ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2011
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 12 ani

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Odihna dupa drum

Am ajuns la acest hotel la ora 20. Rezervarea am facut-o pe internet.

Ne-am cazat imediat si am coborat la masa de seara avand demipensiune inclusa in pret.

Mancarea a fost buna, bauturile se platesc.

Personalul este foarte amabil, camerele fiind curate si cu mocheta pe jos.

Hotelul are o curte interioara superba cu piscina si spatiu verde.

Merita sa opresti la acest hotel in drum spre Didim sau Bodrum.

Trimis de dorupetre in 01.09.11 15:41:57
Validat / Publicat: 01.09.11 18:03:52

VIZUALIZĂRI: 2098 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dorupetre); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Intrarea in hotel.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

webmaster15 [01.09.11 18:03:37] »

Am adaugat pagina web a hotelului in casuta tehnica. Ne poti spune daca-i ok. ?

Multumesc!

dorupetre [02.09.11 10:41:14] »

Da acesta este site-ul hotelului.

make_barosanul [27.02.12 13:20:26] »

doresc sa merg in vara la didim la acest hotel de tranzit cum faci rezervarea?

e departe de plaje

daca nu as face rezervare crezi ca gasim loc santem 3 famili?

dorupetre [27.02.12 16:57:06] »

@make_barosanul:

Hotel Lambada este alegere buna pentru escala.

Se afla situat pe partea cealalta a soselei. Nu este departe de plaja, se trece printr-un tunel pentru a ajunge la mare, respectiv plaja.

Noi am ajuns tarziu si nu am apucat sa facem prima baie in Marea Egee. Am ajuns aproape de servirea cinei.

Rezervarea am facut-o cu aproximativ o luna si jumatate inainte, prin Booking.

Hotelul dupa cum am mai spus este ok.

Era foarte multa lume cazata acolo. Noua ne-a placut si cina si micul dejun. Personalul este foarte amabil.

Anul acesta ne vom caza tot acolo, in drumul nostru spre Didim.

Eu iti spun sa rezervati din timp, sa nu va treziti ca nu puteti sa va cazati toti la acelasi loc.

Inca odata recomand acest hotel.

make_barosanul [27.02.12 16:59:39] »

@dorupetre: plata cum ai facut-o

si ce pret a fost?

se ajungae usor la hotel?

dorupetre [27.02.12 19:27:34] »

@make_barosanul:

Plata am efectuat-o la hotel, dar in situatia cand nu mai vrei sa te cazezi acolo ti se ia de pe cardul de credit cu care ai garantat rezervarea contravaloarea cazarii.

Pretul a fost de 60 de euro/noaptecazare+demipensiune).

Se ajunge foarte usor, hotelul fiind situat pe drumul principal.

make_barosanul [27.02.12 20:19:56] »

in ce perioada plecati si la ce hotel santeti cazati la didim

noi avem rezervare la buyuk anadolu

sti ceva de hotelul asta?

dorupetre [28.02.12 18:43:14] »

@make_barosanul:

Noi plecam in 21 august catre Didim hotel Venosa, hotel pe care de abia asteptam sa-l revedem.

Initial alesesem Buyuk Anadolu, dar dupa discutii cu agentia de turism am ales sa mergem din nou tot la Venosa.

Nu contau cei 50 de euro in plus, doream tot un hotel ca Venosa, conditie ce Buyuk Anadolu nu o indeplinea.

make_barosanul [28.02.12 19:37:59] »

adica ce condite nu indeplineste buyuk?

dorupetre [29.02.12 17:57:48] »

@make_barosanul:

Din discutii cu agentia de turism si din prezentarea impresiilor, de pe diferite siteuri, a celor care au fost la Buyuk Anadolu am inteles ca Buyuk Anadolu este pe ansamblu un pic mai slabut la servicii, decat Venosa.

Noi ne-am simtit minunat la Venosa, mancarea este buna, fructe sunt din belsug la toate mesele, inghetata se gaseste dupa-amiaza, gozlemele sunt delicioase, iar echipa de animatie este distractiva.

Per ansamblu noua ne-a placut, avand in vedere faptul ca abia ne intorsesem din Antalya.

Venosa se apropie lejer de un hotel bun din Antalya.

Despre Buyuk eu nu pot sa-ti spun ca este mai bine sau mai rau decat la Venosa: >

make_barosanul [01.03.12 05:41:20] »

@dorupetre: multumesc pt impresi acum ce sa facem am facut deja rezervarea, nu cred ca e mai nasol ca un hotel de pe litoralul romanesc cred ca si acesta le dapaseste cu mult

o sa mergem si poate la anul o sa alegem venosa

noi am fi vrut sa mergem in delta turciei la dalian

dar nici un hotel de acolo nu era pt noi famili cu copii

acolo merge sa te duci decat cu sotia

merss frumos si poate mai vb pt oprirea intermediara la kucukkuyu

dorupetre [01.03.12 08:25:15] »

@make_barosanul:

Stai linistit si Buyuk Anadolu este un hotel foarte frumos, intrarea in mare este lina, doar la capitolul mancare sta mai slabut (foarte putina carne si multe salate, fara inghetata, gozleme si alte chestii care se aduc la piscine in timpul zilei), probabil personalul se ghideaza dupa preferintele altor natii si nu dupa romani.

Eu cred ca poti sa schimbi rezervarea, totul este sa te interesezi la agentie, noi am schimbat-o aproape de fiecare data.

Cert este ca ambele hoteluri depasesc cu mult hotelurile din Romania, din toate privintele.

Putem vorbi oricand despre oprirea din Kucukkuyu.

Toate cele bune.

make_barosanul [02.03.12 13:38:43] »

am rugamintea sa-mi spui cum se ajunge la hotel buyuk anadolu ca pe harti nu am putut sa-mi dau seama unde este ampasat

daca de la autostrada se ajunge usor banuiesc ca exixzsa indicatoare multumesc anticipat

make_barosanul [04.03.12 08:21:07] »

am trimis e-mail la motelul club gultur

astept rasuns

dorupetre, make_barosanul