ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2011
ÎNSCRIS: 02.06.11
JUN-2011

Calitate-pret ok

buna,

am ales o agentie de turism si hotelul Cande. alegerea hotelului a fost pe baza pretului si serviciilor.

intradevar hotelul nu mai este de 5 stele este de -4, dar este curat, mancarea este buna: mancarea la restaurant a fost ok, gustoasa, multe feluri (nu se compara insa cu un hotel de 5 stele din Antalia, dar este ok), seara erau foarte multe salate si gratar, peste la pranz si cina, carne de curcan si vita etc; la snak bar se gasea: cartofi prajiti, burgeri, muraturi, un fel de pizza... si cam atat; ;

hotelul are un restaurant mare, o parte este in interior, o alta este afara (terasa- in trepte cu vedere la mare); bar la piscina de la ora 10:00-19:00; bar la plaja de la ora 10:00-19:00; snak bar 14:00-24:00 (cred... sau 2 noaptea?!).

animatia a fost super, la piscina incepea de la 10 dimineata, aveau spectacol seara 1 ora pt copii si 1 si ceva pentru adulti; plaja curata si cu sezlonguri, dar intrarea in apa era naspa (ponton sau o intrare lina de vro 5m deschidere) -atentie la arici de mare, apa adanca; dispune de 2 piscine foarte curate, tot timpul erau verificate si instalatia de filtrare mergea;

camera: la receptie am dat 10euro in pasaport si am primit camera cu vedere la mare, deasupra restaurantului (pe la etajul 5), noi am folosit liftul de serviciu si nu am asteptat foarte mult pentru a urca/cobora (liftul este la magazinul de suveniruri); curatenie in fiecare zi, iar schimbat lenjeria si prosoapele la 2 zile;

am fost intr-o zi la kusadasi cu dolmusul (2lire turcesti/pers) si sincer nu prea mi-a placut, bazarul era plin de haine si diverse dar turisti cam batea vantul, iar preturile nu sunt "super oferte"; am vrut sa vedem portul dar accesul este interzis asa k am vazut vasele de croaziera de pe faleza;

in alta zi ne-am luat o croaziera, dar aveti grija: la agentia prin care am mers noi ne cerea 19euro/pers, dar la 400-500metri de hotel este o agentie turceasca si se poate negocia la 10-13euro/pers (cruaziera include: transfer de la hotel la port, croaziera de la 9:00-16:00, pranz pe vas; bauturile sunt extra cost; o bere efes 6lire turcesti);

la 800metri de hotel este un outlet dar nu aveti "super oferte"- merita vazut LeeCoper care intradevar are ceva reduceri dar tot nu ajungi mult mai ieftin decat in tara; vis-a-vis este ca un fel de mall (are si cinema...);

eu una daca ar mai trebui sa ma incadrez in buget tot la ei as merge.

ps: la receptie nu prea stiau engleza!!! naspa.

Trimis de alice-eos in 29.08.11 17:17:59
Validat / Publicat: 29.08.11 18:19:11

VIZUALIZĂRI: 3298 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alice-eos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.01.12 18:38:35]

Buna,

Am si eu o intrebare legata de portiunea mica de plaja la mare. Este intrarea lina in mare, este nisip si in mare, sunt pietre sau arici sa necesite papuci speciali??

In legatura cu camerele poti sa-mi spui ce etaj imi recomanzi sa pot avea o vedere buna spre mare?

Multumesc!

[27.01.12 21:17:04]

@serban:

in partea dreapta exista intrare lina in apa, latimea este de 10m (aproximativ); arici de mare sunt chiar in fata sezlongurilor deoarece este ponton, apa este adanca (2.5m...) si sunt pietre, iar arici de mare stau prinsi pe pietre; ideea este ca in nisip nu sunt;

noi am stat la etajul 5 si a fost super; este liniste pentru nu prea se aude de la restaurant galagie decat daca ai usa de la balcon deschisa si nici galagia de la piscina;

sper sa fie de folos!

[27.01.12 23:28:23]

@alice-eos: Ma interesa f. mult intrarea in mare deoarece suntem 2 familii cu copii si vream sa ma asigur ca nu sunt riscuri sa se accidenteze cand intra in apa. Din ce inteleg de la dumneavoastra se poate intra in mare fara probleme deci nu sunt pietre pe fundul marii?

In ce priveste camerele credeti ca sunt destul de mari pentru o familie cu 2 copii?

Mancarea cuprinde si gratar la pranz si seara? Pentru copii ati observat cumva daca exista vreun colt cu mancare speciala?

Multumesc mult!!!

[28.01.12 14:05:41]

@serban:

daca va uitati la poze cu plaja o sa observati pontonul: in fata lui apa este adanca si cu pietre;

in partea dreapta cum cobori la plaja sunt 10m de plaja cu intrare lina in apa si in apa este nisip.

sfatul meu este sa va uitati la galeria foto de mai sus unde gasiti pozele tuturor turistilor.

noi am fost 2 adulti fara copii asa ca pentru noi camera a fost ok; depinde de varsata copiilor;

pentru mancare din pacate nu va pot spune nimic pentru copii pt ca nu stiu;

gratar: din cate imi aduc aminte numai serara erau produse la gratar; iar pestele nu lipsea nici la pranz nici seara.

[28.01.12 14:32:11]

@alice-eos: Multumesc mult, asta vroiam sa stim daca este lina intrarea in apa si daca este nisip pe fundul marii, asta nu se vede in poze...

Multumesc mult!!!

p. s. Din cate am vazut pe internet hotelul a fost renovat complet in 2011 si se numeste Vista Hill, cand a-ti fost dumneavoastra era renovat??

[29.01.12 12:30:35]

@serban:

am fost anul trecut 2011, este renovat si se numeste Onura.

alice-eos, serban
Alte impresii din această RUBRICĂVista Hill Hotel (ex Cande Onura) [Yavansu]: