati, insa de unde stiti atat de multe despre istoria hotelului, ca eu am fost de 2 ori la un orea si o data la celalalt trei ani consecutiv si nu am aflat atatea!

vedeti stimate administrator ca nu sunteti corect? pe mine m-ati certat ca am scris ce am scris si mi-ati luat dreptul la opinie si aici de la titlu se vb despre agentie, ceea ce eu nu am avut voie!

[08.05.12 05:09:03]

@IonutA,

aici de la titlu se vb despre agentie, ceea ce eu nu am avut voie!

Ai trimis o sezizare ieri exact cu acest lucru si ti s-a raspuns foarte clar. Banuiesc ca atunci cand te-ai inscris si ai acceptat conditiile de utilizare ale site-ului, ai citit si Regulamentul. Daca nu ai facut-o, poate ar fi cazul sa o faci acum.

Desi, scrie foarte clar si pe aceasta pagina:

ATENTIE! referirile pozitive la AGENTII si alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE - altele decat cele recomandate oficial de AmFostAcolo.ro - sunt considerate RECLAMA NEAUTORIZATA si sunt INTERZISE

Puteti trimite, in schimb, aceste informatii prin intermediul mesajelor personale (pe privat).

Vezi vreo referire pozitiva la agentie in acest review?

e_e_h*AUTOR REVIEW
    [08.05.12 16:08:35]

@IonutA: Imi pare tare rau pentru tine! Eu cand ma duc intr-un loc nou incerc sa ma familiarizez cu locul, sa intru in intimitatea locului, sa ma simt ca si cum as fi de acolo. Ma uit imprejur, citesc, fac fotografii, imi scriu comentarii, astfel incat sa tin minte cat, mai multe detalii. Daca te uitai un pic pe imaginile de pe pereti ai fi vazut cum arata acel hotel cu ceva timp[ in urma, cine il conducea, etc.

... iar cand pesonalul de curatenie intra peste tine in camera fara sa bata la usa, fara sa se asigure ca esti cat de cat imbracat, si apoi il intalnesti cand iti serveste masa, iti spun eu ca tii minte foarte mult timp...

Hai ca deja suntem in alt an, Grecia a votat, asa ca plecati in alta parte in concediile voastre. Va recomand rezervarile pe internet (poti vedea exact ce iti rezervi, ai scrise conditiile de rezervare/anulare, etc), de pe site-uri verificate evident, si o sa va simtiti de o mie de ori mai bine decat daca va luati biletul printr-o agentie din Romania, mai ales daca ati avut proasta inspiratie sa va indreptati catre HTS Travel & Orea Eleni!!!

Va salut si va urez concediu placut in anul in care suntem.

e_e_h*, IonutA*
    Alte impresii din această RUBRICĂOrea Eleni Hotel: