ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2011

Foarte nemulțumit
    Foarte nemulțumit
    Sub orice critică

Dezastru!

Fiti realisti, voi ce mintiti ridicand in slavi turismul grecesc! Totul este praf si pulbere, in ceea ce priveste acest turism. Ei au noroc cu o mare frumoasa si o clima f. f. f. buna pt turism de vara. In rest? Ingâmfare, neglijenţă, mâncare proastă, ură faţă de români (cu toate că noi îi umplem de bani), servicii derizorii.

Cei ce citiţi acest mesaj, vă rog, nu mai credeţi în mitul fals numit turismul grecesc. E reclamă falsă şi înşelăciune. În tot ceea ce facem noi, românii, le suntem superiori.

Vila Athina? O angajată ****, ****, alergică la ceea ce înseamnă românesc (cu toate că de pe urma noastră îşi câştigă pâinea), nu-i aloc nici o stea acestui spaţiu de cazare- cu toate că pretinde două. Grecia, aveti cuvântul meu, merită vizitată cu rulota plină de cele trebuincioase, sau cu ambarcaţiunea personală.

Trimis de victor victoras* in 18.09.11 23:52:11
    Validat / Publicat: 19.09.11 13:23:25
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Grecia continentală

VIZUALIZĂRI: 3640 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (victor victoras*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS -8 PMA (din 8 voturi)
    NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[19.09.11 06:51:06]

@victor victoras am editat jignirile din review, daca insiruirea de nemultumiri pe care ne-ai prezentat-o mai sus se poate numi review, acestea nu sunt permise aici.

Te rog sa aduci completari, despre spatiul de cazare nu ai scris... mai nimic.

Ai fost prin agentie sau pe cont propriu? Numele corect al vilei este Athina, cum ai scris in review, sau Athena cum se gaseste la noi pe site? Pentru ca e posibil sa fie unitati diferite de cazare.

[19.09.11 13:25:47]

In urma lipsei oricarei reactii a autorului, am retras pma standard, review-ul neaducand nici macar o informatie despre unitatea de cazare!

maryka
    [19.09.11 15:13:22]

@victor victoras

Trebuie privit totul sub raport pret-calitate, ori la 300 de euro cu tot cu transport nu are cum sa fie mai bine, cred eu. Eu nu inteleg de unde atata ura pt.romani, sau mai bine zis de ce numai fata de unii, poate depinde si de atitudinea turistului. Fiecare e liber sa mearga unde vrea, nimeni nu trimite pe altul. De aceea nici mie nu mi se par corecte aceste afirmatii "Cei ce contestă acest comentariu sunt cei ce păcălesc turiştii să se ducă în Grecia, pt a face şi ei un ban din prosteală. "

ce bani?

victor victoras*AUTOR REVIEW
    [19.09.11 23:32:18]

Buna ziua!

1. Eu am vrut sa raspund unui comentariu legat de vila Athina din Paleokastritsa (aceasta e denumirea corecta, nu Athena).

Respectiva angajata la care fac referire chiar era alergica la romani si inventa fapte pe care le punea in seama romanilor.

Vila e nou intrata in circuitul turistic pt romani, agentiile care au incheiat contract cu aceasta vila nu au nici o vina, dar daca in urmatorul an trimit romani acolo, fac o mare greseala, cel putin atata timp cat acele elemente lipsite de bun simt exista in respectivul loc.

2. Ne-am tot obisnuit sa privim romanii ca pe niste necivilizati si imi pomeniti de faptul ca ar conta in cazul de fata si atitudinea turistului. Ei bine, am sesizat cu mare incantare ca romanii erau cei mai civilizati dintre toti turistii, in respectiva statiune.

3. Stiti foarte bine ca printre agentiile de turism exista si agentii tepuitoare, pacalesc turistul roman ca va merge in mai stiu eu ce loc special, cazare buna si servicii alese. Se stiu ele care sunt.

4. Ma intrebati despre ce bani e vorba cand afirm "Cei ce contestă acest comentariu sunt cei ce păcălesc turiştii să se ducă în Grecia, pt a face şi ei un ban din prosteală. "? Cum adica? Agentia de turism nu are comisionul ei, chiar daca trimite turistul intr-un fals loc mirific? Cumva agentiile nu mai muncesc pe comision? Fac munca gratis?

Imi sugerati ca pt suma de 300 de euro nu pot ridica mari pretentii, pt cazare si transport! Ei, chiar asa?! V-am facut cumva impresia ca sunt o persoana care nu constientizeaza ce spune, ca sunt o persoana neumblata? Vreti sa va spun eu niste locuri cu adevarat speciale la aceiasi bani? Dar, nu va suparati, chiar daca plateam putin, am platit pt un concediu de relaxare, nu am platit sa fiu jignit! Sper ca cine detine acest site nu este grec, din moment ce afirmatiile mele n-au placut!

5. Nu dau numele agentiei prin care am fost, pt ca vila e noua in circuitul turistic destinat romanilor. Dar ma repet, daca la anul, situatia de la aceasta vila nu se remediaza (cat si in alte locatii grecesti de turism) agentia comite o mare greseala fata de conationalii sai, trimitand turisti acolo.

maryka
    [20.09.11 09:24:53]

@victor victoras

Nu trebuie sa fie nimeni jignit daca se duce in vacanta undeva, indiferent cat plateste, eu spuneam doar ca serviciile nu pot fi la fel unde costa o parte sau de cam 3 ori atat.

Cat priveste cu banii ce ne reies noua, ca doar noi nu suntem "agenti sub acoperire" pt. agentiile de turism, comision, etc, rewiev-ul a lasat de inteles cu totul altceva decat in ecou. Adica eu si multi altii care ne-am simtit bine in Grecia laudam turismul grecesc, nu, doar povesteam impresii, cu poze, care adeveresc acest lucru.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    victor victoras*AUTOR REVIEW
    [20.09.11 21:14:44]

Nu, nu la dvoastra ma refeream, vizavi de laudele aduse turismului grecesc, ci la cei care fac reclama laudand profesionalismul turismului grecesc. Cine a fost in Grecia, ca turist, si cei ce se ocupa de o mediatizare incorecta a profesionalismului in turism al grecilor, stiu despre ce vorbesc! Atrag atentia celor care vor sa viziteze Grecia sa se documenteze clar in privinta spatiilor de cazare, chiar sa ceara o comparatie cu spatiile de cazare din Turcia, Bulgaria sau Romania, raportat la nr de stele; in cazul turismului grecesc, reclama e nerealista. Evitati pe cat posibil hotelurile sub 4 stele. Doresc agentiilor sa aiba succes in promovarea unui turism adevarat si tuturor sejururi f. f. f. reusite!

lucia555
    [19.06.12 13:29:49]

nu stiu care este problema ta, de esti atit de nemultumit. eu am fost 3 ani la rind in corfu, am stat la vila fany, dar am "batut" insula in lung si lat. am fost super incintata de frumusetea insulei, de amabilitatea grecilor, de absolut totul. poate ai avut pretentii la cine stie ce lux, sau confort... in momentul in care mergi la 2 sau 3 stele, nu te astepti sa fii primit cu petale de trandafir... important este sa fie curat si ce este pe insula, ce ai de vazut si de vizitat. ca doar nu ai plecat in vacanta sa stai in camera. eu chiar intentionez sa merg si anul acesta in corfu si chiar imi place vila athina (din poze), imi place unde este amplasata si ce priveliste am. voi reveni in toamna cu impresii.

chelie_d, lucia555, maryka, victor victoras*
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Dini (ex Athena):