Asena Hotel

DIN Romania
înscris/ă în 04.02.08
AUG-2007

ARTICOL ARHIVAT

Hotel ok, concediu ruinat de agentia vanzatoare

Am fost si eu la asena in agust anul trecut; M-am gandit ca poate experienta mea va fi de folos si altora asa ca here i go:)

Datele problemei:

Hotel Asena 3* sistem all inclusive

Agentia de la care am cumparat bilete ***** care de fapt nu este cea care are contractul incheiat cu hotelul ci sunt intermediari si ei si anume au contract cu ******.

Tour operatorul din Turcia: SIBA care are contract cu agentia din Romania numita *******.

Contractul cu hotelul este intre siba si hotel - de aici incep problemele

Am optat pentru transport cu autocarul nestiind ca vom avea de a face cu ***** agentie pe care o evitam deoarece anul trecut am avut probleme cu ei pe grecia la plecarea de acolo asteptand ore intregi autocarul pe bordura cu bagajele langa noi.

Am incheiat contractul cu domnii de la ****** totul ok cu o zi inainte de plecare suntem sunati ni se da nr autocarului si numele ghidei. In ziua plecarii autocarul nu era. Am vazut cateva autocare si am inceput sa intreb din ghid in ghid afland la fata locului ca a fost schimbat autocarul. Din vorba-n vorba aflu ca domnisoara ghid lucreaza la ******, agentie care nu are autocare proprii dar inchiriaza autocare. Drumul dus a fost ok 23 de ore cu opririle de rigoare.

Hotelul ok mai putin ca apa de la robinet nu este buna de baut si nici macar de spalat pe dinti iar mancarea nu este chiar extraordinara. Mancarea consta in principal in feluri numai curcan si paine cu zahar si apa. Mai era si ou "prajit" in lapte si farfurii spalate parca in cea mai mare graba.

Am vazut ca s-a mai scris despre acest hotel, nu insist ca nici nu ar fi lucruri spectaculoase de scris despre el. Mai bine va spun despre calvarul nostru, acest episod cred ca poate ajuta oamenii in viitor.

Ziua plecarii ora 12 eliberam camerele ni se taie bratarile si ni se spune ca autocarul este pe drum. Ora 12 si 25 de minute suntem chemati de managerul hotelului pt a ni se pune noi bratari deoarece autocarul intarzie vom fi serviti cu masa de pranz.

Toate bune si frumoase autocarele ajungeau in mod normal in jur de ora 12. 30-13. 00 noi pe la ora 19. 30 inca mai asteptam si nimeni nu stia nimik. In jurul orei 01. 00 ghida din turcia primeste un mesaj cum ca au ajuns in izmir. dupe 15 ore de stat in holul hotelului am reusit pe la ora 03. 00 noaptea sa plecam in sfarsit spre romania.

Dar poate vreti sa stiti ce s-a intamplat. Firma elite tour nu binevoieste a asigura ghidului abonament telefonic ci numai o cartela care bineinteles a ramas goala iar pe noi nu ne-a anuntat nimeni. Firma elite tours nu are autocare proprii si se bazeaza pe inchirieri. Autocarul care trebuia sa vina dupa noi a "ramas blocat in spania" si a fost inchiriat de urgenta un alt aurocar condus insa de soferi care faceau doar intern si nu aveau vize permanente de turcia. soferilor li s-a spus ca li se va da viza turistica la granita insa asa ceva nu este adevarat si astfel au asteptat peste 12 ore in vama pt rezolvarea problemei.

Colac peste pupaza soferii nestiind drumul s-au bazat pe un gps si s-au intors spre nova zagora drum care era inchis insa nimeni nu le-a spus acest lucru deoarece ghida dormea si astfel am mai facut si un ocol de vre-o 2 ore prin bulgaria.

In concluzie feriti-va de agentia ELITE TOURS si in rest multa bafta.

Impresii încărcate de catago* in 04.02.2008 10:04:25

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (catago*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

• Hotel OK (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 26.11.18 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Mici imbunatatiri (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 10.08.17 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Foarte bine (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 10.01.18 de Evellyna din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Asena / schimbari (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 29.07.16 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Dezamagitor (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 2.50 (scris in 05.07.14 de Myriy din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Minunat! (May.2013) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 02.06.13 de AsiiRomani din NüRNBEG-GERMANIA) - RECOMANDĂ
  • INFO:

pagină generată in 0.0841162204742 sec