ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2011
ÎNSCRIS: 07.06.11
AUG-2011
2 AD. + 2 COPII

Frumos

Vreau sa mentionez de la inceput ca noi am luat cazare la camera de 3*** fara masa si va recomand sa faceti exact ca mine deoarece mancarea la restaurantul hotelului nu e chiar asa buna .cunosc eu un restaurant unde se manaca ieftin,mult si bun iar in legatura cu camera de 3 *** banuies ca e mai frumoasa . Inca de la inceputul sejurului am fost impresionati de privelistea din balcon si de faptul ca prin iesirea din spate ajungeai direct la mare, asta datorita amplasarii minunate a hotelului.

Curatenia se facea zilnic in jur de ora 10.

Tin neaparat sa mentionez ca patul era asa de mare ca incapeau 4 persoane in el (cel putin in camera noastra) si de aceea nu am mai avut nevoie de pat suplimentar. In camera era un televizor asezat peste un dulapior, o oglinda, patul, o masuta si 2 scaune, un dulap mare cu suport de umerase dar si rafturi, 1 bec si 2 lampite pe perete, cuier. In baie era, o iglinda, dus cu perdea, toaleta, chiuveta, suport pentru obiecte sub oglinda cos de gunoi, suport de wc. De asemenea in baie te asteapta un sapun, 2 geluri de dus/sampoane (in pliculete) si plasa pentru par. Pe balcon sunt doar 2 scaoune.

Hotelul dispune de terasa cu muzica karaoke, piscina la terasa (pe care nu am tilizat-o), Sala de calculatoare, club playstation, acces la babylandu-l hotelului Delta, Loc de Joaca pentru copii, restaurant propriu.

Acum in legatura cu marea, golfuletul hotelului nu este asa de rau cum lau descris ceilalti (dupa parerea mea) eu am preferat sa il utilizez pe acela decat sa merg la inghesuiala de la plaja jupiter si nu a fost rau. Intradevar in unele locuri erau pietre la intrare dar nu peste tot. Si cel putin mie nu mia trebuit plaja amenajata cu toate ca erau sezlonguri pe partea spre cap aurora a golfuletului (unde stateam noi).

Si am uitat sa mentionez ceva receptionera a fost foarte draguta si zambitoare!

Trimis de starsbery in 30.08.11 15:42:27
Validat / Publicat: 30.08.11 17:18:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: Mamaia, hotel Vicoria 3**

VIZUALIZĂRI: 2898 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (starsbery); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Aerul Conditionat din camera

[30.08.11 18:55:52]

Un alt review de debut util si bine scris -- @starsbery: te mai asteptam cu alte recomandari din vacantele tale (trecute sau viitoare)

[01.09.11 18:41:00]

Fiindca ai fost cel mai recent la Jupiter, te rog sa imi spui daca ai observat ca mai exista restaurantul acela cu specific mexican (parca margherita ii spunea) unde se canta seara muzica la chitara... cel putin asa era acum vreo 4-5 ani cand am fost ultima data.

Era situat pe drumul din centru catre hotelul majestic, langa un rest. cu specific romanesc.

Multumesc.

starsberyAUTOR REVIEW
    [08.09.11 13:35:21]

da mai exista! Acel restaurant este foarte aglomerat desi noua personal nu ne-a placut. Si in legatura cu acel restaurant romanesc de langa, el e cel mentionat in rewiew

[08.09.11 16:14:38]

Multumesc. Bineinteles, gusturile nu se discuta.

Mie personal mi se pare cel mai bun restaurant de pe litoral. daca incercati o quesadilla sau fajitas... oau, delicios.

De fapt, pentru atmosfera frumoasa de la restaurantul acesta si de la cel de langa, cu specific romanesc, am sa trec peste reticenta mea care se manifesta de vreo 4-5 ani, si weekendul asta am sa dau o fuga pana in zona asa, vreo 2 zile.

Merci inca o data pt. raspuns.

starsberyAUTOR REVIEW
    [09.09.11 15:00:09]

cu placere

florinvsc
    [03.11.11 21:56:26]

@rentea: Restaurantul respectiv exista inca si se numeste Margarita's. Ramane de vazut daca va mai exista si in 2012.

[06.11.11 14:26:31]

@florinvsc: da, multumesc. deja l-am vizitat anul acesta. este singurul restaurant de pe litoral care imi place cu adevarat si ma duc de drag la el. Ca minusuri - nu sevmai canta live chitara muzica mexicana, mancarea este insa la fel de buna.

florinvsc, rentea, starsbery
    Alte impresii din această RUBRICĂCapitol Hotel [Jupiter]: