ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2009
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    DIN: Bacau
    ÎNSCRIS: 27.06.09
    JUN-2009

Hotel nou, cu minusurile si plusurile de rigoare

Va scriu chiar de la hotel, nu am semnal wireless foarte bun, am reusit pana la urma sa gasesc ceva locuri unde se prinde cate ceva. Poate in timp lucurile se vor mai imbunatati.

Suntem aici din 21 iunie. Complexul e deschis la capacitate maxima, mai putin vreo cateva camere prin main building unde mai ajusteaza cate ceva, aquaparkul pentru copii e deschis (program 10 - 12,30 si apoi 13,30 - 18.00, toboganele merg toate dar prin rotatie, program 10,30 - 12,30 si 13,30 - 18,00).

Restaurantul principal mi se pare cam mic pentru capacitatea hotelului - daca te duci la ore de varf e cam aglomerat. Mancare este insa destula, bautura idem.

Am venit in grup, 4 familii, cumparasem camere in mail building toti. La sosirea la hotel, insa, din cele 4, doar o familie a primit camera in 10 min, celelalte trei a trebuit sa mai asteptam circa o ora. Initial au vrut sa ne trimita la Garden Villas. Am refuzat, pana la urma pentru mine a fost totul spre cumva bine, nemaiavand disponibile camere Land View, am primit Sea View:).

Destule probleme cu serviciile, poate unele de asteptat la un hotel nou, nerodat. La check-in, desi am ajuns la ora 17, camerele nu erau gata. Parcarea este mica pentru nr. de masini - numai noi am fost 8 masini. Aproape tot timpul sunt dese intreruperi de curent, de aici probabil ca si AC-ul o mai ia razna - ne-am trezit intr-o seara ca era setat pe 18 grade, nu voia nicicum sa se modifice si nici nu-l puteam opri - dupa ce am tremurat vreo 45 de minute pe la receptie, au reusit sa-l puna la 26 grade. A doua zi si-a revenit.

Ieri a fost si inca este mare problema cu lifturile - din 4 bucati functiona unul singur; cand vii de la plaja esti la nivelul G3 iar pana la etajul 4 unde am camera sunt doar... 8 etaje. Problema cu lifturile s-a acutizat aseara, cand 2 lifturi au ramas blocate cu persoane inauntru de pe la 23, 00, iar putin dupa miezul noptii, cand am urcat eu in camera - pe scari evident - problema nu era rezolvata.

Cam atat deocamdata, daca mai reusesc sa intru pe net (maine plec) si mai sunt intrebari mai povestesc.

Trimis de EdyC* in 27.06.09 10:16:00

VIZUALIZĂRI: 5057 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (EdyC*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

tudi*
    [01.07.09 19:10:00]

eu plec pe 25 august la acest hotel si ma intereseaza orice informatie referitoare la el, am inteles de la tine ca sunt si minusuri dar si plusuri, care ar fi plusurile, ca de minusuri m-am lamurit de la tine

[01.07.09 22:54:29]

si noi plecam 2 masini, to pe 25 august la acelasi hotel; avem si 2 copii cu noi; te rugam daca mai ai si alte informatii sa nu eziti sa le postezi; suntem cu totii interesati, mai ales ca biletele ca si cost au fost destul de piperate.

Apropo, ptr cei care pleaca tot pe 25 august, daca vreti sa plecam impreuna astept e-mail la: iramona_andreea@yahoo.com

[01.07.09 23:01:15]

apropo, daca ai putea posta si ceva poze din camere si imprejurimi ar fi perfect; si chiar, care sunt plusurile ca pana acum sunt total dezamagita din ceea ce ai scris? numai minusuri; multumim ptr noi informatii

edducol
    [04.07.09 13:49:29]

Salut!

Probabil voi apare cu un alt username (edducol) dar tot eu sunt (EdyC).

Pentru k nu vreau sa sa stati cu sufletul la gura, revin cu cateva impresii, in primul rand la cele spuse mai sus.

Deci, problemele pe care le-au avut cu penele de curent par sa fi fost rezolvate, in ultimele 5 zile de sejur nu am mai avut astfel de incidente (am plecat de acolo pe 28.06).

Cu lifturile au fost probleme pe toata durata sejurului nostru (servis disi - revizie tehnica) dar un user de pe alt forum care a ajuns acolo pe 03.07 spunea k functionau 3 din 4 - probabil k si aici lucrurile se vor rezolva din mers. Oricum, putin sport nu strica nimanui, desi e destul de greu sa urci cateva etaje bune (pentru cei cazati in main building) knd vii de la piscina/plaja sau masa!

Piscinele (cred k sunt vreo 8, poate 9 cu cea interioara) sunt ok, inaltime 1.40 m cu exceptia piscinei pentru bebelusi si a celor din aqua parkul pentru copii.

Plaja mi-a placut - nisip, intrare in apa lina, fara bolovani, poate k nu chiar foarte bn curatata dar cu economia de personal... Oricum, nimik suparator totusi, fata de cea de la Kustur Club unde am fost anul trecut - plina de bolovani la intrarea in apa!

Regimul este all inclusiv - NU ultra all inclusiv cum scria pe voucherele noastre de la rezervare.ro.

Am fost la trei restaurante a la carte - ethnic, Farina (italian) si barbeque - cel mai bun de departe Farina, nici barbeque nu e de lepadat - rezervare prealabila cu o zi inainte - idem pentru tenis de camp.

Dak mai aveti nelamuriri, intrebati punctual. Mergeti linistiti si nu va faceti probleme, sunt absolut sigur k totul va fi mult mai bine decat in perioada mea si eu am fost muuuuuuuuult mai multumit aici decat anul trecut la Vestitul Kustur Klub. Concediu placut.

[04.07.09 16:51:52]

Salut, as vrea sa stiu ceva despre drum daca ai fost cu masina; inca nu stim cum sa ne organizam plecarea. Despre hotel m-am lamurit, sunt un pic dezamagita de regimul AI mai ales ca si noi avem scris pe bilet tot UAI, dar asta e; sper ca se vor rezolva si minusurile mentionate de tine pana atunci mai ales problema cu lifturile; este destul de complicat ptr un copil de 3 ani sa urce pe jos si ptr noi cu el in brate.

multumesc ptr vesti

o zi buna,

Ramona

edducol
    [06.07.09 12:25:51]

Salut,

Da, am fost cu masina. Traseu Bacau - Giurgiu (dormit in Giurgiu motel C&G parca, 120 ron camera), apoi Ruse - Razgrad - Targoviste- Kotel - Yambol - Elhovo - Lesovo - Hamzabeyli (vama) - circa 285 km. Apoi traseu Turcia - Edirne - Uzunkopru - Kesan (nu mai stiu daca asta e ordinea exacta la cele 2) - Eceabat - ferry - Canakkale - Kűçűkkuyu (cazare motel Aydin - 33 euro camera cu mic dejun, insa am fost grup de 8 masini), apoi a doua zi Edremit - Aliaga - Izmir (intri pe autostrada si tii directia Aydin) - parasesti autostrada la Selcuk, la semaforul de la iesire din Selcuk ai stanga Kusadasi, inainte plaja Pamuk si o tii la dreapta - Nu ai indicator Ozdere ci Menderez parca, inca vreo 15-20 km si-ti apare de dupa un colt de munte maretul Carpe Diem.

Daca mai ai nevoie de informatii intreaba.

Concediu placut.

emilia
    [06.07.09 19:58:44]

Salut,

Doresc sa plec pe 25 aug la acest hotel, am un copil de 12 ani si am dori sa nu plecam singuri. Tudi, daca citesti acest msj da-mi un semn, hai sa plecam impreuna. Astept mesaj pe id rgabriel92.

crina_criaaaa
    [08.02.10 21:52:41]

salut,

Vreau sa plec si eu in iunie si m-ar interesa cateva pareri despre acest hotel. am 2 copii in varsta de 10 si 12 ani iar de la agentie mi s-a spus ca daca copiii stau cu 2 adulti in camera au gratuit. optez pentru camera in cladirea principala. stie cineva care sunt conditiile din aceasta cladire? crezi ca alegerea acestui hotel este buna? m-am gandit si la Hotel Surmeli dar cei de la agentie mi-au recomandat acest hotel.

tudi*
    [09.02.10 16:33:26]

noi am fost la Carpe Diem anul trecut de pe 25 august pana pe 6 septembrie, este un hotel deosebit, si am convingerea ca anul acesta va fi si mai bine.Singurul lucru care nu mi-a placut a fost lipsa vegetatiei dar era firesc sa fie asa pentru un hotel nou deschis. Anul trecut baiatul nostru in varsta de 10 ani a avut gratuitate, noi am avut camera standard, si am fost placut surprinsi cand am ajuns acolo , am fost cazati intr-un apartament cu 2 camere foarte spatioase, dar nu in cladirea principala.Am stat la Surmeli acum 5 ani si a fost bine dar Carpe Diem este superior, noi vom reveni la anul sau peste 2 ani, astept sa creasca vegetatia.Sunt convinsa ca nu veti regreta alegerea facuta(Carpe DIEM)mai ales ca sunteti cu 2 copii, locurile de joaca pentru ei merita toti banii.

crina_criaaaa, edducol, emilia, ramona.ionescu, tudi*
    Alte impresii din această RUBRICĂAria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) :