ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2009
DIN: Brăila
ÎNSCRIS: 17.06.09
STATUS: CONSUL
JUN-2009

O vacanta care merita din plin

Doar am revenit, aseara (29. 06. 2009). Suntem un cuplu, fara copii, dar chiar si-asa, ne-am distrat pe cinste. Am stat la Magnolia Standard, 3*

Camera: micuta, intima, dar cu 2 paturi cat pentru 4 persoane, destul de curatica. Eram ca-n tabara. Vedere spre piscina, brazi in fata camerei, etaj 2 din 3. Aerul conditionat nu functiona decat pe ventilator (unitatea externa era decu-plata), dar n-a prea fost nevoie!

Piscina: mare, dubla chiar (pe 2 etaje), dar cea mai adanca apa avea 1. 50 m.

Superba pentu copii, mai ales ca mai erau piscinute si de 0. 45 m, si aproape toata gama de adancimi. Doar ca ne trezeam devreme ca sa ne rezervam sezlonguri si umbrela, dar chiar si-asa, riscam sa ni le ia rusii, cu noi acolo! Am intrat in apa si, cand ne-am intors, rusii ne ocupasera locurile!

Masa: nu poti sa ramai flamand, oricat de pretentios ai fi! Batalia mare se dadea cu... rusii. Mancarea variata, de toate genurile si pe toate gusturile. Daca nu reuseai sa te saturi la restaurant, snack-barul era foarte bine aprovizionat. Daca apucai ceva de... rusi!

MAREA PROBLEMA A TURISTILOR ROMANI AICI SUNT RUSII! Dar, daca stii un pic de rusa, sau te descurci sa-i pui la punct, le castigi respectul!

Animatorii: NOTA 10 cu felicitari! Nu stiu de unde au, dar gasesc timp sa se ocupe de toti turistii care vin spre ei, dar, mai cu seama, se ocupa de copii, de dimineata pana seara! Jocuri, cantecele, etc. Ii tin "in priza" si-i "predau" morti de foame si de somn! Dar si pe adulti: aerobic, gimnastica-n apa, polo, darts, volei...

Barmanii: foarte serviabili. Daca nu esti decis, iti fac si recomandari.

O mica problema: personalul de curatenie nu vorbeste decat bulgareste, dar limba... gimnastica e internationala!

Barul e deschis pana la 23: 00, dar se poate sta pe terasa si mai tarziu, daca te "aprovizionai" din vreme!

Plaja: am fost doar in vizita, seara! Sunt autobuze din 30 in 30 de minute, dar e asa bine la piscina...

Parcarea: e pe tapsan, intre pomi! NU SE FURA NIMIC DIN MASINI SAU MASINI!

Au si internet la receptie, daca prinzi loc de copiii... rusi!

Trimis de Zoazore in 30.06.09 14:52:35

VIZUALIZĂRI: 3093 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Zoazore); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere din camera .Piscina
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19350 PMA (din 23 voturi)

[23.01.10 21:22:34]

Cat v-a costat vacanta si prin ce agentie ati fost ?

[24.01.10 10:23:11]

17 milioane biletul de 2 persoane, 8 zile (7 nopti) / All inclusive prin Cristian Travel din Braila, care are legatura direct cu Bulgaria si cu Altour. Oferta am gasit-o pe net, ne-am dus la prima agentie, care a fost asta, si-am intrebat daca are ACEASTA oferta. Ni s-a raspuns ca DA, am platit pretul INTEGRAL si-am obtinut reducerea de 10%. Biletul costa 217 Euro/persoana/ sejur.

De mers, am mers cu masina personala! N-AM AVUT NICI O PROBLEMA cu politia din Bulgaria. La intrare in statiune se da un tichet, care se lasa la receptia hotelului pana la plecare (pentru parcare). La plecare se returneaza, ca sa se poata iesi din statiune. NU SE INTRA SI NU SE IESE DIN STATIUNE FARA ACEL TICHET!

[24.01.10 11:58:54]

Va multumesc pt informatiile furnizate !

Eu intentionez sa merg in ac vacanta cu fetita mea care va avea cam un an si jumatate intrebarea mea daca au si mancare mai dietetica (legume fierte, carne fiarta, fara sare, etc ) cu care sa-mi pot hrani copilul sau daca personalul m-ar putea ajuta in cazul in care as solicita o astfel de mancare. Sincer nu as vrea sa fac ca anul trecut la Mamaia cand pentru ea am gatit in camera.

[24.01.10 12:26:11]

In restaurant, cum intri, in stanga e un colt numit "pentru copii" unde gasesti gris cu lapte, preperate din pui si cam tot ce-ar manca un cvopil. Precizez ca erau familii cu copii mai mici de-un an. Au si scaune speciale pentru copii. Si mai gasesti si la "linie" mancaruri dietetice. Cat despre sare... nu prea pun in mancare, asa ca nu-i problema! Lapte au la vreo 3 sau 4 "tonomate". Doar daca nu vrei si esti EXTREM de carcotasa nu gasesti, dar eu cred ca veti gasi! Sunt si sucuri naturale (cel de mere bulgaresti e superb! ), si fructe proaspete (cirese, mere, banane, portocale, pepene rosu si galben, etc). Si nu-i in fiecare zi la fel! Eu cred c-ai sa gasesti!

Noi am ales sejurul asta fiindca era CEL MAI IEFTIN! Si nu ne-a parut rau!

[24.01.10 19:48:03]

Inca odata va multumesc pentru informatii si voi reveni cu un review despre acest hotel la vara dupa ce ma voi intoarce din Bulgaria.

Va doresc vacante placute in continuare !

[24.01.10 19:58:03]

Si voua! Sper sa va placa tot atat de mult cat ne-a placut noua!

[15.06.11 08:57:52]

Buna ziua!

Ati putea, daca nu deranjez prea mult, sa mutati acest review la Hotel Magnolia Standard / lux?

Este, de fapt, pentru Magnolia standard!

Va multumesc mult!

[15.06.11 09:31:55]

mutat conform cererii autorului.

adri-nico
    [29.03.16 19:55:17]

unde-i, fata, inecatura? ai fost ca aia de la kanal d :"nici nu stiti ce lucru grav i s-a intimplat zuzei" ,,

[29.03.16 20:16:19]

@adri-nico - Nu-i, fată, aici! Văzui poza cu piscina și mi-am amintit!

adri-nico, lalena, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂMagnolia Standard / Garden / Lux Hotel: