ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2011
DIN: Baia Mare
ÎNSCRIS: 13.06.08
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII

Visul plajelor din Thassos si nu numai...

Demis Roussos - Goodbye My Love Goodbye

Un nou sejur de vis s-a incheiat. Din nou in Thassos. Unde altundeva. Din nou voi reda citeva imagini din frumoasa insula, pentru ca, nu-i asa, o fotografie face cit 1000 de cuvinte.

Citeva precizari:

Pentru mine plaja Golden beach nu este o atractie deci nu o sa o vedeti in poze. De anul acesta si Paradise beach a parasit topul. In schimb au intrat altele noi, despre care, din pacate nu s-a scris deloc si sunt superbe. Am sa dau doar 2 exemple:

1. Salonikios (Chill out beach) - in zone Astris (vedeti poza cu semnul pe sosea). Are un bar (bauturi, souflaki etc), dus, paturi si umbrele, hamace.

2. Plaja Thimonia - linga hotel Thimonia. Exista bar dar nu sunt paturi si umbrele

3. Livadi beach - linga manastire. Are bar, umbrele, paturi.

De asemenea as mentiona o taverna EXCELENTA din Limenas: Mousses. Mancare super buna, servire excelenta. Se vorbeste si romaneste.

Mai departe va las sa visati din nou...

Trimis de florianais in 30.08.11 09:38:27
Validat / Publicat: 30.08.11 11:20:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos, Corfu, Halkidiki, Rhodos

VIZUALIZĂRI: 7513 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (florianais); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 No comment......just Thassos

marcy74 [30.08.11 12:09:30] »

Tocmai eram in cautare de plaje noi, mai putin explorate in Thassos... deci este super bine venit reviewul tau!

O intrebare as avea: in ce loc se afla hotelul si plaja Thimonia?

Eu plec pe 5 septembrie si am luat cazare in Limenas deci la taverna Mousses cu siguranta vom poposi si noi. In ce parte a orasului este?

Multumesc anticipat si vacante minunate!

florianais [30.08.11 13:48:30] »

Pe rind:

Plaja Thimonia este dupa Aliki, cum mergi spre Potamia. Ai aici (click aici) descrierea hotelului si a plajei (poza). Dar iti recomand si Salonikios care este bestiala si cel mai important nu e inghesuiala ca la Paradise Beach, Aliki sau Marble Beach. Livadi e la fel de super.

Taverna Mousses: daca mergi din portul unde ajunge bac-ul in Limenas spre dreapta (stai cu spatele la mare) vei ajunge la 3 taverne: Mesogios (am fost si n-a fost grozav), la Barca (e noua dar nu am fost) si ultima e Mousses.

marcy74 [30.08.11 14:03:48] »

@ticula, multumesc mult pentru toate informatiile oferite.

Se pare ca Mousses este chiar foarte aproape de vila unde suntem noi cazati (Maryann Apartments).

florianais [30.08.11 14:31:47] »

@marcy

Cu placere marcy. Vacanta placuta: sa nu ratezi nici Livadi sau Metalia.

@Web

Te rog sa corectezi costul sejurului. A fost 750 Euro cu mic dejun inclus la Hotel Artemis in Scala Prinos.

Multumesc.

florianais [30.08.11 14:37:45] »

@web

Te rog sa corectezi si in review la Solonikios: e de fapt Salonikios.

Si daca se poate o melodie: http://www.trilulilu.ro/maryflower/e4d4a1ffd2ef9d

Multumesc.

webmaster28 [30.08.11 14:44:27] »

Am efectuat modificarile si am adaugat si ilustratia muzicala.

florianais [30.08.11 14:45:22] »

Multumesc.

florianais [30.08.11 14:48:39] »

Cind se pot vedea toate pozele?

webmaster28 [30.08.11 14:53:05] »

Pozele se vor vedea imediat ce vor fi validate, nu va mai dura mult

florianais [30.08.11 14:54:36] »

OK. Multumesc.

adryana [31.08.11 10:05:23] »

@ticula, si eu am fost la Livadi Beach, si chiar am facut baie acolo, ne-am plimbat pana la stancile din partea stanga, spre manastire. Daca vrei sa vezi si impresiile mele, citeste ,,La plimbare pe Thassos - partea 2"

Sunt multi care iubesc plaja Golden Beach tocmai pentru ca este larga, lata, nisipul este f. fin, intrarea in apa este lina si marea se adanceste treptat, si chiar daca nisipul este f. fin si este antrenat de valuri , astfel ca marea e destul de tulbure aproape de mal in zona cu valuri, totusi atat mie cat si multora care iubim Grecia, aceasta plaja ramane pe primul loc de pe insula Thassos.

florianais [31.08.11 14:16:35] »

@adryana

No problem. Fiecaruia cu ce-i place. Mie imi plac plajele mai salbatice si nu asa de aglomerate (tip Mamaia ii spun eu).

djmcfly [10.09.14 23:13:33] »

stiti care este parola de la wireless cumva?

webmaster28 [11.09.14 04:41:33] »

@djmcfly: când pui o întrebare scrie întâi numele persoanei căreia te adresezi, precedat de semnul @.

Aici este o rubrică despre plaje, deci probabil întrebarea ta trebuia pusă la rubrica vreunui hotel.

Caută întâi rubrica potrivita şi mai pune odată întrebarea acolo.

djmcfly [11.09.14 14:12:59] »

@marcy74: imi poti spune te rog parola de la wireless la Maryann Apartments. Ms frumos

adryana, djmcfly, florianais, marcy74
Alte impresii din această RUBRICĂ (Alte) Plaje în Thassos: