ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2009
ÎNSCRIS: 08.05.09
JUN-2009
[?] AD. + 1 COPII

Se putea si mai bine

Am fost la acest hotel din 15-22. 06. 09 cu firma kusadasi din Timisoara pt un sejur de 7 nopti. In Antalya trebuia sa ne preia tot Kusadasi care am inteles ca sunt in parteneriat cu LogisticTour.

Zborul a fost OK, transferul de la aeroport la hotel de asemenea totul parea in regula pana cand am ajuns la receptia hotelului. Ghidul de la LogisticTour ne-a preluat pasapoartele cu voucherele dupa care trebuia sa asteptam camera. Timpul trecea, iar noi un grup de romani din Arad, Timisoara, Oradea stateam deja de o ora si asteptam. L-am intrebat pe ghid, d-nul Vasile ca asa il chema si ne spunea sa asteptam ca nu sunt camere disponibile. Eram si cu copii mici care erau deja obositi. In schimb spre mirarea noastra veneau alti turisti, nemti, unguri etc care dupa cca 5-10 minute li se punea bratara pe mana si le dadeau cartelele.

Vreau sa va spun ca am ajuns la hotel la ora 17. 15 si cu foarte mare dificultate am fost cazati in jurul orei 20, undeva la etajul 6 unde era f cald.

Fiind o familie cu un copil de 3 ani am rezervat o camera dubla cu vedere la gradina, si in incurcatura pe care au avut-o am primit fiecare familie un apartament, dupa care vroiau in ziua urmatoare sa ne mute in alta camera. Atunci a fost chemat managerul care ne-a promis ca nu ne va muta in alta camera si nici nu vom suporta costuri suplimentare. Majoritatea eram familii cu copii, lumea era plecata in concediu sa se relaxeze si nicidecum sa se mute in fiecare zi in alta camera sau la alt hotel cum vroiau la inceput.

Nu stiu ce s-a intamplat anul acesta am fost pt a 4 oara in Antalya tot la hoteluri de 5 stele dar nu am patit asa ceva. Anul trecut am fost la Su Se Si si in 5 minute am fost cazati, dupa care in ziua urmatoare am rugat sa ne schimbe camera pt ca ajungeam f greu la masa si la mare hotelul fiind foarte mare.

Am platit 2200 E anul acesta nu mi se pare deloc putin, si am inteles ca aceleasi servicii de exemplu daca iti cumperi din Ungaria este mai ieftin cu 700-800 E. Trecand peste acest incident serviciile au fost bune, este un hotel frumos.

Trimis de Lacatis in 30.06.09 14:47:54

VIZUALIZĂRI: 2706 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lacatis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

dumitrescu
    [30.06.09 19:46:02]

Parcul de distratii pt copii era deschis toata ziua sau numai seara.

[01.07.09 07:45:15]

luna park pt copii era zilnic intre orele 20-21.30 cu exceptia unui trenulet care era pana la ora 21.

[01.07.09 08:34:38]

si noi am dat ieri avans pentru acest hotel din 24 iulie, tot prin kusadasi dar cu plecarea din cluj... . sper sa nu intampinam aceleasi probleme... .

te rog sa-mi spui cum era marea, cum era intrarea in apa lina sau mai abrupt? cum era plaja? si orice altceva ce consideri ca ar trebui sa stim... noi mergem 2 adulti si tare greu ne-am hotarat sper totusi sa fi luat o decizie buna... . azi asteptam confirmarea din turcia...

[01.07.09 08:57:36]

Intrarea in apa nu este lina. Plaja este foarte mare. pe plaja sunt si baldachine daca bine le spun care te scutesc de caldura foarte mare, si este indicat, cand am fost noi erau 33-35 C, probabil ca in iulie vor fi peste 40. Nu ai voie ca sa le ocupi doar de la 8. 30 in sensul sa nu iti lasi lucruri acolo si sa pleci. Daca mergi pe la 7. 15 gasesti liber si stai pana dupa ora 8. 30 acolo dupa care poti sa te duci la micul dejun. Daca iti lasi lucrurile inainte de 8. 30 si nu esti acolo ti le iau baietii care se ocupa de plaja, si le recuperezi din locul de unde primesti prosoapele de plaja. In cazul in care revii dupa masa la mare poti sa iti lasi prosoapele acolo ca este OK, chiar am lasat si jucarii si nu a fost nici o problema.

Apa marii era de 22-23 C dar va fi mult mai calda in iulie.

In rest este frumos, mare varietate la mancare, dulciuri, sucuri naturale etc.

In fiecare seara este spectacol, dar amfiteatrul este inchis si nu poti sa stai, este f cald. Intr-una din zile au facut si spectacol in aer liber la piscine unde au fost amenajate mese. Sper sa fie OK

[01.07.09 10:30:16]

multumesc frumos Lacatis pentru informatii, ziceai ca zborul a fost ok cu ce companie ati zburat? avion mare mic?

cu privire la mare...am inteles de la tine ca e abrupt dar in mare este nisip ?

ati putut sa intrati si la delphin palace?

si nu am inteles de ce v-a preluat logistic tour? cine sunt ei?

ati fost la restaurante la masa sau doar la cel principal?

eu abia astept sa merg in concediu la relaxare...sper sa fie ok

[01.07.09 10:47:14]

Timisoara-Antalya cu Concorde si retur cu Sky. Companie turceasca, avion destul de mare. Da, in mare este nisip nu sunt pietroaie sa te ranesti. Logistic Tour este in parteneriat cu Kusadasi, desi pe antentul de fax pe care l-am primit la receptie inainte cu o zi referitor la ora preluarii de la hotel la aeroport, era trecut firma Kusadasi.

Attn ca se pot modifica orele de zbor avand in vedere ca sunt curse de vacanta, dar veti fi anuntati din timp sper. Noi la plecare in loc de 11.45, am decolat la 7.45.

Fiind cu copilul care nu sta o clipa in loc, am fost doar la restaurantul principal dar era varietatea f mare. . de la mancare dietetica, salate, gatita, gratare, etc. se poate face rezervare la cele a la carte la intrarea in restaurantul principal era o d-na care prelua rezervari.

Eu la Delphin Palace am vrut sa merg de 2 ani si nu am reusit sa gasesc loc poate si din cauza mea ca nu eram f hotarata la perioada concediului, drept urmare acum nu am vrut nici sa merg sa-l vad. Ghidul ne-a spus ca putem merge sa facem baie, si la piscina dar ca nu este voie sa consumam de acolo. Au fost persoane care au fost si au si consumat sucuri si bere si nu le-a zis nimic. Sunt multe locuri unde se poate servi masa si daca sunteti fara copii o sa va fie mai usor sa le incercati pe toate.

[01.07.09 10:53:02]

pt Bibi : daca nu primiti confirmare incercati la hotel SU Se Si in regiunea Belek, este mai scump dar merita

[01.07.09 11:00:34]

Lacatis, aceea a fost prima alegere insa nu mai erau locuri disponibile pana in septembrie si noi acum avem concediu...acum sper sa fie totul ok si sa ne relaxam la mare....ma bucur ca e nisip in apa asta e o veste buna....au mai fost si alti romani cazati in acest hotel cu voi?

multumesc din nou pentru toate informatiile, noi mergem pentru prima data si poate de aia sunt si atatea intrebari de pus....

in excursii ati fost?

[01.07.09 11:14:37]

Nu am fost in excursii pt ca era cu noi fetita de 3 anisori si era prea obositor pt ea, dar anii trecuti am fost la cascade, la Troia la parcul de apa, la mai multe. Nu vreau sa exagerez dar romani cred am fost in proportie de 60%.

Dupa ce veti sosi la hotel, in ziua urmatoare de obicei la o ora stabilita (veti primi si un pliant unde veti gasi diferite excursii, cufundari, etc) va veni ghidul la hotel sa va ofere excursii.

Depinde si cat stati, 7 zile eu zic ca este putin, practic ramai cu 6, cred ca 10 zile ar fi ideal dar este si destul de costisitor. Merita si excursii facute sunt locuri frumoase de vazut si incep cam de la 50-60 E/pers, depinde unde se merge

[01.07.09 14:45:38]

multumesc mult... vom sta 7 nopti...

madalinamercare
    [06.07.09 15:40:08]

salut! aceeasi problema am avut-o si noi anul trecut acolo - ne-au tinut f mult la cazare, apoi ne-au dat un apt, pe care trebuia sa il eliberam a doua zi... nu inteleg de ce fac chestia asta.

in rest, totul a fost f ok.

bibi, dumitrescu, Lacatis, madalinamercare
    Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Diva Premiere Resort (ex Riva Diva) :