ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2011
DIN: Arad
ÎNSCRIS: 20.07.11
AUG-2011

Budva 2011... mult peste asteptarile mele!

Am fost si eu anul acesta in Budva, exact la Vila Oregon!

Am fost in perioada 19-27 August, si am platit 70 euro pe noapte/apartament, in apartamentul cu 2 camere (apartament pentru 5 persoane cu un pat matrimonia intr-o camera si 2 fotolii extensibile, unu pentru 1 persoana si unu pt 2 persoane, in cealalta camera) ! Vila are diferite camere, si un apartament in cladirea de vis-a-vi, care este super! Apartamentul are 2 camere + 2 balcoane (din care in unu este si o masa cu scaune, deci un fel de terasa), are o bucatarie utilata perfect necesitatilor, si o baie frumoasa, cu masina de spalat! Apa calda + Clima nelimitat! Zona este deosebit de linistita (o stradutza infundata) si parcarea pentru mashina este in curtea vilei care este acoperita complet cu vitza de vie, deci masina sta in permanenta la umbra! Oamenii foarte amabili, si vorbesc engleza propietarul si fica acestuia! Am mai platit taxa de statiune, 1 euro pe zi/persoana! Drumul pana acolo... din Arad pana la 50 km dupa Belgrad a fost plictisitor, dupa care incepe un drum minunat! Nu potzi sa fi obosit pe un asa drum, adrenalina este full prezenta, si frumusetile cu care te intalnesti... merita sa lasi camera de filmat in continuu aprinsa! (Taxa de drum in Muntenegru 10 euro)

Excursie am facut cu 20 euro in golful Kotor, ai de vizitat multe, am mai platit extra cam 5 euro pe la diferite intrari... gen cetati, manastire! Excursia se face cu vaporul... recomand sa mergeti pe vapor sus pe acoperis, aveti o priveliste mai frumoasa! Recomand sa incercati mancarea de pe Vapor, fff delicioasa!

Nu am avut mic dejun, am mancat prin orash, deci despre papa... nu pot sa va spun nimic, cum si ce este servit in Vila!

Preturile sunt fff accesibile, cam ca la noi! Motorina = 1.30 euro/L.

Va recomand o plaja, care este ceva mai aparte fata de cea comuna de la Sloveska, dar este un pic de mers pana acolo... se afla in spate la club 88, cum mergeti catre orasul batran! Imposibil sa nu o descoperiti... este minunat mereu este muzica gen Cafe Del Mar. Este plaja din pietricele fine, si ai umbra dupa ora 15, findca soarele intra dupa munte! Apa este mult mai curata ca la Sloveska (chiar daca este curata si Sloveska, este mai plina cu oameni) !

Am gasit vila pe net, si i-am scris mail propietarului cerandu-i o oferta de pret pentru perioada dorita! Mi-a raspuns si mi-a dat datele de western union, prin care am trimis un avans si restu am platit la destinatie!

Va recomand cu caldura Budva, merita, veti ramane impresionati!

Altceva... nu-mi vine acum in minte! Multumesc!

Trimis de sergiolika in 08.09.11 13:00:31
Validat / Publicat: 08.09.11 14:09:46
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MUNTENEGRU

VIZUALIZĂRI: 5817 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sergiolika); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Balconul de sus, este terasa cea mare de care vorbeam in comentul despre Apartament!
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 25.00 EUR pe cameră

joanne
    [27.10.11 10:33:07]

plaja de care vorbeai şi e surprinsa în p04 se numeşte Mogren, Mogren1 în dreapta şi Mogren2 în stânga, după peretele de stâncă. Mi-a fost şi mie recomandată de agentul de turism. E întradevăr super!!!

Razvan Florea
    [09.11.11 14:26:26]

Frumoasa descriere. Anul acesta m-am decis sa merg si eu la Budva, dar inafara de cateva poze si videoclipuri nu cunosc niciun detaliu. Iti voi lasa o serie de intrebari la care as dori sa-mi poti raspunde pentru a ma ajuta si a-mi fi mai usor sa ma descurc acolo. Eu merg in vacante impreuna cu un grup maricel, de aproximativ 12-15 persoane, iar asta inseamna ca am avea nevoie de ceva mai multe camere disponibile.

O prima intrebare ar fi cat v-a costat intregul sejur, cu tot cu benzina, cazare, mancare, suveniruri, excursii, etc, pentru ca si eu am decis sa vin cu masina personala de la Bucuresti.

Mancarea cum este, ce pot manca specific acolo? Pe la ce preturi s-ar invarti o masa?

Se poate pescui acolo? Eu sunt pasionat si de pescuit.

Plajele ce gen de nisip au?

Apa este calda pe la jumatatea lunii iulie?

Ce obiective pot vizita? Exista monumeste, muzee, excursii pe apa sau munte, sau orice alt punct de acest gen?

Multumesc mult de tot si sper sa imi puteti raspunde.

[09.11.11 16:16:53]

@Razvan Florea, nu este recomandat sa postezi aceeasi intrebare in mai multe locuri.

Am mutat solicitarea ta la rubrica Ce-mi Recomandati, cu un grad de vizibilitate mult mai mare astfel ca si sansele sa primesti mai multe raspunsuri sunt mai mari.

Razvan Florea
    [09.11.11 16:57:45]

@webmaster: ok, iti multumesc frumos.

joanne, Razvan Florea
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Oregon: