ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2011
ÎNSCRIS: 31.08.11
AUG-2011

Recomand acest resort!!!

Buna ziua tuturor!

Un scurt review de la o persoana ce lucreaza in domeniul hotelier:

Puncte maxime pentru curatenie, camere, mancare si bautura.

Puncte medii pentru distractie (recomand acest hotel pentru familisti)

Puncte minime pentru calitatea persoanlului de deservire (se vorbeste decat turca si un pic rusa) - De cele mai multe ori ne scriam singuri comanda pe carnetelul ospatarului deoarece nu cunosteau bauturile.

Dar toate aceste minusuri palesc in fata calitatii excelente de cazare (camere mari, curate, dotate excelent) si a caliatii mancarii (foarte diversificate) si a bauturilor (alcoolice deluxe si racoritoare servite numai in sticle mici sau la cutie - nu o sa vedeti dozatoare).

Merita toti banii! Noi am platit doar 2250E/2 persoane ptr ca am luat biletele cu 7 luni inainte. Acum sunt mult mai scumpe, dar, daca sunteti consumatori (ca noi... LOL)... merita!!!

Am uitat sa mentionez: spaga este sfanta!!! Daca doriti sa fiti tratati bine... scoateti cate 5E din buzunar, indiferent de cate persoane sunteti la masa.

Recoamnd turul de rafting, este senzational. Noi ne-am certat la intoarcere cu agentul deoarece ne-a spus ca drumul dus intors dureaza app 1:30 ore si a durat 5:30 ore. Dar traseul si senzatia de rafting sunt senzationale. Daca doriti sa rupeti o zi din sejur, va recomand numai acest tur.

NU PLATITI EXTRA SA MANCATI LA RESTAURANTELE SPECIALE. SUNT O MARE TEAPA!!!

Trimis de Troika in 31.08.11 15:09:55
Validat / Publicat: 31.08.11 15:51:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Istambul, Kushadasi

VIZUALIZĂRI: 1556 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Troika); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Refill baie zilnic

DonCicio
[16.09.11 13:00:46]

e cel mai slab review care l-am citit pana acum pe AFA, te contazici singur (a) recomanzi hotelul dar dai o nota de nemultumire pt servicii (37,5%). Recomanzi spaga probabil din obisnuinta lucrand in domeniul hotelier dar nu recomanzi restaurantele a la carte, unde chelnerii chiar isi merita spaga (am fost la toate 4 si sunt super ok, nu mare teapa dar sunt 15 E/pers). Sunt curios ce note ai dat in experientele anterioare din Turcia pt servicii tinand cont ca ati avut dozatoare pt bauturi si probabil calitatea pe masura. Si apropo daca tot stiai ca spaga e sfanta in turcia trebuia sa dai ceva si la receptie, poate-ti dadeau o camera std sw normala 80 m2, nu una la mansarda muuuult mai mica si urata. Scuze daca te-am suparat dar ma simt frustrat ca am fost si eu in 20-27 aug la MaxxRoyal si m-am simtit senzational (merg in antalya din 2003 limak limra kemer-kiris, 2004cornelia deluxe belek, 2005delphin palace lara, 2006voyage belek, 2007royal wings lara, 2008susesi belek, 2009cornelia diamond belek, 2010rixos sungate kemer, 2011Maxx Royal belek si crede-ma Maxx Royal e de departe calitate-pret cel mai bun.

TroikaAUTOR REVIEW
[16.09.11 13:22:58]

Probabil te simti frustrat pentru ca singura tara pe care ai vizitat-o este Turcia...

Nu stiu ce ti-a placut tie la restaurantele a la carte dar trebuie sa te informez ca, eu am mancat aceeasi mancare care era si la bufet, doar ca era asezata altfel in farfurie.

La servicii am dat o nota mica pentru faptul ca nu se stia alta limba straina decat turca si un pic rusa si nu poti angaja un personal care nu stie ce e aia un... espresso spre exemplu (pentru cultura ta generala, espresso se scrie si se pronunta in orice limba). Deasemenea eram nevoiti sa ne scriem singuri comanda pe carnetel, deoarece efectiv nu stiau sa scrie denumirile berii sau bauturilor comandate etc. Probabil iti permiti sa mergi la 5 stele in Turcia dar nu ai nici cea mai vaga idee despre ce inseamana un serviciu de 5 stele. Ar fi mare lucru daca reusesti sa te civilizezi in acest sens!

In legatura cu spaga - uite un exemplu de la MaxxRoyal: am mancat la restaurantul pescaresc si i-am dat spaga ospatarului la plecare, dar seful de sala nu a observat momentul si a alergat dupa noi, pana la iesire, spunand pe un tot raspicat intr-o engleza stricata, ca acolo trebuie lasata spaga petru personal in afara de ce se plateste in mod normal pentru masa... Ti se pare normal? Probabil de unde vii tu, DA! Si au fost multe alte situatii asemanatoare...

Camera de la etajul 5, (daca la tine asta inseamna mansarda) a fost luata cu spaga la receptie, deoarece prima oara ne-au data una cu paturi separate si a fost chiar perfecta pentru ca era singura ce avea jacuzzi pe balcon. Daca 70m2 pentru tine inseamna "mica si urata", te rog sa mai lasi figurile de macho si sa incerci sa mai iesi in lume si sa te mai civilizezi inainte de a face anumite afirmatii, pentru ca esti departe de a avea aceasta calitate.

TroikaAUTOR REVIEW
[16.09.11 14:00:56]

A, am uitat sa mentionez... nu ma contrazic, tocmai i-am acordat acestui hotel circumstante atenuante recomandandu-l, deoarece este nou si probabil are nevoie de timp pentru a angaja personal calificat si a-si imbunatati posibilitatile oferite pentru distractie. Dupa cum obervi, am dat maximul de punte majoritatii.

Trebuie sa fii un pic mai perspicace inainte de a face anumite afirmatii.

De-aia nu-mi place sa las pareri personale pe site-urile romanesti, deoarece se gasesc unii carora pur si simplu le este imposibil sa lase comentarii decente si ma forteaza sa procedez asemenea.

DonCicio, Troika
Alte impresii din această RUBRICĂMaxx Royal Belek Golf & Spa Hotel: