ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2011
ÎNSCRIS: 09.10.08
SEP-2011
2 AD. + 2 ( 4 ani si 1 an ) COPII

Către satisfăcător

O vacanta frumoasa si relaxanta

Buna, tocmai ne-am intors din Olympic Beach unde am fost cazati la vila Helena. O sa va spun impresiile mele despre drum si despre statiune. Drumul a fost un pic obositor pentru ca l-am parcurs noaptea ca sa doarma copiii. Fiind din Timisoara, am mers pe la Moravita, am trecut la sarbi, apoi Macedonia si am ajuns in Grecia.

In Serbia ne-a oprit politia si cu un tupeu mizerabil ne-au spus ca nu aveam voie sa o luam la stanga doar ca sa primeasca bani. Era 1 noaptea si nu aveam nici timp si nici chef de cearta cu ei asa ca le-am dat 10 euro ca sa scapam de ei. In rest, drumul a fost ok, chiar si in vama (la greci am asteptat cel mai mult, vreo 30 de minute).

Despre statiune am numai lucruri bune de zis... statiunea e foarte ok, plaja este cu nisip, este lata, apa este curata, calda si nu foarte adanca. Cei de la magazine, taverne stiu sa vb. in engleza, deci nu ai probleme. Restaurante sunt de toate genurile chiar cu specific romanesc.

Pentru cei care merg cu copii sunt 2 parculete unde se pot juca cei mici. Eu am fost foarte multumita de statiune si de plaja. Vila Helena, unde am stat noi a fost ok, singurele chestii care nu mi-au placut au fost igrasia din baie si usa care se inchidea cam greu. Sper ca v-au fost de folos impresiile mele. Numai bine!!

Trimis de sdanutza in 11.09.11 17:26:24
Validat / Publicat: 11.09.11 19:23:04
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 4378 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sdanutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera

adryana
[12.09.11 13:01:05]

sunt doar curioasa: le-ati dat bani, apoi politistii v-au lasat totusi sa faceti stanga? -ce oameni!

menadenis
[15.04.14 16:45:35]

Buna ziua,

stiu ca a trecut ceva vreme de atunci, dar vreau sa ma duc si eu vara asta cu cei 2 copii, si vroiam sa va intreb cum e apa de exemplu, e sarata rau de te ustura ochii, caci am patit asa ceva in Asprovalta, iar pt copii nu e ok deloc. In camere avem tot ce ne trebuie sau trebuie sa ne luam de acasa prosoape pt la baie, hartie igienica, la bucatarie avem vesela sa ne facem ceva de papa? E departe vila de plaja? Cele 2 parculete pe unde sunt?

Va multumesc frumos anticipat.

sdanutzaAUTOR REVIEW
[15.04.14 20:43:35]

@menadenis:

Buna!

Noi am fost in vara anului 2011, mai exact la sfarsitul lunii august. Apa e sarata, dar nu mi s-a parut extrem de sarata, iar copiii nostri nu au avut nicio problema. Fetita avea doar un an si 4 luni si nu a plans cand a stat in apa. Noi am avut o camera cu 3 paturi in vila Helena, unde era si chicineta. Trebuie sa va luati prosoape de acasa, iar pentru bucatarie (daca vrei sa gatesti ceva) iti cam trebuie tot (burete, prosop, detergent pentru vase, etc). Vesela este, din cate imi amintesc era o oala, o cratita si o tigaie. Vila nu e departe de plaja, este situata chiar pe strada care da la plaja, iar straduta e plina de taverne. Parculetele sunt intre vila si plaja. Pe langa parculete, copiii se pot da pe acele masinute unde bagi fisa. (doar sa va tina buzunarul . Sunt si restaurante cu specific romanesc, unde chelnerii te invita din strada, vorbindu-ti romaneste.

Sper ca v-au fost de folos informatiile mele. Daca mai aveti intrebari, va raspund cu mare drag.

adryana, menadenis, sdanutza
Alte impresii din această RUBRICĂVila Helena: