ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.09.2011
ÎNSCRIS: 05.01.08
JUN-2011

Către satisfăcător

Hotel in partea asiatica - Zona Kadikoy... cu aventuri

Cum in partea europeana fusesem, am zis sa incercam si partea asiatica intr-un mini-concediu de 3 nopti, 4 zile.

Hotelul este ok din punctul de vedere al camerelor si al pozitiei daca veniti pe aeroportul Sabiha Gokcen. Are camere mai maricele fata de majoritatea hotelurilor din istanbul unde nu ai loc sa treci 2 persoane unul pe langa celalalt. Atasez poze ca sa puteti vedea exact cum arata. Dotari de toate, minibar, televizor lcd, aer conditionat, baie maricica. Este curat si nou, mobilierul decent si nou. Pretul este pentru cazare cu mic dejun inclus.

Drumul de la aeroportul Sabiha Gokcen pana la hotel cam 40 min cu un autobuz express. Am ajuns seara tarziu, am cautat ceva hotelul pe stradutele mici si multe din cartier, intr-un final l-am descoperit dupa ce am gasit pe cineva care stia engleza (o vanzatoare dintr-un magazin) si ne-a indrumat sa ajungem dupa harta noastra, ca de hotel nu auzisera desi s-a dovedit a fi la 200 metri de ei.

Receptia este ca si inexistenta, intri si dai nas in nas cu un birou pitit dupa un zid micut. Am primit camera, la etajul 2. Nu are lift, defapt imediat dupa "ghereta" receptionerului apareau scarile in spirala care duceau catre camere. Am fost foarte incantati ca arata bine, ca totul a decurs normal si am iesit prin oras in recunoastere si sa mancam ceva. Cand am venit am constatat ca aerul conditionat nu mergea si eram ca in sauna, iar wc-ul nu functiona (nu se putea trage apa). am coborat la receptioner, ala a chemat un mosulica, care a incercat din rasputeri sa repare aerul... nu s-a putut, a plecat dezamagit ca trebuie dat jos, etc... Receptionerul isi cere scuze si ca ne da a doua zi alta camera. La 7 dimineata eram la el, i-am batut cu pumnul in tejghea ca el dormea... S-a trezit nauc, a cautat el ceva pe acolo prin calculator si a zis va dau dupa micul dejun... Oricum deabia vorbea engleza, mai aveam putin si ii desenam pe hartie ca sa ne intelegem.

Micul dejun, sus la ultimul etaj. Acolo gasim 3 amarate de gemuri si ceva lapte. Nu mai erau alti turisti, lumea se trezea tarziu... micul dejun se servea pana pe la 10 parca. Dupa cateva minute a aparut mosulica de seara trecuta care a incercat sa ne repare aerul cu cumparaturile proaspete de la piata :)) oua, rosii, branza, etc... ne-a facut cafea, pana la urma ceva am mancat. Ne-au schimbat camera la 10, am verificat, mergea tot, am primit alta la etajul 3. In zilele urmatoare nu au mai fost probleme la micul dejun, dar si noi am ajuns mai tarziu. Erau mai multi turisti si daca cineva cerea ceva suc, de exemplu... pleca mosulica repede si cumpara. Una peste alta micul dejun a fost bun, aveau de toate in ultima zi: branzeturi, mezeluri, rosii, castraveti, unt de 2 feluri, gemuri de 7 feluri, oua fierte, ceai, cafea, lapte, suc, cereale, fructe, masline.

Daca veniti cu masina, la acest hotel este total inaccesibil... nu numai ca nu are parcare, dar este situat intr-o zona de stradute pietonale fff. inguste, unde incape o masina dar doar pt. aprovizionarea buticurilor din zona.

As recomanda hotelul unui prieten daca l-ar gasi la un pret mai bun si doar daca a vizitat deja partea europeana unde sunt toate obiectivele turistice.

3 stele i-am dat eu, cand am rezervat avea 4, acum vad ca nu mai apare nimic pe site-ul hotelului sau pe booking.

Daca aveti intrebari va raspund cu placere

Trimis de Angelinne in 20.09.11 21:52:13
Validat / Publicat: 20.09.11 22:36:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: in istanbul am mai stat la hotel Evsen in partea europeana

VIZUALIZĂRI: 2225 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Angelinne); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 35.00 EUR pe cameră

• SOCIALs

• pagină generată în 0.034952878952026 sec