ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2011
ÎNSCRIS: 28.06.10
AUG-2011

Raport calitate/pret corect

Intr-un tur al capitalelor dunarene am stam o noapte in Budapesta impreuna cu o familie prietena. Am ales hotelul pe baza notelor de pe booking.com, sa aiba mic dejun inclus, posibilitate de parcare si distanta mica fata de centru.

Media notelor (8.4) reflecta realitatea hotelul este foarte curat, mobilier nou si linistit. Este folosit atat de turisti dar si de oameni de afaceri, am intalnit niste cunostinte care lucreaza la multinationale dar dupa aspect erau si din alte tari. Noi am avut si acum ghinion si am primit o camera mai mica, cu baie mai mica si fara balcon comparativ cu prieteni nostri desi am platit acelasi pret. Camera noastra nu cred ca avea dimensiunea pentru 4*. Se pare ca este o practica internationala pentru ca am intalnit acelasi lucru si la Viena unde au fost si diferente de dotare. Cartele magnetice de acces au avut probleme pentru ambele camere, se pare ca receptionera nu stia sa le programeze. Hotelul are o mica terasa in curtea interioara unde poti bea in liniste o cafea sau o bere, un calculator in hol conectat la internet (gratuit), seif in camera contracost si o sauna contra cost (care probabil a adus o stea).

Micul dejun a fost de calitate, indestulator cu un singur minus pentru sucuri, total chimice asemanator cu all inclusivul bulgaresc.

Parcarea este peste drum si costa 2800 Forinti (10,5 E) /zi desi pe booking scrie 9 E.

In centru nu se poate ajunge pe jos si trebuie sa folosesti metroul aflat in apropiere. In apropiere de hotel se afla un muzeu, o catedrala catolica si un centru comercial denumit Corvin.

Am apreciat un raport corect calitate/pret dar se pare ca noi am nimerit intr-o perioada de promotie pentru ca am vazut ca ulterior pretul a crescut.

Spre deosebire de Viena si Bratislava obiectivele turistice sunt amplasate la distante relativ mari intre ele si ca urmare credem ca sunt necesare cel putin 2 nopti de cazare si picioare bune. Dunarea este cea mai frumoasa la Budapesta.

Trimis de olteanul2010 in 03.09.11 19:48:05
Validat / Publicat: 03.09.11 20:57:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UNGARIA. A mai fost în/la: In trecere

VIZUALIZĂRI: 1607 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (olteanul2010); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 49.50 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂCity Inn Hotel: