ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2011

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Dezastru

Nici nu stiu cu ce sa incep.

am fost total dezamagiti de acest hotel, de conditiile de cazare, de curatenie si de atitudinea personalului.

am citit de la inceput impresiile de pe acest forum si regret amarnic ca nu am tinut cont de ele.

cu toate parerile proste am ales acest hotel pt ca un alt coleg de munca a fost anul trecut acolo si a fost multumit.

asadar, am facut cea mai proasta alegere.

dar s-o luam cu inceputul.

drumul nu este foarte lung si nici greu.

ajunsi acolo si neavind adresa exacta scrisa pe voucer era foarte dificil sa gasesti hotelul.

un taximetrist amabil ne-a indicat drumul (dar pt 10 leva-hahaha!).

la hotel parcarea era arhiplina, asadar alt bacsis la portar sa ne gaseasca loc, fiind avertizati deja de la receptie, ca politia ridica masinile parcate ilegal, adica inafara hotelului.

sau puteai risca si la fata portarului, sigur masina era pina dimineata inchiriata altcuiva, cum a patit romanul ramas fara masina si arestat.

apoi a venit marea bomba-pretul parcarii 12LEVA PE ZI.

o jegmanire totala.

cu toate ca stiam ca parcarea se plateste, nu ne asteptam la suma asta astronomica.

dar platind pretul asta ne-am asigurat ca masina a fost in siguranta (din toate punctele de vedere)

apoi sa trecem la capitolul mincare-dezastru total, mai ales daca esti cu copilul.

se repeta obsedant aceleasi feluri de mincare.

cea mai buna alegere este pui cu cartofi, sau cartofi cu pui-aici imaginati-va o grimasa...

totul fara gus, refolosit de la o zi la alta, pina totul devine acru, inclusiv puiul, untul si salatele, de iti era sila sa mergi la masa.

de curatenie ce sa zic... INEXISTENTA!!!

am dat bacsis 2 leva intr-o zi sa ne schimbe prosoapele, actiunea fiind unica.

am cerut matura si mop sa-mi fac singura curat in camera, mi-am luat singura hirtie igienica si mi-am schimbat singura prosoapele, servindu-ma din caruciorul lor.

praful e la el acasa, geamurile nesterse din anii trecuti, piscina murdara, iar daca aveai ceva problema trebuia sa vorbesti cu managerul, care te trata cu sictir.

personalul vazindu-te roman te trata rece si dezinteresat, iar daca ajungeai la ora 22.55 la bar nu mai aveai sanse sa primesti nici apa.

daca ai fi fost neam, s-ar fi schimbat situatia...

sezlongurile la plaja-25 leva pe zi, pt ca hotelul nu are plaja lui si nici sezlonguri asigurate pt plaja, nisipul murdar, alge ca si la mamaia de la noi, preturi exagerate in statiune.

atentie daca mergeti totusi acolo - daca nu eliberezi camera pina la 12 fix, intirziind chiar si cu un minut, nu mai intri in camera, pt ca nu iti mai merge cartela magnetica.

alt aspect ar fi sa nu va cazati la etajul 7 - e un cosmar, sauna totala.

la plecare am predat bratarile si am vrut sa mergem ca cea mica sa manince de prinz, s-au uitat ca la urs la noi desi la inceputul sejurului am intrat cu cina, nu cu prinzul, deci era dreptul nostru sa mergem la masa, oricum saraca si vai mama ei.

concluzia...

anul trecut am fost in albena, la laguna garden si am fost tare multumiti si de statiune si de tratatie.

recomand acest hotel si aceasta statiune.

dar kaliakra palace... pacat de numele ei... e un dezastru total si sper ca cei care citesc nu vor face aceeasi greseala ca si mine si sa nu tina cont de ce e scris aici.

daca aveti copii si doriti un concediu placut, evitati aceasta locatie si oamenii care sunt acolo.

daca ar fi sa le dau o nota, ar ramine vesnic corigenti, pt purtare, pt servicii si pt tot ce reprezinta acest hotel.

Trimis de nieves in 03.09.11 12:28:33
Validat / Publicat: 03.09.11 13:32:08

VIZUALIZĂRI: 2090 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nieves); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [03.09.11 12:44:07] »

@nieves: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Daca ai putea atasa cateva fotografii ar fi super util.

nieves [03.09.11 21:38:44] »

pai nu prea am fost tentata sa fac poze dezastrului.

dar tot ce am scris e real si sper sa ajute si alte persoane.

nieves
Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Palace LTI Hotel: