ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2011

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Un loc foarte frumos, dar... atat!

Nu o sa insist asupra locului in sine, pentru ca au facut-o ceilalti inaintea mea si nu ar mai fi completari de facut. Pozele si detaliile sunt destul de explicite. Este un loc superb, insa meritul este in cea mai mare parte al naturii si nu al actualului proprietar.

Am stat la un bungalow de 3 stele; zic ei. In realitate poate primi 1 stea, cu indulgenta, camera arata ca cele din cameele hotelurilor comuniste de pe litoralul nostru. Asta nu ar fi o mare problema pana la urma, insa ramane problema pretului - nu merita mai mult de 50 lei pe noapte, la felul in care arata in interior.

Problema cea mai mare mi s-a parut mancarea... execrabila!!! Nu suntem niste pretentiosi/fitosi la mancare, insa cu greu puteai sa gasesti ceva comestibil. Cartofi prajiti de sarea furculita din ei (de vechi ce erau, nu de crocanti...), un lapte care nu stiu sincer de la ce animal putea fi, in fiecare zi cam cate 2 feluri de mancare la pranz care erau pe baza de carne tocata (de ce oare... ?), niste ''fripturi'' de care cu greu te puteai atinge din cauza gustului dubios, dimineata un singur fel de gem - la fel de dubios-, un salam pe care nu m-as fi incumetat sa-l dau nici catelului, dar pe care ei s-au incapatanat sa-l lase intr-o zi la toate 3 mesele (!!!), doar-doar s-o indura cineva sa il consume... Daca nu aungeai la fix si jumatate, cand se scotea mancarea la fiecare masa, pe la fara zece deja 90 % din mancare era rece. Una peste alta... am rupt-o pe branza cu rosii 3 zile! Si aici revin la pret... daca am fi platit 100 ron pe zi, nu mai avea nimeni nicio pretentie. Atat platesti... atat primesti. Dar eu consider ca 85 de euro pe zi... nu-s chiar putini bani. Is chiar foooarte multi pentru ce ti se ofera in acest complex.

Ma pun in pielea unor familii care au fost cu copii maricei, de la 1 an in sus, care deja mananca cot la cot cu parintii, nu mai au restrictii. Nu stiu ce m-as fi incumetat sa ii dau copilului de mancare! Nimic, in mod sigur...

Bauturile sa zicem ok... bere baubila, un vin baubil si el, cafeaua chiar putin peste asteptari (la AI de obicei e cam ''chioara''). Sucurile proaste.

Servirea... plictisiti, asa... dar nu char deranjant; probabil sfarsitul de sezon, deh.

Plaja foarte ok, surpriza placuta. Apa foarte curata, peisajul foarte frumos.

Piscina curata, ok, insa nu va ganditi la temperatura controlata a apei sau alte chestii de-astea.

Una peste alta, un loc foarte frumos in care nu voi mai calca in viata mea! Iar pretul pe care l-am platit pentru toate mizeriile astea (255 euro pt 3 nopti) este mai mult decat exagerat. Cu banii astia ai destule variante aproape de casa, pentru ca la noi asta a fost ideea de fapt: la mare, aproape de casa, dar nu pe litoralul romanesc.

A, ca un later edit, asa:in pozele postate de cei care au postat anterior se vad in primul plan niste casute frumoase, cu terasa...sunt cele de 4 stele, s-a vorbit de ele.Acestea sunt ok, dar scumpe, dupa parerea mea.Ar fi costat cu 150 euro in plus/sejur(400 euro, in loc de 255) ''lafaiala'' intr-una din asta.Ok, sa zicem ca platesti banii astia, ca vrei sa iti fie confortabil.Dar ce te faci ca..mananci aceleasi mizerii...?? :))

Va urez vacante placute si, mai ales, inspiratie in alegerea destinatiilor... :)

Trimis de Geo G in 08.09.11 17:05:46
Validat / Publicat: 08.09.11 21:24:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 4203 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Geo G); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂRussalka Holiday Village: