ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.09.2011
ÎNSCRIS: 25.09.11
SEP-2011
single

Către satisfăcător

Buna ziua, astazi, 25 septembrie 2011, ne-am intors de la pensiunea Dunarea Albastra din Mahmudia. Am ajuns vineri, o parte din noi dimineata, o parte seara. Am optat pentru pensiune completa, iar eu am intrat in programul de masa seara, cu o masa pescareasca destul de consistenta, dar nu prea rafinata. Venind singuri, 8 barbati, ne-am bucurat de revedere si am petrecut pana dimineata. Am ascultat muzica la MAXIM, am petrecut in compania unor sticle de bere sau vin si spre rusinea mea am provocat mici stricaciuni in incinta pensiunii. Mai mult, peste noapte rapusi de foame am atentat la proviziile proprietarului si ne-am facut o friptura din niste carne gasita in lada frigorifica, iar dimineata am plecat cu barca pensiunii prin imprejurimi, serviciu pentru care nu am achitat nimic extra. Surpriza a fost ca ne-am trezit cu proprietarul la pensiune, chiar el fiind cel care a constatat pagubele. Spre surprinderea mea, am avut parte de intelegere, achitand un pret simbolic pentru pagubele produse.

Continuand dialogul cu proprietarul i-am adus la cunostinta concluzia noastra despre slaba calitate a meselor servite, acesta incercand sa diversifice un pic meniul, lansand o comanda pt niste peste mai mare. Pe ansamblu insa, calitatea si cantitatea de mancare servita este singura dezamagire a acestui sejur. Pensiunea este exact cum este prezentata pe site. Noi am fost informati de la prima discutie de lipsa prosoapelor, a apei potabile si a bauturilor.

Locatia este, cred eu, foarte bine pozitionata, cu un ponton frumos si cu o zona pentru pescuit direct pe malul Dunarii. La capitolul curatenie nimic de comentat.

Una peste alta pensiunea merita banii, iar oamenii sunt chiar in regula, atat patronul cat si angajatii. Cred ca o sa ma mai intorc.

Trimis de ana.constantin in 25.09.11 23:23:34
Validat / Publicat: 26.09.11 08:37:30

VIZUALIZĂRI: 1650 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ana.constantin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.09.11 23:33:33]

Dacă n-ai dormit acolo, va trebui să publicăm articolul fără note, conform regulilor site-ului nostru (ai declarat 0 nopţi la durata sejurului!).

[26.09.11 08:37:01]

Banui ca numarul de nopti indicat ("0") este o greseala, astfel ca vom publica reveiw-ul cu note.

Asteptam de la autor o confirmare.

Deasemenea, cateva fotografii din acest sejur ar fi binevenite / utile.

santana*
[26.09.11 10:29:44]

Dacă omu' zice că a petrecut pînă dimineaţa, atunci numărul de nopţi, zero, este unul corect. Mie îmi place că omul e sincer, dacă se va dovedi că e turist şi nu-s alte interese la mijloc.

motaneata
[26.09.11 11:33:27]

@ana. constantin,

Am ascultat muzica la MAXIM, am petrecut in compania unor sticle de bere sau vin si spre rusinea mea am provocat mici stricaciuni in incinta pensiunii. Mai mult, peste noapte rapusi de foame am atentat la proviziile proprietarului...

Da' de ce sa te rusinezi, te-ai comportat ca un turist adevarat! Bravos! Proprietarul ar trebui sa se rusineze, ca v-a facut observatie. Sa zica mersi ca nu i-ati dat foc la cosmelie!

Spui ca te vei intoarce: de ce, a mai ramas carne in lada frigorifica?

Marian Preda
[26.09.11 16:17:15]

Salut @ana. constantin!

Nu stiu de ce, dar toti clientii multumiti, nu afiseaza fotografii, pentru aceasta locatie?!

Am urmarit, in ultimul timp, cu un oarecare interes rw -rile pentru aceasta pensiune, mai ales dupa un, iar... oarecare ,,scandal '' de debut.

Daca vrei sa ai ,,fir intins '', nu asculti muzica la maxim (banuiesc: acele melodii duioase, taraganate... ma rog, de dragoste intensa, de dragoste profunda - care merg dupa o masa copioasa, intr-un grup de opt votcalisti) !

Asta e spiritul Deltei?!

Sunt un fan al acestui domeniu deltaic, o adevarata Rezervatie Naturala, in ceea ce priveste flora si fauna, de aceea... TE ROG, nu te mai intoarce acolo!...

ana.constantinAUTOR REVIEW
[28.09.11 00:06:10]

Stimate domn,

O sa iti raspund pt ca se pare ca ai mult timp liber si vreau sa te ajut sa il ocupi.

Asa ca:

1. Nu mai iti da cu presupusul legat de ceea ce inseamna muzica pe care o ascultam, eu unul am la activ sute de concerte si evenimente specifice de super calitate, incat cred ca stiu ce e bine sa ascult atat pt mine cat si pt cei fin jur. Dar te banui de faptul ca esti manelist asa ca e normal sa nu suporti alt fel de muzica.

2. Dragostea intensa noi o facem cu femeile, nu intre noi barbatii si iar am dubii in ceea ce te priveste.

3. Cand muncesti 14-16 ore pe zi, si nu la coasa cum te-ar duce pe tine gandul, faci eforturi sa te si relaxezi, noi chiar am incercat sa valorificam la maxim un asemenea weekend.

4. Desi avem si noi ceva scule (si la propriu si la figurat) nu prea ne-au interesat capturile de mare senzatie, lasand pestele pt voi, fanii deltei, pe care banuiesc eu, nu va primesc nevestele acasa fara un sac de peste in portbagaj.

Hai fir intins, domnu'!

[28.09.11 08:19:03]

@ana.constantin, asa cum nici faptele descrise cu mare nonsalanta in text, nici raspunsul catre alt utilizator de mai sus nu prea sunt - din pacate - de laudat.

Iar daca in privinta petrecerii timpului Dv. liber nu am absolut nicio cadere sa intervin sau sa ma pronunt, in schimb o pot (si o voi) face daca e nevoie, in ceea ce priveste purtarea si adresarea pe paginile acestui site.

Va avertizez pe aceasta cale ca atacul la persoana nu este o "activitate" agreata aici; iar ecoul de mai sus este la chiar limita acestei fapte... Sper ca interventiile viitoare sa se refere exclusiv la idei sau fapte, nu la persoanele care le sustin sau combat.

Multumim,

ana.constantinAUTOR REVIEW
[28.09.11 23:17:10]

Imi pare rau ca s-a ajuns aici. Am tot respectul fata de ceea ce faceti si credeti-ma am apelat de multe ori la informatiile pe care dumneavoastra le centralizati.

Insa, cu tot respectul, eu cred ca ar fi trebuit sa interveniti si in cazul provocarii lansate de persoana cu care eu dialoghez.

In ceea ce priveste petrecerea timpului liber, lasati-ma pe mine sa am regrete fata de prostiile facute, iar dumneavoastra culegeti ceea ce trebuie din relatarile noastre, adica informatiile utile pt cei care au ajuns pe site-ul dumneavoastra.

O seara buna.

Ana Constantin

PS. Diferenta intre mine si multi dintre cei care ce va trimit impresii este ca desi sunt sigur ca toti am mai gresit pe unde am mai fost, eu am curajul sa imi cer scuze public pt greselile mele, nu sa ascund pagubele sub pres.

[29.09.11 00:25:13]

Doar nu vă aşteptaţi la laude, după un astfel de articol...

Oricum, fiţi sigur că facem tot posibilul să menţinem dialogul de pe acest site în limitele decenţei şi bunei cuviinţe, indiferent dacă suntem sau nu de acord cu ideile exprimate de către oricare dintre părţile ce participă la discuţie.

ana.constantin, Marian Preda, motaneata, santana*
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Dunărea Albastră: