ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2009
ÎNSCRIS: 28.06.09
JUN-2009

Foarte nemulțumit

O luna de miere ratata la un hotel de 5 stele

Se pare ca nimeni nu scrie despre acest hotel de 5 stele din kusadasi. O sa povestesc experienta noastra pentru a-i scuti pe altii de neplacerile pe care le-am avut noi.

Pe data de 2 iunie am plecat plini de sperante in ceea ce trebuia sa fie luna noastra de miere. Dupa cautari intensive si cantarite, ore intregi petrecute pe tripadvisor si alte site-uri de acest gen, ne-am decis asupra hotelului Fantasia Deluxe Kusadasi.

Sperantele ne-au fost repede spulberate cand am ajuns acolo si ne-am cazat intr-o camera mica cu paturi separate, desi cerusem expres si la agentie si la receptie un pat dublu. La inceput am spus ok acesta sa fie singurul inconvenient din concediu. Dar n-a fost asa. In aceeasi zi am descoperit ca ceea ce ei numesc aer conditionat e doar un sistem de recirculare a aerului care nu facea fata nici la 27 de grade, daramite la 35-40. Ok, am trecut si peste asta. Dupa doua zile ni s-a stricat intrerupatorul, unde trebuia introdusa cartela pentru a avea curent, apa etc. Spre bucuria noastra 'mesterul' hotelului l-a reparat in asa fel incat puteam lasa 'aerul conditionat' sa mearga chiar daca nu eram in camera.

Ca sa n-o mai lungesc: dusul era o intreaga aventura, apa venind cand clocotita cand rece ca gheata, mancarea era aceeasi, schimbata doar asezarea ei, pentru o bautura la masa trebuia sa te rogi de chelneri sa-ti aduca, iar daca mai vroiai terminai de mancat pana o aduceau, mancare traditionala de-a lor nu am prea vazut, iar renumitele sarailii sau baclavale le gaseai doar la magazine, prajiturile lor desi aratau extraordinar toate aveau acelasi gust, de fapt nu prea aveau gust. Marele bonus la restaurantul de 5 stele erau pisicile, vreo 15 la numar, care ti se plimbau pe la picioare, in timp ce mancai pe terasa.

Nu ma intelegeti gresit, nu suntem pretentiosi, dar ne-am facut si noi o idee despre cum va fi, doar era un hotel de 5 stele si platisem 1100 de euro pe bilete. In fine, dupa prima zi la plaja, plaja care nu exista, e facuta de ei, asta stiam, dar nivelul marii cel mai scazut in dreptul hotelului era 2 metri si ceva, in conditiile in care de la agentia noastra extraordinara 'Patriot', niste tepari, ne-au spus ca putem intra linistiti in apa (le specificasem k nu stim sa inotam), in fine revenind, dupa prima zi de plaja la piscina m-am pricopsit cu o conjunctivita care m-a chinuit tot sejurul.

In final, nu am scris aceste randuri pentru a speria pe cineva, ci le-am scris pentru a-i avertiza pe cei care se gandesc sa mearga la acest hotel. In speranta k voi fi de ajutor cuiva prin experienta noastra trista

Trimis de almani in 28.06.09 14:21:27

VIZUALIZĂRI: 4849 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (almani); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

Admin [02.07.09 14:01:46] »

rotweiller - limbajul tau nu este tolerat pe acest site.

Invata sa scrii cilvilizat, sa combati o parere/afirmatie fara sa jignesti; in caz contrar toate posturile precum cel de adineaori iti vor fi sterse. A ta e alegerea.

rottweiler* [02.07.09 14:01:57] »

ia uite ce referinte are hotel fantasia:

http: //www. tripadvisor. com/Hotel_Review-g297972-d454926-Reviews-Hotel_Fantasia_Deluxe-Kusadasi_Turkish_Aegean_Coast. html

rottweiler* [02.07.09 14:05:17] »

dar minciunile si jignirile scrise de altii le accepti nu-i asa ?

Admin [02.07.09 14:06:11] »

aberezi; nu sunt deloc de parere ca impresiile sunt jignitoare la adresa ta sau a oricui. Ba dimpotriva, mi se pare un review echilibrat si normal.

rottweiler* [02.07.09 14:07:08] »

asta nu e jignire?

jigniri si minciuni sfruntate !

Admin [02.07.09 14:10:05] »

a, pai nu e "cuvantul lui contra cuvantul tau"? parca asa ziceai. )

Ia ghici pe cine o sa cred eu personal?

rottweiler* [02.07.09 14:10:10] »

omul asta care a scris acest post venise croit pe hotel fantasia nici nu a vrut sa stea de vorba despre alt hotel, nici nu a ascultat ce i s-a spus! el cautase fantasia in mai multe agentii, ne-a povestit asta, care agentii ii spusesera ca nu mai au locuri! nu i-a promis nimeni pat matrimonial iar despre intrare lina in apa nici nu poate fi vorba, la fantasia este ponton.

sterge toate jignirile nu numai cind scriu eu ca el minte!

daca e asa cum spune el de ce nu m-a sunat pe mine de acolo si sa zica, bah, m-ai mintit !

Admin [02.07.09 14:11:53] »

Eu, personal, cred ca tu minti! Fantasia e in topul tau personal, normal ca pe acesta l-a vrut, pentru ca tu esti acela care-l recomanzi, pe toate forumurile. Dar punctul meu personal de vedere e una, iar pozitia de webmaster - cu totul alta.

Omule, intelege ca in cazuri din acestea, cand doi oameni spun despre fiecare despre celalat "minte", ca webmaster, nu am cum sa stu cine spune adevarul si cine minte, astfel ca trebuie sa las ambele puncte de vedere, atata vreme cat punctul de vedere exprimat este civilizat

Admin [02.07.09 14:23:46] »

rottweiler: ultima avertizare - pastreaza limbajul civilizat, combate ideile si parerile postate (si nu persoana, asa cum esti tu obisnuit, peste tot) sau vei fi primul care zbori de pe aici

rottweiler* [02.07.09 14:40:45] »

deci vreau sa pricep? el are voie sa scrie si sa ma jigneasca cum ii vine la gura iar eu tre' sa tac si sa inghit? hotelul asta pe tripadvisor are super referinte

eu i-am raspuns in aceeasi nota in care m-a atacat el pe mine... . daca esti impartial stergi jignirile scrise de el precum si toata discutia asta purtata de noi 2 aici... .

dar nu poti fi impartial cit nu lasi nici macar filmul de prezentare in care se aude clar ce spun despre ponton !

Admin [02.07.09 14:48:53] »

1) cand am scris eu la tine pe site-ul tau, ai lasat ce era acolo sau ai zis ca-i reclama?

Ei bine, eu de obicei las linkurile puse de alti useri (pentru ca sunt puse DEZINTERESAT), dar reclama catre agentia ta (despe care am, personal, cea mai proasta opinie, btw) NU o sa fie tolerata aici.

2) este atat de hilar sa aduci in discutie subiectul tripadvsior, tocmai tu acel personaj care a denigrat si luat in deridere constant tripadvisor, incat pentru a descrie situatia "penibil" e un eufemism.

3) Combate civilizat cele exprimate de clientul tau si posturile-ti vor sta la locul lor.

rottweiler* [02.07.09 14:52:30] »

adica sa pricep: el are voie sa ma jigneasca aici pe saitul tau? scurt, da sau nu?

cit depre tripadv. el scrie clar ca de acolo s-a inspirat cind a ales fantasia ! si nu la mine a venit primul ! nici macar nu am pret bun pe hotelul asta ! a trecut pe la mai multe agentii care i-au spus ca nu sint locuri....

Admin [02.07.09 15:09:59] »

rottweiller, ii fi tu obisnuit cu certurile si scandalurile, dar aici nu tolerez nici un flame. Bine: el ti-a spus ca esti tepar, tu i-ai spus ca minte. Okey, am notat cu totii, AJUNGE! Mai departe, fiecare dintre cei care citeste isi va construi propriul punct de vedere, dupa discernamantul fiecaruia.

Sunt sigur ca realitatea despre Fantasia va iesi la iveala din alte reviews-uri, care se vor adauga aici in timp.

COMPLETARE: orice post ulterior pe aceasta tema (cine minte mai mult bla-blabla) va fi sters.

Admin [02.07.09 15:29:21] »

RECTIFICARE: de bun simt mi se pare ca "almani", daca doreste, sa aiba un drept la replica (unul singur). (m-as bucura insa mai mult daca se va abtine.)

almani [17.07.09 18:27:57] »

Nu credeam k o simpla parere va starni asa o incrancenare si k va leza pe cineva. Am fost acolo, si la acel hotel, si la acea agentie, iar site-ul acesta pentru asta e, sa ne impartasim experientele bune sau urate.

Imi pare rau k angajatul agentiei 'Patriot' s-a simtit lezat de adevarul spus de mine, dar asta e, adevarul. As avea numeroase argumente sa combat tot ceea ce a incercat el sa scoata in evidenta, dar sincer nu merita. Din respect pentru cei de la acest site n-o voi face.

Cei care nu ma cred se vor convinge cand vor fi pusi in fata faptului implinit.

almani
Alte impresii din această RUBRICĂFantasia DeLuxe [Yavansu]: