ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.09.2011
  • --- M ---
    DIN: BACAU
    ÎNSCRIS: 11.08.10
    SEP-2011

Ceva ce ne-a fost, ne este si poate ne va fi pe plac

Am fost pentru a patra oara in Grecia. Acolo ne simtim cel mai bine. De 3 ori in Paralia si o data in Halkidiki la Polichrono. De fiecare data am fost pe cont propriu d. p. d. v. al transportului numai cazarea am luat-o prin agentie de turism.

Poate ca nu suntem asa de pretentiosi cum sunt altii tura asta am avut cazare la Hotel Stravos&Maria conditii excelente un apartament de 2 camere cu televizor si AC dar AC-ul nu l-am folosit temperaturile au fost suportabile. Oricum nu se compara cu ce avem noi pe litoral. Chiar daca era plin de romani, sarbi, unguri, bulgari, greci era curat, criza asa de intens prezentata la tv parca nu se simtea.

Unele preturi erau mai mici decat alta data. Porumbul fiert sau copt care acum 2-3 ani era 2 euro acum era 1 euro. Giros cu sos si cartofi 2 euro, etc. Plaja era modificata fata de acum doi ani la aproximativ 15-20 m de mal au facut un dig in apa care cred ca opresc alge si late vietati marine, oricum apa era f. curata si buna de baie.

Daca n-ar fi prietenii nostrii "bulgari" as fugi mai des in mini concedii in Grecia. La intrarea in Bulgaria am platit 5 euro pt vineta pe 7 zile ca pe o zi nu aveau cum nu avem nici noi romanii iar cand m-am intors pt ca vinet expirase a trebuit sa iau din nou vineta pe 7 zile dar tura asta costa 8 euro de ce? -Pt ca e bulgaria -a venit sec raspunsul functionarului bulgar...

In rest am circulat regulamentar si nu m-a orit politia. Benzina am pus de la Bulgari si am plati prin card.

Trimis de gaby s.* in 12.09.11 22:48:57
    Validat / Publicat: 13.09.11 05:55:07
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 4963 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gaby s.*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

aleks_ro
    [22.07.13 20:43:24]

Buna seara. Se poate sa imi spuneti perioada cand ati fost in paralia. m-ar interesa sa stiu daca ati fost in septembrie si daca aveti idee cum e vremea (adk cum este apa marii, daca e de plaja)... multumesc

gaby s.*AUTOR REVIEW
    [22.07.13 20:58:53]

@aleks_ro: @aleks_ro: de fiecare data am fost in septembrie. totul e ok si vremea si temperaura erului si a apei marii plus ca scad preturile la 01 sept. Sigur nu o sa va para rau.

aleks_ro
    [22.07.13 21:47:56]

@gaby s. : multu tare mult. m-am mai linistit.

gaby s.*AUTOR REVIEW
    [22.07.13 23:26:52]

@aleks_ro: cu placere. daca mai doriti si alte informatii nu pregetati

aleks_ro, gaby s.*
    Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Paralia Katerini: