ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2011
ÎNSCRIS: 30.08.11
JUL-2011

Sub orice critică

Nu mergeti la acest hotel niciodata!!!

Pretind ca sunt un hotel de 4 stele din capitala Bulgariei – dupa experienta avuta nu le-as da nici macar una!

M-au deranjat mai multe lucruri:

- era sa facem un accident cu masina inca de cand am intrat in parcarea subterana – pentru ca persoana responsabila a uitat sa apese butonul rosu, semn ca vine o masina din sens opus, masina care vroia sa iasa...

- cada era plina de rugina, acoperita ici colo de vopsea

- aerul conditionat nu functiona decat in doua moduri: low (si era ca si cum nu exista) si high (era la maxim, fiind insa aproape imposibil sa dormi asa – sotul meu a avut dureri de spate 2 zile). Era vara si chiar nu se putea sta fara aer conditionat. Mai mult decat atat, initial nu a functionat deloc; a trebuit sa sunam de 4 ori la receptie si sa asteptam aproape 1 ora pana cand un technician a binevoit sa vina).

- ne-au cerut o garantie (bani blocati la ei), care insa nu era trecuta in conditiile de rezervare initiale (au spus ca e ceva nou – si ca trebuie sa ne conformam, daca vrem sa ramanem, in conditiile in care cazarea era deja platita dinainte). A trecut o saptamana pana au deblocat banii, desi au spus ca o vor face a doua zi.

- la micul dejun au “gresit” nota: in loc de 15 euro, au trecut 45 euro (bonul era oricum scris in chirilica, dar suma, in moneda lor, era foarte mare...). Au zis „ups”…

Punctul culminant este insa altul: dupa 3 saptamani de cand am parasit hotelul, pentru ca aveau in sistem datele noastre de card, cei de la hotelul Dedeman din Sofia ne-au taxat fara permisiunea noastra echivalentul unei nopti de cazare (motivand faptul ca ar fi fost facuta o rezervare pentru 2 august 2011, nerambursabila, prin www.booking.com). Aceasta asa-zisa rezervare a fost negata de catre www.booking.com (care de altfel le-au cerut sa ne dea banii inapoi, pentru ca au incasat in mod necuvenit suma respectiva).

Am fost si la banca si am facut un refuz la plata – dar banii imi fusesera deja luati din cont, iar hotelul Dedeman, care in mod evident a comis un abuz, nu a vrut sa-i restituie.

Mai mult decat atat, si-au permis sa transmita printr-un email catre customer. service@booking.com (in cadrul asa-zisei rezervari pe care sustin ca au primit-o – un document Xerox, scris in bulgara, care nu are nici macar numarul de rezervare sau un antet al www.booking.com) toate datele mele de card, inclusiv codul de securitate – informatii care sunt absolut confidentiale, acesta reprezentand cel de-al doilea abuz facut de ei. A trebuit sa-mi anulez cardul pentru a evita alte neplaceri – costurile ocazionate de emiterea altuia nou urmand a fi suportate tot de mine…

PRIN URMARE VA SFATUIESC SA NU MERGETI NICIODATA LA ACEST HOTEL!!!

Trimis de Ioana Peled in 30.08.11 15:57:53
Validat / Publicat: 30.08.11 17:44:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Golden Beach, Sunny Beach, Balcic

VIZUALIZĂRI: 1568 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ioana Peled); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 51.00 EUR pe cameră

[30.08.11 18:54:08]

@Ioana Peled: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

• Alte impresii din această RUBRICĂRamada Hotel (ex Princess Sofia):