ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2009
    [?] AD. + 10 COPII

Către satisfăcător
    Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Foarte nemulțumit

Teapa Mare , luati atitudine !

Inca de la chek in, trebuie sa tipati, sa ii luati tare caci numai asa se poate obtine ceva. Cei de la receptie cred ca asteptau bacsis, caci numai dupa ce a venit sefa lor i-a rezolvat pe toti. Turcii sunt tratati cel mai bine, , morfole pe limba lor tot timpul, cred ca ne injura probabil, unul de la restaurant chiar ne-a reprosat ca de ce nu invatam turceste? Sigur la ei nu o sa mai mergem niciodata!

Cladirea are un spatiu central unde este receptia, la subsol - parter restaurantul + un bar si apoi 4 arce de cerc cu camere: 1, 2, 3, 4. 2 si 4 sunt spre piscina si mare, deci teoretic sunt sea view sau sea side view. camerele incep cu corpul de cladire - 1, 2, 3, 4, apoi etajul 2, 3, 4, 5, 6, 7 si apoi numere: 01...

corpurile 1 si 3 sunt orientate spre intrarea principala, predominand camere cu vederea la intrarea principala, adica land view ca gradina nu au, la corpul 1 in stinga intrarii e naspa ca sunt centralele cu aer conditionat - zgomot 100 %, apoi corpul 4 in dreapta intrarii da spre amfiteatru, zgomot pana la 22: 30.

La etajul 7 camerele au terasa dar neavand acoperis sunt calduroase iar la corpul 1 si 3 zgomot prin tubulatura de pe acoperis de la ora 05: 00 la 24: 00.

Entertaimentul este la pamant, desi eram peste 25 % romani spre 50 % ei habar nu stiau de Romania, i-am invatat cateva cuvinte romanesti, in schimb tot o trageau pe turceste, ruseste, nemteste (vreo 5 nemti) si engleza de balta. La poze nu mai fac gratis, isi bat joc pe limba lor de turisti, cred ca vor sa alunge toti turistii. Ca sa rezisti, trebuie sa fii aghezmuit bine, ceea ce nu se poate decat daca te duci sa iti toarne bautura in fata ta, altfel o indoaie cu apa ca bei ca de la robinet.

Ceva fain este sauna, steam room-ul, jacuzi -sunt free, atentie la masaj ca una iti spune, alta iti face, dar banii ti-i ia pe toti.

Cleaningul este la pamant, au putini oameni, vin la ore nepotrivite aducand 1 sampon, 1 gel de dus, 1 lotiune de corp, 2 balsamuri de par si un sapun, iar barul din camera trebuie sa faci scandal ca sa-l umple cu 2 beri, 1 pepsi 1 Fanta, 1 suc de visine, 2 ape plate si 1 apa minerala (indiferent de cate persoane sunt cazate in camera)

Atentie si pe la lift, caci apare des out of service, si culmea la 30 de zile de la inaugurare.

Trimis de Jimi* in 26.06.09 22:40:46

VIZUALIZĂRI: 1470 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Jimi*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 108.00 EUR pe cameră

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [26.06.09 22:45:43]

Dezolat sa citesc [si] cele de mai sus, chiar aveam asteptari mari de la acest hotel [tinand cont de Baia Bodrum, unul dintre cele mai bune hoteluri din zona! ] Poate are nevoie de un pic de rodaj... [sa speram]

Poze ne pui?

gabriel_spm
    [01.07.09 09:20:50]

Salutari. Mare rugaminte. Am ceva probleme cu agentia de la care am luat un sejur la acest Hotel. Datorita parerilor celor care au fost acolo am solicitat sa imi schimbe hotelul sau sa reziliez contractul. Pt. ei cica e la fel si vor sa imi opreasca un procent (mai sunt 50 zile pana la sejur). Cum fac sa vorbesc la un telefon sau pe o adresa de messenger cu cineva care a avut efectiv sejur acolo? Multumesc

robgg04
    [02.07.09 20:57:39]

pentru gabriel_spm: schimba hotelul! nu conteaza procentul. important este ca nu te vei simti bine. incearca susesi. eu nu mai calc in turcia. cred ca este o mare teapa.

gabriel_spm, robgg04
    Alte impresii din această RUBRICĂBaia Hotel: