ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2011
DIN: Tg-Jiu
ÎNSCRIS: 14.09.11
JUL-2011

Hotel Java, Can Pastilla

Hotelul Java este situat f aproape de plaja, la 50 m. Per total este un hotel bun de 3 stele daca nu ai f multe pretentii.

Majoritatea camerelor au vedere la mare, noi nu am avut pt ca am fost cazati la et 1. Mobilierul parea destul de nou si in stare buna, se facea zilnic curatenie. piscina hotelului era mare si curata (o sg data am fost)

Am avut demipensiune, mancare diversificata si foarte buna (m-am ingrasat vreo 3 kg... lol), dimineata aveam cafea si sucuri la dozator, seara era cu plata daca voiai ceva de baut la masa.

Ce nu mi-a prea placut erau cei de la receptie,cam aiuriti si nu foarte atenti cu clientii

Statia de bus era chiar in fata hotului, pt 1,25 E ajungi in 20 min in Mallorca.

Per total hotelul e ok pt pretul platit mai ales ca nu am prea stat noi in camere,am vizitat zilnic cate ceva+excursii cu agentia,noaptea prin cluburi

De vizitat orasul Palma, Aquarium-ul din Can Pastilla, Plaja Ses Covetes-superba, Magaluff pt distractie, cluburi(BCM CLUB), nightlife,Palma de Mallorca city sightseen (15 euro)

Trimis de popescuionut in 14.09.11 01:36:43
Validat / Publicat: 14.09.11 06:53:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 7029 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (popescuionut); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera hotel java

[14.09.11 06:53:47]

@popescuionut: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

georgiana
[14.09.11 07:40:56]

Ne poti spune cat a costat cazarea?

[14.09.11 23:15:16]

Am luat biletul cu early booking de 15 % si a costat 460 euro cu demipensiune, avion, taxa aeroport fiind inclusa in cei 460 euro.

[15.09.11 00:29:34]

sigur ca da, mersi mult

dragos1985
[18.03.12 16:26:24]

salutare! Poti sa-mi spui, te rog, daca masa era in regim bufet suedez si respectiv orele de servire? ms fain!

[18.03.12 22:59:36]

@dragos1985: Salutare, da, masa era in regim de bufet suedez. Dimineata se servea micul dejun intre orele 7 si 9:30 sau 10. Aveai cafea, suc la dozator, salamuri bune nu din alea ieftine fara gust, cascavaluri, mai multe feluri de cereale, iaurturi si crenvusti, sunculita, oua fierte sau prajite, fructe etc.

Cina se servea intre orele 19-21 cred, mancare multa si diversificata, paella, carne de pui, miel, vita, peste si chiar fructe de mare, orez, mazara, supe, fructe, prajiturele, inghetata etc. La cina orice bautura era contra cost.

[06.01.13 16:44:05]

Buna, imi poti spune te rog cat au costat excursiile optionale si care au fost acestea? mersi din suflet!

[06.01.13 23:31:23]

@ dada:

Salutare,

Astea sunt excursiile oferite de agentia cu care am fost noi,inca mai am lista:

Turul insulei:65E (am fost si se merita)

Pestera dragonului:36E

Valdemossa:30E (un sat renumit datorita lui Chopin care a locuit acolo o perioada cu iubita lui)

Valdemossa si La Granja:45E

Dia del mar(o zi pe mare):45E (asta daca te tine sa stai o zi pe un vapor de croaziera inconjurand insula)

Polleca-Formentor:35E

si mai erau cateva la Casion sau showuri locale de flamenco!

In Mallorca transportul in comun e foarte bine pus la punct.Iti sugerez sa iti rezervi o zi si pentru a vizita plaja Es Trenc,cea mai frumoasa plaja din Mallorca.

Daca te mai pot ajuta si cu altceva,nu ezita!

[06.01.13 23:53:43]

@popescuionut:

multumesc din suflet. banuiesc ca preturile s-au pastrat sau sunt tot cam pe acolo si pt anul asta sper sa-mi permita bugetul sa fac cat mai multe xecursii posibile.

inca ma documentez despre excursii cu ghid sau pe cont propriu cu masina inchiriata sau cu mijloacele de transport in comun.

eu as prefera un ghid sa imi si povesteasca cat mai multe despre ceea ce vad.

am citi destul de mult pe aici depre cum sa-ti petreci timpul, si sunt in ceata cu ce zona sa aleg pentru cazare, as vrea ceva mai animat (dar nu sa nu poti dormi noaptea), aproape de plaja, aproape de statia de autobuz, de magazinasele de suveniruri... vreau cam multe

multumesc inca o data

[07.01.13 17:30:06]

@ dada:

Daca vrei o statiune animata, destinata mai ales tineretului, cluburi de noapte (BCM club cel mai mare din Mallorca, intr-o seara l-au avut pe Tiesto invitat, super atmosfera) iti recomand statiunea Magalluf.

Noi am stat in Can Pastilla care este lipita de S'Arenal si impreuna se intind pe o plaja lunga de 5-6 km si au o promenada la fel de lunga, magazine, baruri la tot pasul si cluburi. Can Pastilla e putin mai linistita fata de S'Árenal, turisti predominant din Anglia si Spania iar in S'Arenal predomina nemtii.

Ar mai fi Alcudia in nord, foarte frumoasa si ceva mai scumpa dar este cam departe de toate obiectivele turistice si de capitala insulei, Palma de Mallorca.

Cat despre excursii poti face un mix: alegi 1-2 excursii cu agentia si poti vizita si pe cont propriu, in capitala exista si bus citysightseen. In capitala poti vizita Castell de Bellver, centrul orasului, Catedrala Gotica, shopping etc.

[07.01.13 18:01:52]

@popescuionut:

da vazusem de Magalluf ca e animata, dar parca prea galagioasa. o sa iau in considerare Arenal si Can Pastilla unde ai fost tu.

Inca o data multumesc pentru info si sfaturi. Promit sa revin din luna de miere sa va povestesc la toti experientele traite

[08.01.13 09:57:04]

@ dada: te asteptam cu pareri si impresii si va doresc o luna de miere cat mai frumoasa!

dada, dragos1985, georgiana, popescuionut